Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  öğrenci kartı neden tam basıyor

  1 ziyaretçi

  öğrenci kartı neden tam basıyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Kartım Tam Olarak Basıyor

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Kartım Tam Basıyor

  İzmirim Kart

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) sorgulaması sonucu kaydı bulunmayan ve öğrencilik hakkı kalmamış kişilerin Öğrenci İzmirim Kartları 20 Mart 2022 tarihinden itibaren tam kart tarifesi ile işlem görmeye başlayacaktır. Bu kişiler mevcut kartlarını kişiselleştirilmiş tam kart olarak kullanmaya devam edebilirler. 

  Tekrar öğrencilik hakkı kazanmaları halinde aşağıdaki formu doldurarak öğrenci tarifesine dönüş yapabilirler.

  Sorgulama sonucu olumsuz çıkan öğrencilerin, okulları ile iletişim kurarak MEB ve YÖK güncellemelerini yaptırmaları gerekmektedir.

  Yazı kaynağı : www.izmirimkart.com.tr

  Antalya Kart

  Kart ücreti 25.00 TL´dir.

  Serbest Kartları başvuru formumuzun arka tarafında belirtilen kart tipine göre gerekli evraklarla birlikte kart merkezlerimizden temin edebilirsiniz.

  Antalyakart işlemlerinde kişisel başvurularda kimlik aslı ibraz edilmesi zorunludur.

  Kişilerin kendileri haricinde birinci derece akrabaları ve kanuni temsilcilerinin başvuru yapması halinde her iki kişininde kimlik aslı ibrazı zorunludur.

  65 Yaş Üzeri : Kartlar basım yapıldığı zaman vizelenir ve vize tarihi her yılın 1 Mart tarihine kadar geçerlidir. Kartların vize tarihleri validatörler ile kart satış ve dolum cihazlarında görünmekte olup, kartın vize tarihi kontrolü kart sahibine aittir. Kartların vize tarihleri bittikten sonra 65 yaş üzeri kartları bakiyeniz yetersiz uyarısı verir. 65 Yaş Üzeri kartlarının vize işlemleri ücretlidir. Vize ücreti 15.00 TL´dir.

  Engelli : Kartlar basım yapıldığı zaman vizelenir ve vize tarihi her yılın 1 Ocak tarihine kadar geçerlidir. Kartların vize tarihleri validatörler ile kart satış ve dolum cihazlarında görünmekte olup, kartın vize tarihi kontrolü kart sahibine aittir. Kartların vize tarihleri bittikten sonra engelli kartları bakiyeniz yetersiz uyarısı verir. Engelli kartlarının vize işlemleri ücretsiz yapılmaktadır.

  Ağır Engelli Kartlar basım yapıldığı zaman 3 yıl olarak vizelenir ve vize tarihi her yılın 1 Ocak tarihine kadar geçerlidir. Kartların vize tarihleri validatörler ile kart satış ve dolum cihazlarında görünmekte olup, kartın vize tarihi kontrolü kart sahibine aittir. Kartların vize tarihleri bittikten sonra ağır engelli kartları bakiyeniz yetersiz uyarısı verir.Ağır Engelli kartlarının vize işlemleri ücretsiz yapılmaktadır.

  Ağır Engelli RefakatçıKartlar basım yapıldığı zaman 3 yıl olarak vizelenir ve vize tarihi her yılın 1 Ocak tarihine kadar geçerlidir. Kartların vize tarihleri validatörler ile kart satış ve dolum cihazlarında görünmekte olup, kartın vize tarihi kontrolü kart sahibine aittir. Kartların vize tarihleri bittikten sonra ağır engelli refakatçi kartları bakiyeniz yetersiz uyarısı verir.Ağır Engelli Refakatçı kartlarının vize işlemleri ücretsiz yapılmaktadır.

  Gazi / Gazi ve Şehit Yakını Kartlar basım yapıldığı zaman 3 yıl olarak vizelenir ve vize tarihi her yılın 1 Ocak tarihine kadar geçerlidir. Kartların vize tarihleri validatörler ile kart satış ve dolum cihazlarında görünmekte olup, kartın vize tarihi kontrolü kart sahibine aittir. Kartların vize tarihleri bittikten sonra gazi ve gazi / şehit yakını kartları bakiyeniz yetersiz uyarısı verir.Gazi / Gazi ve Şehit Yakını kartlarının vize işlemleri ücretsiz yapılmaktadır.

  Emniyet/Jandarma/Sahil Güvenlik  : Kartlar basım yapıldığı zaman vizelenir ve vize tarihi her yılın 1 Ocak tarihine kadar geçerlidir. Kartların vize tarihleri validatörler ile kart satış ve dolum cihazlarında görünmekte olup, kartın vize tarihi kontrolü kart sahibine aittir. Kartların vize tarihleri bittikten sonra emniyet/jandarma/sahil güvenlik kartları bakiyeniz yetersiz uyarısı verir. Emniyet/jandarma/sahil güvenlik kartlarının vize işlemleri ücretlidir. Vize ücreti 15.00 TL´dir.

  Basın  : Kartlar basım yapıldığı zaman vizelenir ve vize tarihi her yılın 1 Ocak tarihine kadar geçerlidir. Kartların vize tarihleri validatörler ile kart satış ve dolum cihazlarında görünmekte olup, kartın vize tarihi kontrolü kart sahibine aittir. Kartların vize tarihleri bittikten sonra basın kartları bakiyeniz yetersiz uyarısı verir. Basın kartlarının vize işlemleri ücretlidir. Vize ücreti 15.00 TL´dir.

  Tuik  : Kartlar basım yapıldığı zaman vizelenir ve vize tarihi her yılın 1 Ocak tarihine kadar geçerlidir. Kartların vize tarihleri validatörler ile kart satış ve dolum cihazlarında görünmekte olup, kartın vize tarihi kontrolü kart sahibine aittir. Kartların vize tarihleri bittikten sonra basın kartları bakiyeniz yetersiz uyarısı verir. Tuik kartlarının vize işlemleri ücretlidir. Vize ücreti 15.00 TL´dir.

  Muhtar  : Kartlar basım yapıldığı zaman vizelenir ve vize tarihi her yılın 1 Ocak tarihine kadar geçerlidir. Kartların vize tarihleri validatörler ile kart satış ve dolum cihazlarında görünmekte olup, kartın vize tarihi kontrolü kart sahibine aittir. Kartların vize tarihleri bittikten sonra muhtar kartları bakiyeniz yetersiz uyarısı verir. Muhtar kartları, 5 merkez ilçede görev yapan muhtarlara verilmektedir. Muhtar kartlarının vize işlemleri ücretlidir. Vize ücreti 15.00 TL´dir.

  Milli Sporcu  : Kartlar basım yapıldığı zaman vizelenir ve vize tarihi her yılın 1 Ocak tarihine kadar geçerlidir. Kartların vize tarihleri validatörler ile kart satış ve dolum cihazlarında görünmekte olup, kartın vize tarihi kontrolü kart sahibine aittir. Kartların vize tarihleri bittikten sonra milli sporcu kartları bakiyeniz yetersiz uyarısı verir. Milli Sporcu kartlarının vize işlemleri ücretlidir. Vize ücreti 15.00 TL´dir.

  Belediye Zabıta  : Kartlar basım yapıldığı zaman vizelenir ve vize tarihi her yılın 1 Ocak tarihine kadar geçerlidir. Kartların vize tarihleri validatörler ile kart satış ve dolum cihazlarında görünmekte olup, kartın vize tarihi kontrolü kart sahibine aittir. Kartların vize tarihleri bittikten sonra belediye zabıta kartları bakiyeniz yetersiz uyarısı verir. Belediye Zabıta kartlarının vize işlemleri ücretlidir. Vize ücreti 15.00 TL´dir.

  Yazı kaynağı : www.antalyakart.com.tr

  Sıkça Sorulan Sorular

  1. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur YAVAŞ’ın öğrencilerimize destek sağlamak amacıyla başlattığı, Aktif Öğrenci (İndirimli) Ankarakart’lara uygulanan abonman uygulaması, 18.10.2019 tarih ve 2019/87 E. sayılı UKOME Kararı ile başlatılmıştır.

  2. Öğrenci Abonman uygulaması, 60 TL karşılığında 200 biniş hakkı verir. Yapıldığı tarihten itibaren 30 gün geçerlidir ve bir sonraki ayın aynı günü, aynı saatte sona erer.

  3. Abonman uygulaması şehir içi hizmet veren EGO, Özel Halk Otobüsleri (ÖHO), Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTA), Metro, Ankaray ve Teleferik’te geçerlidir (Tam Ankarakart 3,25 TL, Öğrenci Ankarakart 1,75 TL olarak uygulanan). Fiyat tarifesi farklı olan dış ilçe ve mahallelere hizmet veren EGO, ÖHO, ÖTA’larda geçerli değildir (Şehir içi ücret tarifesinden farklı tarife ile uygulanan). Bu hatlarda belirlenen ücret tarifesi üzerinden kullanılan Ankarakart bakiyesinden tahsil edilmektedir.

  4. Başkentray’ın TCDD uhdesinde bulunması nedeniyle, Öğrenci Abonman uygulaması, bu araçlarda geçerli değildir. Ancak bu konuda ilgili kurum ile   görüşmeler devam etmektedir. TCDD tarafından kabul edilmesi halinde öğlencilerimize bilgilendirme yapılacaktır.

  5. Öğrenci Abonman uygulamasından faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın Aktif Öğrenci (İndirimli) Ankarakart’ının olması gerekmektedir. Örgün öğretimde yaş sınırı olmaksızın, Açık Lise ve Açık Öğretim öğrencilerinde 27 yaş sınırı (28 yaşından gün almamak) şartı aranmaktadır.

  6. Abonman uygulamasından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz, kiosk cihazlarımızdan kredi kartıyla ve tüm Metro istasyonlarımızda bulunan Ankarakart Gişelerimizden nakit olarak işlem yapabilirler. Online uygulamalardan KVKK nedeniyle Öğrenci Ankarakart’larına abonman uygulaması yapılamamaktadır.

  7. Öğrencilerimizin hat veya istasyonlarda Abonman kartlarını aynı validatörde ilk kullanımlarından hemen sonra ikinci kez kullanmaları mümkün değildir. İlk kullanım ile ikinci kullanım arasında 30 dakika geçmesi gerekmektedir.

  8. Abonman uygulaması şartları belli olup kamuoyu ile gerekli paylaşım yapılmıştır. Bu nedenle abonman uygulamasından faydalanan vatandaşlarımız, uygulama şartlarını kabul etmiş sayılır. Abonman şartları nedeniyle ücret iadesinin yapılması ya da bir sonraki aya binişlerin aktarılması mümkün değildir.

  9. Öğrenci Ankarakart’ın kaybedilmesi, çalınması ya da kırılması durumunda, Başkent 153 üzerinden ya da Kart İşlem Merkezlerine bizzat başvuru yapılarak yenisi çıkarılabilmektedir. Yeni Öğrenci (İndirimli) Ankarakart çıkarma işleminden 48 saat sonra, öğrencinin bizzat Kart İşlem Merkezlerine başvuru yaparak bakiye ve abonman binişlerini yeni Ankarakart’ına aktarması gerekmektedir.

  Yazı kaynağı : www.ego.gov.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap