Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  öğretmenler günü kutlama etkinlikleri

  1 ziyaretçi

  öğretmenler günü kutlama etkinlikleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  24 Kasım Öğretmenler Günü 2022-2023

  24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri için Harika Fikirler

  Kutsal bir görev üstlenen öğretmenler için her yıl 24 Kasım tarihinde Öğretmenler Günü programı düzenlenir. Bu günün anlam ve önemini yansıtan çeşitli etkinlik ve faaliyetler hem öğretmenler hem de öğrenciler tarafından gerçekleştirilir. Bazen de öğretmenler günü programı için ilginç fikirler ortaya atan veliler de bu kutlamalara katılabilir. Öğretmenler gününün keyifli ve unutulmaz anılarla geçmesi için yapılabilecek pek çok faaliyet vardır.

  Öğretmenler gününde görselliğin ön plana çıktığı dans kutlamaları veya görsel şovlar yapılabilir. Veliler de bu şovlara katılım göstererek öğretmenlere bu mutlu günlerinde çok özel bir sürpriz sunabilirler. Özellikle klişe programların dışına çıkarak farklı etkinliklerle bu günü doyasıya kutlamak isteyenlere çeşitli etkinlikler tavsiye edilebilir. Bu yazımızda öğretmenler gününde sıra dışı etkinlikler gerçekleştirmek isteyenler için önemli bilgiler yer alır.

  Öğretmenler Günü Faaliyetleri Nelerdir?

  Etkili kompozisyonlar ve şiirler hazırlayan öğrenciler, teker teker sahneye gelerek yaratıcı biçimde hazırladıkları bu edebi eserleri öğretmenlerinin beğenisine sunabilirler. Minik öğrenciler, öğretmenlerine duydukları sevgi ve saygıyı anlatan deneme yazıları veya mektuplarla da günün anlam ve önemini gösterebilir. Bu tür etkinlikler genellikle veliler tarafından 24 Kasım tarihine özel olarak organize edilir ve öğretmene unutulmayacak bir sürpriz hazırlanabilir.

  öğretmenler günü etkinlikleri okul öncesi

  Öğretmenler Günü Etkinlik Listesi

  Her yıl 24 Kasım tarihinde büyük bir mutlulukla kutlanan öğretmenler günü etkinlikleri genellikle okul veya uygun görülen eğitim kurumlarında yapılır. Okul bahçesinde ve sınıflarda ayrı ayrı kutlama yapan öğrenciler bu sayede öğretmenlerine karşı duydukları sevgi ve saygıyı gözler önüne serebilir. Geçmiş yıllardan beri öğretmenler günü etkinlikleri denince akla ilk gelen faaliyetler arasında şunlar yer almaktadır:

  Görüldüğü üzere öğretmenler gününde Türkiye’nin dört bir yanındaki okul ve eğitim kurumlarında gerçekleştirilen etkinlikler bu şekilde sıralanır. Bu etkinlikler sayesinde her yıl öğretmenler günü hem öğretmenler hem öğrenciler hem de veliler tarafından heyecanla kutlanır. Öğretmenlik mesleği ile ilgili ders içi ve der dışı faaliyetleri gündüz ve gece sürebilir.

  Öğretmenler Gününe Özel İlginç Etkinlik Fikirleri

  24 Kasım yaklaşırken pek çok öğrenci ve velisi öğretmenler günü programında neler yapılabilir sorusunu gündeme taşımaktadır. Türkiye’nin dört bir yanında eğitime gönül vermiş emekli veya mesleğine devam eden öğretmenler bu günde bir kez daha gururlandırılır. Ancak öğretmenler günü programındaki klişe kutlamaların yanı sıra yaratıcı ve ilgi çekici etkinlikler de öne çıkabilir. Bunun için öğrenciler, sadece öğretmenler gününü tema edinerek çeşitli resimler hazırlayabilirler. Öğretmenin haberi olmadan hazırlanan bu resimler, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında özel bir sergiye dönüştürülebilir. Güzel bir müzik eşliğinde anlamlı sözlerle bestelenmiş marş ve şarkıları bir arada söyleyen öğrenciler bu anlamlı sergiye renk katabilirler. Öğretmenlerin hayatı boyunca unutamayacağı bu sürprizler onlara unutulmaz bir deneyim yaşattıracaktır. Velilerin organize edeceği bu tür etkinlikler sayesinde öğretmenler günü her zamankinden çok daha heyecanlı ve anılarla dolu geçebilir.

  öğretmenler günü farklı etkinlikler

  Öğretmenler Günü Programında Neler Yapılabilir?

  Şarkı, şiir ve resim etkinliklerinin yanı sıra öğretmenler gününe damgasını vurabilecek pek çok farklı etkinlik gerçekleştirilebilir. Öğretmenler için son derece önemli olan bu gün aynı zamanda Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrenci ve velilerini de heyecanlandırır. Bu nedenle öğretmenler gününde yapılabilecek etkinlikler ayrı bir önem taşır. Bu etkinlikler sayesinde öğretmenler daha önce yaşamadıkları gurur, mutluluk ve karmaşık duygular içinde bu özel günü tecrübe edebilir. Özellikle öğrencileri ve veliler tarafından çok sevilen öğretmenlerin bu günde asla yalnız bırakılmaması gerekir. Bu nedenle öğretmenler gününde yapılabilecek etkinlikler arasından en ideal olan kutlamalar seçilerek özel bir program hazırlanabilir. Resim yarışması, şiir ve düz yazı okumalarına ek olarak dans ve görsel şovlar da öğretmenler günü programında kendine yer bulabilir.

  Öğretmenler gününde gün boyunca devam eden farklı etkinlikler yapmak isteyenler için yaratıcı fikirler her zaman dikkat çekicidir. Kutlama programının geniş bir zaman gerektirmesi durumunda özel izinler alınarak öğretmenler günü farklı etkinlikler düzenlenebilir. Örneğin öğretmenler gününde okul yönetiminden izin alan öğretmen ve veliler, bu günün anlam ve önemime uygun etkinlikler gerçekleştirebilir. Öğretmenler günü farklı etkinlikler arayanlar için piknik ve doğa yürüyüşleri yapılabilir. Öğretmenin memnun olacağı hediyeler ve program dahilinde doğada açık havada bu günün kutlanması da mümkündür. Bu tür farklı etkinlikler öğrenci velileri tarafından planlanıp organize edildiğinde unutulmaz bir öğretmenler günü sürprizi olarak hafızalara kazınabilir.

  Anasınıfında Öğretmenler Günü Kutlaması

  İlkokulda Öğretmenler Günü Kutlaması

  Her yıl 24 Kasım tarihinde kutlanan öğretmenler gününde unutulmaz bir kutlama programı hazırlamak için deneyimli olmanıza gerek yoktur. Günümüzde pek çok öğrenci velisi, kendi imkanları dahilinde çocuklarının öğretmenlerini gururlandıracak kutlama fikirlerini hayata geçirmektedir. Özellikle öğretmenler günü etkinlikleri ilkokul düzeyinde daha bir coşkulu ve anlamlı biçimde kutlanabilir. Nitekim eğitim hayatına yeni başlamış olan öğrencilerin bilgi dünyalarının gelişiminde sınıf öğretmenlerinin önemi büyüktür. Özellikle ilkokul öğrencileri adına veliler tarafından sınıf öğretmeni için düzenlenen kutlamalar büyük ilgi görmektedir.

  Lisede Öğretmenler Günü Kutlaması

  Eğitim hayatının her aşamasında olduğu gibi lise döneminde de öğretmenler kutlaması büyük önem taşır. 24 Kasım tarihine özel etkinlik ve programlar ile hazırlanan lise öğrencileri, okulda veya sınıflarında çeşitli etkinlikler gerçekleştirebilirler. Öğretmenler günü etkinlikleri lise çağındaki öğrenciler arasında dans gösterileri, konser ve sergi gibi kutlama yöntemleriyle hayata geçirilebilir. Ayrıca öğrencilere yönelik şiir ve resim yarışması gibi etkinlikler de kutlama kapsamına alınabilir.

  Yazı kaynağı : www.hediyesepeti.com

  24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Etkinliğinden - Körfezkent Emlak Konut Ortaokulu

  24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğrencilerimiz tarafından hazırlanan gösteri ilgiyle izlendi.

  Emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

  Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

  Yazı kaynağı : korfezkentemlakkonutortaokulu.meb.k12.tr

  “24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlama etkinlikleri kapsamında ‘Zeka Oyunları Turnuvası’ gerçekleştirildi

  "24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlama etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Zeka Oyunları Turnuvası, Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulunun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

  24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlama etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Zeka Oyunları Turnuvası, Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulunun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Kendir ve Şube Müdürü Bahadır Darakçı öğretmenlerin eğlenceli ve eğitim dolu etkinlerine katılarak meslektaşlarının öğretmenler gününü kutladı. 60 öğretmenin dahil olduğu öğretmenler günü “Mangala" ve "Hedef Beş" zeka oyunu turnuvası keyifli mücadelelere sahne oldu.

  Turnuvanın yanı sıra yeni zekâ oyunlarının tanıtımının da yapıldığı etkinliğe öğretmenlerin aileleriyle birlikte katılmaları renkli görüntülere de sahne oldu.

  Son dönemlerde ilimizde hızlı bir şekilde yaygınlaşan zekâ oyunları, bilişsel ve duyuşsal gelişimin sağlanmasında önemli bir rol oynuyor. Ayrıca zekâ oyunları teknoloji bağımlılığından kurtularak ailece keyifli ve öğretici vakit geçirmeyi de mümkün kılıyor.

  Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, "Turnuvaya renk katan zeka oyunları hakemleri Hüseyin SÜGÜN, Taner KILIÇ, Mehmet GÜMÜŞ, Nadir Kayaş , Yasin KARAKUŞ ve Gökhan AYDIN’a, katılım sağlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, “24 Kasım Öğretmenler Gününü” kutluyoruz" ifadelerine yer verildi. Şeyma Nur Duran

  * Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.

  Yazı kaynağı : www.iletisim.gov.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap