Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  öğrenci yardımı başvurusu nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  öğrenci yardımı başvurusu nasıl yapılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Eğitim Öğretim Yardımı Talebi

  ÖĞRENCİLERE 5.500 TL YARDIM BAŞVURUSU: Lise üniversite öğrencileri 5500 TL desteği nasıl alır, başvurular ne zaman, şartlar neler?

  E-Devlet Okul Yardım Başvurusu

  E-Devlet Okul Yardım Başvurusu

  E-devlet okul yardım başvurusu, asgari ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken ailelerin çocuklarının rahatça eğitimine devam edebilmesi amacıyla verilen bir yardım türüdür. Bu tür aileler bağlı oldukları kaymakamlıklara, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ve belediyelere okul yardım parası için başvuru yapabilirler.

  Yoksul ve dar gelirli olan aileler eğitime devam eden çocukları için dernek ve vakıflara, ünlü sanatçılara da yardım başvurusunda bulunabiliyor. İçeriğimizin devamında okul yardımı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  Okul Yardım Parası Veren Kurumlar Hangileridir?

  Türkiye’de İzmir ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri başta olmak üzere pek çok şehirde belediyeler yoksul ailelerin eğitim masrafını karşılıyor. Belediyeler tarafından öğrencilere en yaygın şekilde kırtasiye yardımı sunuluyor. Bu para da ailelerin PTT hesaplarına yatırılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından yardım alan ailelerin çocuklarına 1400 TL verilmesi planlanıyor.

  Veliler çocukları için aşağıdaki kurum ve kuruluşlara yardım parası başvurusunda bulunabilir;

  Yoksul ve dar gelirli aileler okul yardım parası alabilmek adına Seda Sayan, Müge Anlı, Haluk Levent ve Esra Erol gibi sanatçılara başvuru yapabilirler. Ünlü kişilerin yanı sıra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Ahbap Derneği, Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, Türk Eğitim Vakfı ve Sabancı Vakfı gibi Vakıflardan ilköğretim, orta öğretim ve lise öğrencileri için okul yardım parasına başvuruda bulunmak mümkündür. Vakıfların da dışında Sinan Tara, Fikret Öztürk, Murat Dedeman ve Ahmet Kocabıyık gibi ünlü iş adamlarından da eğitim yardım başvurusunda bulunmak mümkündür. Ünlü iş adamlarından eğitim yardımı almak isteyen ailelerin bağlı bulundukları holdingin çağrı merkezini aramaları gerekiyor.

  E-Devlet Okul Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

  E-devlet okul yardım başvurusu sistem üzerinden kolaylıkla gerçekleşebilir. Aynı zamanda belediyelerin burs, eğitim ve kırtasiye yardımlarına da e-devlet üzerinden ön başvuruda bulunmak mümkündür.

  Belediye Okul Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Belediyelerin vermiş olduğu eğitim, burs ve kırtasiye yardımı başvurusunu gerçekleştirmek için bağlı bulunduğunuz belediye binasına gitmeniz ya da bağlı olduğunuz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne başvuruda bulunmanız gerekir. Gittiğiniz kurumda başvuru formu doldurarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ön başvuruları dae-devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Okul Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı şartlı eğitim ve SED yardımları ile çocuklara yardım eli uzatıyor. SED yardımı ve Şartlı eğitim yardımı ön başvuruları e-devlet üzerinden gerçekleşiyor. Kısa süre önce Bakanlık tarafından başlatılan proje kapsamında yoksul ailelerin çocuklarına şu miktarlarda yardım verilmektedir:

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen eğitim yardımlarına e-devlet üzerinden başvuru yapmak için buraya tıklayınız.

  KYK Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

  KYK, üniversite öğrencilerine burs ya da öğrenim kredisi bağlayarak eğitim hayatlarına devam edebilmelerini sağlıyor. KYK burs başvurularının e-devlet sistemi üzerinden belirtilen tarihler aralığında yapılması gerekiyor. Burs başvuruları genel olarak Kasım ayında başlıyor. E-devlet üzerinden KYK bursu ve öğrenim kredisine başvuru yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  E-Devlet Belediye Eğitim ve Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  E-devlet sistemi üzerinden bağlı bulunduğunuz belediyenin eğitim ve kırtasiye yardımlarına başvuru yapmanız mümkündür. Ancak unutmayın ki e-devlet üzerinden gerçekleştirilen başvurular ön başvuru niteliğinde değerlendiriliyor. E-devlet üzerinden belediye tarafından verilen kırtasiye ve eğitim yardımlarına başvuruda bulunmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Okul Yardım Parası Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

  Okul yardım parasına başvuru yapan veli ya da öğrencilerin birtakım evrakları teslim etmesi gerekiyor. Teslim edilmesi gereken bu belgeler başvuru yapılan kuruma, başvurulan yardım türüne ve öğrencilerin eğitim öğretim durumuna göre farklılık gösteriyor.

  Talep edilecek belgeleri şu şekilde gösterebiliriz;

  Başvuru sahipleri yukarıda istenen genel belgeleri eksiksiz hazırlamalıdır. Ancak bazı durumlarda ek belgeler de talep edilebiliyor. Örneğin engelli vatandaşlar için engelli raporu, kronik hastalarda sağlık raporu ve eşi vefat etmiş kadınlar için ölüm belgesi talep edilebiliyor.

  Öğrenci Eğitim Yardımı İçin Telefon Numarası

  Belediye öğrenci yardımlarını öğrenmek ve başvuruda bulunmak için alo 153 Beyaz Masa’yı arayabilirsiniz. Bununla birlikte bağlı olduğunuz ilin Sosyal Hizmetler Merkezi’ni de arayabilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen yardımlara başvurmak için ALO 183 ya da ALO 144 hattını da arayabilirsiniz.

  Okul Öğrenci Yardımı Başvuru Şartları

  Okul öğrenci yardımına başvuru yapan kişilerin birtakım başvuru şartlarını karşılaması gerekir. Bu şartları şöyle gösterebiliriz;

  Bu şartları karşıladığını düşünen vatandaşlar okul yardımı başvurusunda bulunabilir. Sosyal Yardımlar hakkındaki güncel bilgileri YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz;

  Yazı kaynağı : www.sosyalyardimlar.com

  Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu 2023 OCAK (Her Öğrenciye 3.708 TL)

  Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu 2023 OCAK (Her Öğrenciye 3.708 TL)

  2023 Öğrenci parası, başta öğrenciler olmak üzere eğitim gören ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin tümünün ilgilendiği fiyatlardır. Bu konuda Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu 2023 yılında nasıl yapılır, Lise, ilkokul, orta okul, üniversitede okuyan öğrenciye devlet para yardımı nedir, nasıl alınır, başvuru şartları nelerdir, ne kadar yapılır, e-devlet okul parası başvuru formu hakkında merak ettiklerinizi detaylarıyla bilgilendiriyoruz. Okuyan öğrencilere para yardımı, Şehit, Gazi çocuklarına eğitim öğretim yardımı, YKS, SED, ŞEY, SGK Para Yardımı Başvurusu 2023 hakkında merak edilen başvuru şartları ve detaylar içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

  2023 yılı Ocak ayında üniversite öğrencilerine ailelerin yanına ulaşım için 2 kez yol ücreti ödemesi müjdesi verildi. SYDV yardımı alan üniversite öğrencilerine yılda iki kez olmak üzere ailelerini ziyaret etmeleri için yol ücreti ödemesi yapılacak.

  Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Öğrencilere okul para yardımı: çocuğu okuyan ihtiyaç sahibi ailelere ve velilere yapılan bir ödeme çeşididir. İhtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim ve okul masrafları nedeniyle okulu bırakmaması ve okullarına devam edebilmesi için yardım parası olarak bilinir.

  Okul yardım parası almak isteyen öğrencilerin aileleri ise gerekli kurumlara yardım başvurusu yapması gerekmektedir. Kaymakamlıklara Bağlı SYDV’lere ve il meclisine okul parası başvuru dilekçesi ile yardıma ihtiyacı olduğunu belirterek diğer şartları da sağlayarak başvuru yapılmalıdır.

  Yardım başvuru dilekçesini alan il meclisleri ise aile hakkında gerekli incelemeyi yaparak halka herhangi bir ödenek verilip verilmeyeceğine karar veriyor. Olumlu olması durumunda devletin öğrencilere sağladığı yardımlardan faydalanmak mümkündür.

  Çocuk yardımı başvurusunda bulunabilecek kurum ve kuruluşlar şunlardır:

  Bu kurum ve kuruluşlar aracılığıyla öğrenim gören öğrencilere yönelik eğitim yardımları, gerçek ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına burs ve kredi olarak aylık olarak değişen oranlarda verilmektedir.

  Devletin öğrencilere verdiği yardım paraları şöyle:

  Öğrencilere Maddi Yardım Başvurusu Şartları Nelerdir?

  Öğrencilere maddi yardım başvurusu yapmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekir. Zor koşullarda yaşayan ailelerin ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve lisans eğitim gören çocuklarına, eğitim ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla eğitim öğretim yardımı verilir.

  İhtiyaç sahibi aileler, okuyan öğrencilere okul yardımı yapan Kaymakamlıklara ve Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı gibi kuruluşlara, muhtaçlık belgeleri ve diğer gerekli evraklar ile başvuru yaparak çocukları için okul yardım parası alarak çocuklarının eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

  Öğrencilere Maddi Yardım Ne Kadardır?

  Öğrencilere maddi yardım lise ve üniversite öğrencisi için çeşitli kurumlardan en az 50 TL en fazla 5.394 TL aralığında eğitim öğretim yardımı yapılmaktadır.

  Devletin Öğrencilere Verdiği Para Yardımları İlkokul, lise, Üniversitede okuyan öğrenciler için aşağıdaki miktarlarda yapılır.

  2023 Şehit ve Gazi Çocukları SGK Eğitim-Öğretim Yardım Parası Ödeniyor

  Aziz şehitlerimizin çocukları ile harp/vazife malullerimizin kendilerinin ve çocuklarının 2023 eğitim yardımı ödemeleri yapılmaya devam ediyor.

  Şehitlerin çocuklarının ve harp/vazife malullerinin hem kendileri hem de çocukları için 2023 eğitim öğretim yardımı başvurusunda bulunan ailelerin ilkokul, lise ve üniversitede okuyan çocuklarına 5004 TL ila 7506 TL eğitim yardımı yapılıyor.

  Bu kapsamda Şehit ve Gazi Çocukları Eğitim Yardım Parası aşağıdaki gibidir:

  Şehit çocuklarına, Harp/vazife malulleri ve çocuklarına, müracaata gerek kalmaksızın Eğitim ve öğretim yardımı ödemeleri:

  Ayrıca, https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi/ linki üzerinden T.C. Kimlik numaraları ile eğitim ve öğretim yardımı tutarı ve ödeme yapılacak banka bilgisine ulaşılabilecektir.

  SGK Eğitim Yardımı Başvurusu e-Devlet Nasıl Yapılır?

  Şehit, harp/vazife malullüğünü gerektiren nedenlerle harp/vazife malulü olan personelin Dul/yetimlerine ya da kendilerine, SGK tarafından Ek Ödeme ve Öğrenim Yardımı yapılır. aylık bağlanmasına esas olan tarihten geçerli olmak üzere, başvuru tarihini izleyen yılın en geç ilk üç ayı içinde ve takip eden her yıl ek ödemeden yararlanmak isteyen Vazife malulleri ve şehit yakını Öğrenciler eğitim ve öğretim yılı için yardımı başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden e-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası ile SGK sayfasında ki ”Eğitim Öğretim Yardımı Talebi‘ sayfasından yapmalıdır.

  e-Devlet Öğrenci Para Yardım Başvuru Ekranı Linki 2023

  Devletin öğrencilere verdiği para yardımı başvuru formu e-Devlet üzerinden doldurulur.

  Okul yardımı almak isteyenler öncelikle e-Devlet üzerinden ön başvuru formunu doldurarak, başvuruda gerekli belgeler ilgili kuruma bildirildikten sonra başvuru sahibi aile hakkında kurum tarafından soruşturma ve değerlendirme yapılır. Yapılan soruşturma sonrasında tüm şartları taşıyan ailelere okul yardım parası bağlanır.

  SGK Eğitim-Öğretim Yardımı Sorgulama 2023

  SGK tarafından şehitlerin çocuklarının ve harp/vazife malullerinin hem kendileri hem de çocuklarına verilen eğitim ve öğretim yardım parası yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi bu yılda öğrencilere verilecek.

  Eğitim ve öğretim yardımı sorgulamasını uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi/ linki üzerinden yapabilirsiniz.

  Sorgulama ekranına 11 haneli T.C kimlik numarası ve doğum tarihi ile istenen iki haneli bilgiler girilerek sorgula butonuna tıklanmalıdır. Bu şekilde kişi adına yatacak olan eğitim ve öğretim yardımını sorgulayabilir.

  VGM Lise, YKS, Üniversite Okuyan Öğrencilere Para Yardımı Ne Kadar?

  VGM tarafından lise, Üniversite ve yabancı uyruklu öğrenciler için eğitim yardımı almaya hak kazanan şartını sağlamaları halinde eğitim yardımı aldıkları süreler içerisinde her eğitim döneminde 8 ve 9 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran) boyunca 200 TL, 650 TL, 650 TL eğitim yardımı yapılmaktadır.

  Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla, Meb’e bağlı resmi ve örgün ilkokul, ortaokul ve liselerde, üniversite okuyan öğrencilere eğitim yardımı verilmektedir. VGM tarafından Lise ve Üniversite Okuyan Öğrencilere Para Yardımı tutarları aşağıdaki gibidir:

  Sosyal ekonomik desteği yalnızca öğrencinin eğitim ve öğretim masraflarını karşılanabilmesi amacıyla verilir. Devletin üniversite öğrencilere verdiği para yardımı başvurusu e-devlet üzerinden turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru linkinden başvuru gerçekleştirmelidir.

  Sosyal Ekonomik Destek Ne Kadar? (2023 yılı İlk 6 ay)

  Maddi zorluklar nedeni ile çocuklarının okul giderlerini karşılamada güçlük çeken ailelere SED adı altında İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayan Eğitim Yardımı Ödemeleri her yıl farklı oranlarda ödenir. İhtiyaç sahibi ailelere eğitim yardımı çocuk başına 3708 TL‘ye yükselmiştir.

  SED hizmetinde çocuk başına ödenen destek tutarları aşağıdaki gibidir:

  SED Öğrenci Yardım Parası Nasıl Alınır?

  Devlet tarafından Okuyan öğrencilere SED adı altında 3.708 TL’ye kadar para yardımı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin okul okuyan çocukları için ailelere SED yardımı başvuru işlemleri her ilde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine veya bağlı bulunan Sosyal Hizmet Merkezlerine şahsen olarak bir dilekçe ile yapılmaktadır.

  Maddi sıkıntılar sebebi ile çocuklarının okul yaşam giderlerini karşılamada zorluk çeken ailelere Sosyal Ekonomik Destek adı altında devlet tarafından sağlanan eğitim yardımı sağlanır. İlkokul, ortaokul, lise öğrencilerini kapsayan Eğitim Yardımı Ödemeleri her yıl farklı oranlarda ödenmektedir. Aylık ödemeler halinde eğitim yardımlarının yanında devlet SED yardımları da yapmaktadır. Öğrenci okul yardım parası almak için size en yakın Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na, SYDV giderek dilekçe ile okul yardım parası alabilirsiniz. Kaymakamlık binalarında hizmet veren SYDV’larına giderek bizzat devletin verdiği eğitim yardımlarına başvuru yapmanız gerekir. Eğitim yardımı talebi için ailenin kimlikleri ile aşağıdaki belgeleri götürerek başvurularını tamamlamaları gerekir.

  Öğrenciye Para Yardımı Başvurusu Şartları

  Öğrencilere SED yardımı başvuru şartları aşağıdaki gibidir:

  SED 2023 Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:

  E-devlet sisteminden online olarak öğrenci yardım başvurusu haricinde Kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına da başvuru yapılabilmektedir. Başvuru haricinde başvuru durumu sorgulama işlemlerinizi de e-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

  Şartlı Eğitim Yardımı (ŞEY) Desteği 2023 Tutarları Ne Kadardır?

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı SYDV’ler aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelerin okuyan kız ve erkek çocuklarına Şartlı Eğitim Yardımı (ŞEY) Desteği verilir. Şartlı Eğitim Yardımı sadece okulun açık olduğu aylarda verilmektedir. 2 ayda bir yapılan öğrencilere para yardımları ise aşağıdaki gibidir:

  Öğrencilere Şartlı Eğitim Yardımı Ne Zaman Ödeniyor?

  Öğrencilere (ŞEY) maddi yardım Şey ödemeleri her yıl Ocak, Mart, Mayıs, Temmuz, Eylül ve Kasım aylarında yapılıyor. Ödeme tarihleri Tc.kimlik numarasına göre ayın 24 ve 28’i arasında yapılıyor.

  Tc.Kimlik numarasına göre öğrencilere şartlı eğitim para yardımı ödeme tarihleri:

  Kaymakamlık Öğrenci Yardım Parası Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Aile Sosyal Hizmetler Bakanlıklarınca öğrenciler için ayrılan yardımları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmada aracılık eden Kaymakamlıklar öğrencilere her yıl olduğu gibi 2023 eğitim öğretim dönemi başında hem maddi yardım hem de kırtasiye yardımı desteği veriyor.

  Kaymakamlık öğrenci yardımı parası başvurusu şahsen velinin kaymakamlık binalarında bulunan SYDV’lere yani Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuru dilekçesi ile yapılır. Kaymakamlık tarafından verilen eğitim yardımı almak isteyenler bulundukları il veya ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına şahsen kimlikleri ile gitmelidir. Kaymakamlıktan verilecek başvuru formunu doldurup teslim ettikten sonra gerekli inceleme sonra ödemeniz yapılır. Başarılı öğrencileri destekleyen kaymakamlık yardım parası başvurusu yapan ve değerlendirme sonucunda müracaatı onaylan öğrenciler ödemelerini PTT şubelerinden alabilirler.

  Kaymakamlık Öğrenci Yardım Parası Nasıl Alınır?

  Öğrencilerin öğrenim harcı alabilmesi için SYDV’ler ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı İl Müdürlükleri ziyaret edilmelidir. Gerekli belgelerle birlikte başvuru dilekçesi verilerek başvuru koşullarının sağlanması ve yardım talep edilmesi halinde öğrenci yardım parası alınır.

  Özel mesleki ve teknik lise öğrencilerine verilecek destek Tutarları Belirlendi

  2023 2Eğitim Öğretim Yılında Organize Sanayi Bölgeleri İçinde ve Organize Sanayi Bölgeleri Dışında Açılan Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde Öğrenim Gören/Görecek Öğrenciler İçin Eğitim ve Öğretim Desteği Verilmesine İlişkin Tebliğ, Resmi Gazete‘de yayımlandı.

  Buna göre, organize sanayi bölgeleri dışında açılan özel mesleki ve teknik Anadolu liselerinde öğrenim gören öğrencilere yönelik eğitim-öğretim desteğinin alanları ve miktarları şu şekilde belirlendi:

  Liselerde öğrenim gören öğrencilere yönelik eğitim ve öğretim desteği alanları ve destek miktarları şöyle oldu:

  Öğrencilere Para Yardımı Yapan Holdingler İş Adamları ve Dernekler

  Öğrencilere Para Yardımı Yapan Holdingler İş Adamları ve Dernekler aşağıdaki gibidir:

  Yazı kaynağı : www.devletdestekli.com

  5500 TL yardım başvuru şartları nedir, ne zaman verilecek? 5500 TL yardımından kimler yararlanabilir?

  Öğrenci yardım başvuru nereye, nasıl yapılır? İlkokul-ortaokul-lise 1611 TL yardım başvuru formu

  Öğrenci yardım başvuru nereye, nasıl yapılır? İlkokul-ortaokul-lise 1611 TL yardım başvuru formu

  Maddi durumu yetersiz olan ve okutmak zorunda olduğu çocuğu bulunan ailelere devlet el uzatıyor. Bu kapsamda okul çağındaki çocuklar için SED yardımı kapsamında aylık 1611 TL'yi bulan destek ödemeleri yapılıyor.

  SED YARDIMI KİMLERİ KAPSIYOR

  SED yardımları ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite eğitimi alan çocuklar içindir. Başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Ancak önceden maddi yardım alabilmek için e-Devlet'ten başvuru yapılmamış olması şartı da aranmaktadır.

   1611 tl eğitim desteği

  SED BAŞVURU FORMUNA NASIL ULAŞILIR?

  SED yardımı için başvuru yapacak vatandaşların ilk olarak e-Devlet sisteminden başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Başvuru formu için;

  - T.C kimlik numaranız ve şifrenizle e-Devlet sistemine girin,

  - Arama kısmına "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı" yazdıktan sonra bakanlık sayfasına geçin,

  - Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvuru bölümüne geçin,

  - Sağ üstte bulunan "Yeni başvuru" seçeneğini seçtikten sonra başvuru formunu eksiksiz olarak doldurun.

  Tüm bu işlemlerin ardından 1611 TL'lik eğitim desteği için başvuru işleminizi tamamlamış olacaksınız.

  Yazı kaynağı : www.karar.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap