Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi

  1 ziyaretçi

  önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizii bilgi90'dan bulabilirsiniz

  MURATHAN MUNGAN'DAN Önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir çocuğumuz doğduktan, hatta ardından bir.

  ... konulu sunumlar: "MURATHAN MUNGAN'DAN Önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir çocuğumuz doğduktan, hatta ardından bir."— Sunum transkripti:

  1 MURATHAN MUNGAN'DAN Önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir çocuğumuz doğduktan, hatta ardından bir tane daha olduktan sonra hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Sonra çocuklar yeterince büyük olmadıkları için kızar, onlar büyüyünce daha mutlu olacağımıza inanırız.

  2 Bundan sonra ergenlik dönemlerinde çocuklarla uğraşmamız gerektiği
  için öfkeleniriz. Kendimize, çocuklarımız bu dönemden çıkınca daha mutlu olacağımızı, yeni bir araba alınca, güzel bir tatile çıkınca, emekli olunca, yaşantımızın dört dörtlük olacağını söyleriz. Gerçek ise şu andan daha iyi bir zaman olmadığıdır. Eğer şimdi değil ise ne zaman? Hayatınız her zaman mücadelelerle dolu olacaktır.

  3 En iyisi bunu kabul edip, her ne olursa olsun mutlu olmaya karar
  vermektir. En sevdiğim sözlerden biri Alfred D. Souza'ya aittir. Der ki; "Uzun zamandan beridir hayatın - gerçek hayatın - başlamak üzere olduğu izlenimine kapılmıştım. Fakat her zaman yolumun üzerinde bir engel, öncelikle erişilmesi gereken bir şey, bitmemiş bir iş, hizmet edilecek zaman, ödenecek bir borç oldu.

  4 Sonra hayat başlayacaktı
  Sonra hayat başlayacaktı. Sonunda anladım ki bu engeller benim hayatımdı." Bu görüş açısı, mutluluğa giden bir yol olmadığını gösterdi. Mutluluk yoldur. Öyleyse sahip olduğunuz her anın kıymetini bilin ve mutluluğu, Vaktinizi harcayacak kadar özel biriyle paylaştığınız için ona daha fazla değer verin. Unutmayın, zaman hiç kimse için beklemez.

  5 Öyleyse, Okulu bitirene kadar, 100 milyar kazanana kadar, Çocuklarınız olana kadar, Çocuklarınız evden ayrılana kadar, İşe başlayana kadar, Evlenene kadar, Cuma gecesine kadar, Pazar sabahına kadar,

  6 Ölene kadar.... Yeni bir araba,yada ev alana kadar,
  Borçları ödeyene kadar, İlkbahara kadar, Yaza kadar, Sonbahara kadar, Kışa kadar, Maaş gününe kadar, Şarkınız söylenene kadar, Emekli olana kadar, Ölene kadar....

  7 MUTLU OLMAK İÇİN İÇİNDE DAHA İYİ BİR ZAMAN OLDUĞUNA
  BULUNDUĞUNUZ "AN" DAN DAHA İYİ BİR ZAMAN OLDUĞUNA KARAR VERMEK İÇİN BEKLEMEKTEN VAZGEÇİN.

  8 MUTLULUK BİR VARIŞ DEĞİL, BİR YOLCULUKTUR.

  9 PEK ÇOKLARI MUTLULUĞU İNSANDAN BAZILARI DA DAHA ALÇAKTA.
  DAHA YÜKSEKTE ARARLAR, BAZILARI DA DAHA ALÇAKTA.

  10 "YARIN KİMSEYE VAAD EDİLMEMİŞTİR"
  OYSA MUTLULUK İNSANIN BOYU HİZASINDADIR… Unutmayın "YARIN KİMSEYE VAAD EDİLMEMİŞTİR" ygurler yahoo.com

  Yazı kaynağı : slideplayer.biz.tr

  Uzaklardan...

  Uzaklardan...

  ’’ Önce, evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi… Evlendikten sonra, bir çocuğumuz doğduktan, hatta ardından bir tane daha olduktan sonra hayatın daha iyi olacağına inanırız… Sonra çocuklar yeterince büyük olmadıkları için kızar, onlar büyüyünce daha mutlu olacağımıza inanırız… Bundan sonra, ergenlik dönemlerinde çocuklarla uğraşmamız gerektiği için öfkeleniriz… Kendimize, çocuklarımız bu dönemden çıkınca daha mutlu olacağımızı, yeni bir araba alınca, güzel bir tatile çıkınca, emekli olunca, yaşantımızın dört dörtlük olacağını söyleriz…
  Gerçek ise şu andan daha iyi bir zaman olmadığıdır… Eğer simdi değil ise ne zaman?… Hayatınız her zaman mücadelelerle dolu olacaktır. En iyisi bunu kabul edip her ne olursa olsun mutlu olmaya karar vermektir….
  Mutluluk yoldur,öyleyse sahip olduğunuz her anın kıymetini bilin…Unutmayın, zaman hiç kimse için beklemez …
  Mutlu olmak için, içinde bulunduğunuz an’ dan daha iyi bir zaman olduğuna karar vermek için beklemekten vazgeçin … Mutluluk bir varış değil, bir yolculuktur …Pek çokları mutluluğu insandan daha yüksekte ararlar, bazıları da daha alçakta. Oysa mutluluk insanın boyu hizasındadır…
  Unutmayın YARIN KİMSEYE VAAD EDİLMEMİŞTİR “ …

  Murathan Mungan

  Yazı kaynağı : uzaklardan.tumblr.com

  Hayatın daha iyi olacağına nasıl inanırız?

  Hayatın daha iyi olacağına nasıl inanırız?

  Önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir çocuğumuz doğduktan hatta ardından bir tane daha olduktan sonra hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Sonra çocuklar yeterince büyük olmadıklari için kızar, onlar büyüyünce daha mutlu olacağımıza inanırız sonra, ergenlik donemlerinde çocuklarla uğrasmamız gerektiği için öfkeleniriz. Kendimize, çocuklarımız bu donemden çıkınca daha mutlu olacağımızı, yeni bir araba alınca, güzel bir tatile çıkınca, emekli olunca, yaşantımızın dört dörtlük olacağını söyleriz. Gerçek ise su andan daha iyi bir zaman olmadığıdır. Eğer şimdi değil ise ne zaman? Hayatınız her zaman mücadelelerle dolu olacaktır. En iyisi bunu kabul edip her ne olursa olsun mutlu olmaya karar vermektir.

  En sevdiğim sözlerden biri Alfred D. Souza' ya aittir.

  Der ki; "Uzun zamandan beridir hayatın -gerçek hayatın- baslamak üzere olduğu izlenimine kapılmıştım. Fakat her zaman yolumun uzerinde bir engel, öncelikle erişilmesi gereken birşey, bitmemiş bir iş, hizmet edilecek zaman, ödenecek bir borç oldu. Sonra hayat başlayacaktı. Sonunda anladım ki bu engeller benim hayatımdı."

  Bu görüs açısı, mutluluğa giden bir yol olmadığını gösterdi. Mutluluk yoldur öyleyse sahip olduğunuz her anın kıymetini bilin ve mutluluğu, vaktinizi harcayacak kadar özel biriyle paylastığınız için, ona daha fazla değer verin.

  Unutmayın, zaman hiç kimse için beklemez. öyleyse; okulu bitirene kadar, 100 milyar kazanana kadar, çocuklarınız olana kadar, çocuklarınız evden ayrılana kadar, işe baslayana kadar, yvlenene kadar, Cuma gecesine kadar, Pazar sabahına kadar, Yeni bir araba ya da ev alana kadar, borçları ödeyene kadar, ilkbahara kadar, yaza kadar, sonbahara kadar, kışa kadar, maaş gününe kadar, şarkınız söylenene kadar, emekli olana kadar, ölene kadar..

  MUTLU OLMAK İÇİN İÇİNDE BULUNDUĞUNUZ 'AN' DAN DAHA İYİ BIR ZAMAN OLDUĞUNA KARAR VERMEK İÇİN BEKLEMEKTEN VAZGEÇİN. MUTLULUK BİR VARIŞ DEĞİL, BİR YOLCULUKTUR. "PEK ÇOKLARI MUTLULUĞU İNSANDAN DAHA YUKSEKTE ARARLAR, BAZILARI DA DAHA ALÇAKTA. OYSA MUTLULUK INSANIN BOYU HİZASINDADIR."

  Unutmayın;

  "YARIN KİMSEYE VAAD EDİLMEMİŞTİR"

  Yazı kaynağı : blog.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Ali 10 Ay önce
  0

  bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yorum yap