Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  önlisans kpss puanı kaç yıl geçerli

  1 ziyaretçi

  önlisans kpss puanı kaç yıl geçerli bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Önlisans KPSS Sınavı Kaç Yıl Geçerlidir? - Memura Sor

  Önlisans KPSS Sınavı Kaç Yıl Geçerlidir? - Memura Sor

  Memurdan_Soru

  Önlisans Kpss sınavına üniversitelerin 2 yıllık bölümlerini bitirmiş tüm adaylar başvuru yapabilirler.

  Önlisans Kpss sınavı sonu çiftli yıllarda yapılır. En son 2020 yılı içinde yapılmış olup 02.10.2022 tarihinde Önlisans Kpss sınavı yapılacaktır.

  03.08.2022 ile 15.08.2022 tarihleri arasında Önlisans KPSS sınavının başvuru tarihleridir. Geç başvuru tarihi ise 23.08.2022 ile 24.08.2022 tarihleri arasında olacaktır.

  Önlsans Kpss sınavı 2 (iki) yılda bir yapıldığından dolayı iki yıllık üniversite okuyanlar (önlisans) öğrenciler mezun olmadan da sınava girebilmektedir. Atama puanlarını aldıkları takdirde mezuniyetinden sonra bu öğrenciler atanabilmektedir.

  Önlisans Kpss sınavı sonucunda alınman puana göre P-93 puan türü üzerinden tercih yapılabilir.

  Lisans mezunları aynı ortaöğretim sınavında olduğu gibi 4 yıllık üniversite bitirdikleri için bu sınava giremezler.

  Üniversite öğrencisi daha önce 2(iki) yıllık bir bölüm bitirdiyse ve 4 (dört) yıllık bölümden mezun olmadıysa Önlisans Kpss sınavına girebilir ve atanabilir.

  Bu konuda Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikçıkarılmıştır. Yönetmeliğin 11. Maddesine göre KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, öğretmen adayları için KPSS’de elde edilecek puanın geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder.

  2020 ÖSYM Lisans Kılavuzu Madde 1.4 de şu açıklama yapılmıştır.2020-KPSS LİSANS sadece lisans (dört veya daha fazla yıllık yükseköğretim) programlarından mezun olanlar ile mezun olabilecek durumda olanlar içindir. Bu kılavuz, sınavın kural ve işlemlerini kapsamaktadır. Yüksek lisans veya doktora derecesini almış olanlar, başvurularını lisans diplomasını aldıkları alandan yapacaklar, daha sonraki tarihlerde atanmak üzere tercihlerini belirlerken bu alanı göz önünde tutacaklardır.

  Bir lisans programından (dört veya daha fazla yıllık yükseköğretim), 13 Temmuz 2020 tarihi ve öncesinde mezun olanlar, lisans düzeyinden KPSS’ye girmek zorundadır. Bir lisans programından 13 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla mezun olmamış olmak koşuluyla; ön lisans (iki yıllık meslek yüksekokulu ve iki yıllık açıköğretim) veya ortaöğretim (lise veya dengi meslek lisesi) mezunları ile bu kurumlardan mezun olabilecek durumda olanlar, KPSS’ye ortaöğretim/ön lisans düzeyinde girebileceklerdir. Bir lisans programından 13 Temmuz 2020 tarihinden sonra mezun olacaklar ise mezuniyet durumlarını göz önünde bulundurarak, KPSS’ye lisans düzeyinden veya ortaöğretim/ön lisans düzeyinden girebileceklerdir. Adayların birden fazla öğrenim düzeyinde KPSS’ye girmeleri mümkün değildir. KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans sınavıyla ilgili kılavuz ayrıca hazırlanacak ve adaylara duyurulacaktır.

  Yukarıdaki maddede de açıkça görüldüğü gibi eğer bir üniversitede lisans mezunu olduysanız Önlisans KPSS sınavına veya Ortaöğretim KPSS sınavına giremezsiniz. Eğer lisansdan mezun olmadıysanız ÖSYM'nin 2022 yılı kılavuzuna bakarak sınava girip - giremeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

  Lisans Mezunları Önlisans Kpss Sınavına Girip Atanabilirler Mi?yazımızı okuyabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : memurasor.com

  KPSS Önlisans Sınavı Puanı Kaç Yıl Geçerli ? Kimler Başvurabilir ?

  KPSS Ön Lisans Sınavı, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” ile “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar ile İlgili Usul ve Esaslar” hükümlerine göre kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atama amacıyla ÖSYM tarafından uygulanan bir sınavdır.

  Sınava, üniversitelerin ön lisans programlarından (iki yıllık meslek yüksekokulları ve dengi açıköğretim) mezun olanlar ile sınavın geçerlilik süresi içerisinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilmektedir. KPSS Ön Lisans, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir.

  Yazı kaynağı : www.unikampus.net

  2022 Kpss Puanı Geçerlilik Süresi Değişti! Peki KPSS Puanları Kaç Yıl Geçerli?

  2022 Kpss Puanı Geçerlilik Süresi Değişti! Peki KPSS Puanları Kaç Yıl Geçerli?

  2021 Ağustos ayına kadar öğretmen atamaları için kullanılan KPSS puanları 1 yıl geçerliydi. Ağustos ayında yapılan yeni düzenlemeyle birlikte artık öğretmen atamaları için kullanılan KPSS puanları da 2 yıl geçerli. Şimdi sizinle bütün kpss türleri için geçerlilik sürelerini paylaşalım.

  KPSS Önlisans Puanı Kaç Yıl Geçerli?

  Kpss  Önlisans puanları 2 yıl geçerli. 2022 yılında girilen sınavın puanı açıklandıktan sonra 2024 yılı kpss önlisans puanları açıklanana kadar geçerli.

  KPSS Lisans Puanı Kaç Yıl Geçerli?

  Kpss lisans puanları 2 yıl geçerli. 2022 yılında girilen sınavın puanı açıklandıktan sonra 2024 yılı kpss lisans puanları açıklanana kadar geçerli.

  KPSS Lisans A Grubu Puanı Kaç Yıl Geçerli?

  Kpss lisans a grubu puanları 2 yıl geçerli. 2022 yılında girilen sınavın puanı açıklandıktan sonra 2024 yılı kpss lisans a grubu puanları açıklanana kadar geçerli.

  KPSS Lisans B Grubu Puanı Kaç Yıl Geçerli?

  Kpss lisans b grubu puanları 2 yıl geçerli. 2022 yılında girilen sınavın puanı açıklandıktan sonra 2024 yılı kpss lisans b grubu puanları açıklanana kadar geçerli.

  KPSS Lisans Öğretmenlik Puanı Kaç Yıl Geçerli?

  Kpss lisans öğretmenlik puanları 2 yıl geçerli. 2022 yılında girilen sınavın puanı açıklandıktan sonra 2024 yılı kpss lisans öğretmenlik puanları açıklanana kadar geçerli.

  Bu değişiklik 2018 Ağustos ayında yapıldı. Eskiden bu süre 1 yıl ile sınırlıydı.

  Değiştirilen madde:

  “Madde 1- 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesinin birinci fıkrasının ikinci cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır.”

  Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik’in 11. maddesi:

  “Madde 11 — KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, öğretmen adayları için KPSS´de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder.”

  KPSS Orta Öğretim Puanı Kaç Yıl Geçerli?

  Kpss Orta Öğretim puanları 2 yıl geçerli. 2022 yılında girilen sınavın puanı açıklandıktan sonra 2024 yılı kpss Orta Öğretim puanları açıklanana kadar geçerli.

  2022 KPSS kaç yıl geçerli olacak?, KPSS 2022 puanları kaç yıl geçerli?, KPSS B grubu puanları kaç yıl geçerli?, 2022 KPSS lisans kaç yıl geçerli?, 2022 KPSS Önlisans kaç yıl geçerli?, 2022 KPSS ortaöğretim sınavı kaç yıl geçerli?

  Yazı kaynağı : www.kamusaati.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap