Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  örnek bir insan hangi özelliklere sahiptir

  1 ziyaretçi

  örnek bir insan hangi özelliklere sahiptir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Adını bildiğiniz peygamberler hangileridir, Sizce örnek bir insan hangi özelliklere sahip olmalıdır

  Adını bildiğiniz peygamberler hangileridir, Sizce örnek bir insan hangi özelliklere sahip olmalıdır

  Soru : Adını bildiğiniz peygamberler hangileridir?

  Cevap : Hz. Âdem (a.s.)*, Hz. İdris (a.s.), Hz. Nuh (a.s.), Hz. Hud (a.s.), Hz. Salih (a.s.), Hz. İbrahim (a.s.), Hz. Lut (a.s.), Hz. İsmail (a.s.), Hz. İshak (a.s.), Hz. Yakup (a.s.), Hz. Yusuf (a.s.), Hz. Eyüp (a.s.), Hz. Şuayp (a.s.), Hz. Musa (a.s.), Hz. Harun (a.s.), Hz. Davut (a.s.), Hz. Süleyman (a.s.), Hz. İlyas (a.s.), Hz. Elyasa (a.s.), Hz. Yunus (a.s.), Hz. Zülkifl (a.s.), Hz. Zekeriya (a.s.), Hz. Yahya (a.s.), Hz. İsa (a.s.), Hz. Muhammed (s.a.v.)**

  Soru : Sizce örnek bir insan hangi özelliklere sahip olmalıdır?

  Cevap : Her insan için örnek bir insanın özellikleri farklılık gösterebilir. Çünkü her insan bir başkasını farklı bir konuda örnek alabilir ancak yine de örnek bir insanın sahip olması gereken özellikler bulunmaktadır.

  Örnek bir insanın özellikleri:

  Her şeyden önce çevresine örnek olan insan sergilediği hal ve hareketlere dikkat etmelidir. Öncelikle yalan konuşmamalıdır böylece herkes onun sözüne inanır ve güvenir.

  Örnek bir insan toplum içine girdiğinde ya da girdiği ortamlar günlük konuşma diline özen göstermelidir; argo kelimeler kullanmamalı ve çevresindeki insanlar yaş olarak büyük de olsa küçük de olsa o kişilere saygı göstermelidir.

  Örnek bir insan çalışkan olmalıdır. Çevresi tarafından kötü ve yanlış hareketleri ile değil bilgisi ve başarıları ile tanınmalıdır. Çünkü bilgili ve kültürlü olan kişiler toplumda saygı ve sevgi görür, toplumda bir statü sahibi olur.

  Yazı kaynağı : www.egitimsistem.com

  Örnek Bir İnsan Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır

  Örnek insan olmak hem çok kolay hem de çok zordur. Kolay çünki olması gereken her şey kendi vicdanı ile ilgilidir. Yani kendi elindedir. Zorluğu ise her şeyin bu kadar kötüleştiği bir dünyada herşeye direnerek insanlığını kaybetmeden dimdik durabilmektir.

  Kul hakkı yemeyen, komşusu aç iken evinde tok geçirmeyen, emanete ihanet etmeye, rüşvet alıp, vermeyen, dedikodu, fitne fesatcılık yapmayan, haksızlık ve adaletsizlik yapmayan, çevresine kötü gözle bakmaz, kimseye kötülük etmeyen, vatanını ailesi gibi görür korur ve savunur, insan haklarına saygılıdır, para hiç bir zaman her şeyin önünde gelen bir değer değildir, hayvanları sever ve korur, yetiştireceği bireylerin düzgün, eğitimli, ahlaklı ve faziletli yetiştirir.

  Örnek bir insan kavganın olmadığı kardeşce yaşanan bir toplum için çalışan, gece yastığa başını koyduğunda huzurla uyuyan insandır.

  Yazı kaynağı : www.gokbilgi.com

  Örnek Bir İnsan Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır - Eğitim Platformu

  Sizce Örnek Bir İnsan Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır? - Eğitim Platformu

  Sizce Örnek Bir İnsan Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır? - Eğitim Platformu

  Aşağıda sizce örnek bir insan hangi özelliklere sahip olmalıdır kısaca olarak ele alacağız.

  İnsanlar hayatları boyunca bir takım şeyleri örnek alarak yaşarlar. Çünkü insanlar yardıma muhtaç bir şekilde hayatlarına devam ederler. Bir şeyi ya da bir kişiyi örnek almak aslında hayatı da kolaylaştırmaktadır. Çünkü örnek olan en iyi durumda olan demektir. Çünkü kötü bir şeyin örnek olması söz konusu olamaz.

  Örnek bir insan olarak insanlar bazı özellikler taşırlar. Bu özellikler diğer her insanın erişmesi ve yaşaması gereken örneklerdir.

  Örnek bir insanın sahip olması gereken özellikler şu şekildedir:

  *Samimi olması gerekir.

  *Dürüst olması gerekir.

  *Azimli ve sabırlı olması gerekir.

  *Akıllı ve zeki olması gerekir.

  *Nazik ve anlayışlı olması gerekir.

  *Sakin, vakur ve şerefli olması gerekir.

  *Kibar, naif ve iyi huylu olması gerekir.

  Yazı kaynağı : www.derszamani.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap