Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  çorum chp milletvekili aday adayları

  1 ziyaretçi

  çorum chp milletvekili aday adayları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  CHP Milletvekili adayları listesi Çorum Seçimleri

  CHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI AV.DİNÇER SOLMAZ BORSAMIZI ZİYARET ETTİ. - Çorum Ticaret Borsası

  CHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI AV.DİNÇER SOLMAZ BORSAMIZI ZİYARET ETTİ. - Çorum Ticaret Borsası

  CHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI AV.DİNÇER SOLMAZ BORSAMIZI ZİYARET ETTİ.

  CHP Milletvekili Aday Adayı Av.Dinçer Solmaz Borsamızı ziyaret ederek Başkanımız Ali Bektaş ile görüştü. Çalışmaları hakkında bilgi veren Solmaz´a önümüzdeki günlerde yapılacak ön seçimde ve çıkmış olduğu bu yolda başarılar dileyen Bektaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

  Yazı kaynağı : www.corumtb.org.tr

  Çorum Milletvekili Aday adaylarıyla Veli Ağbaba görüşecek

  Çorum’da CHP'nin milletvekili adayları kimler? CHP Çorum milletvekili adayları

  Çorum’da CHP'nin milletvekili adayları kimler? CHP Çorum milletvekili adayları

  24 Haziran Seçimlerine sayılı günler kala seçmenler merak ettikleri sorulara cevap aramaya devam ediyor. Özellikle ikamet ettikleri şehirlerdeki milletvekili adaylarını sorgulayan seçmenler, detaylı bilgi edinmek adına araştırma yapıyor. Çorum seçmeni de kendi illerinde CHP'nin kimleri aday gösterdiğini sorguluyor. İşte, CHP'nin Çorum’da gösterdiği milletvekili adayları...

  CHP Çorum MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

  1 TUFAN KÖSE

  2 BURÇİN SOLMAZ

  3 GÜRSEL YILDIRIM

  4 MEHMET TAHTASIZ

  SANDIĞA GİDERKEN BU BELGELERİ UNUTMAYIN

  Sandık başına gelen seçmen; Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Geçici Kimlik Belgesi, nüfus cüzdanı, resmî dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askerî kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgelerden birini başkana verir ve seçmen sıra numarasını söyler. Bu belgelerden birini vermeyen seçmen oy kullanamaz. (298/87, 91).

  Belediyeler ile köy veya mahalle muhtarlarınca düzenlenip onaylanan kimlik belgeleri seçmenin kimliğinin tespitinde geçerli değildir (298/87).

  Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olmayan resimli ve resmî bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için, bu belgelerin yanında ayrıca seçmen bilgi kâğıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi şarttır.

  Ceza infaz kurumlarında tutuklu ya da taksirli suçlardan hükümlü bulunan seçmenlerden yukarıda sayılan kimlik belgeleri bulunmayanlar için, cezaevi idaresince verilmiş belge, kimlik belgesi yerine geçer (298/87).

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  İşte partilerin aday adayları

  İşte partilerin aday adayları

  MUSTAFA DEMİRER

  Türkiye’de seçim tarihinin güncellenme ihtimalleri konuşulmaya başlarken, siyaset kulisleri giderek ısınıyor.
  Seçim takvimi resmen açıklanmamasına rağmen 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri’nin 9 Mart’ta ilan edileceği, Mayıs ayının ortasında seçimlerin gerçekleşeceği ifade ediliyor.

  Çorum’da bir yandan iktidar, diğer taraftan muhalefetin sahada art arda yaptırdıkları çapraz anketlerin kamuoyuna sızan raporları ile birlikte isimler de konuşulmaya başlandı.

  CHP’DE TAHTASIZ VE YOLYAPAR ÇIKTI

  CHP’de İl Başkanı Mehmet Tahtasız, parti genel merkezinin duyurduğu takvim doğrultusunda istifa ederek milletvekili aday adaylığını açıkladı. Çorum Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yolyapar da, gazetesinde kaleme aldığı bir yorum yazısı ile adaylığını duyurdu. CHP Milletvekili Tufan Köse’nin doğal aday adayı olduğu listedeki isimlerin ilerleyen günlerde artması bekleniyor.

  40 İLDE ORTAK LİSTE İDDİASI

  CHP’nin Çorum’un da aralarında yer aldığı 40 ilde ortak listeyle seçime girebileceği kulislere yansıyan bilgiler arasında.

  İYİ PARTİ’DE BEŞ İSİM KONUŞULUYOR

  İYİ Parti’de yaklaşık 6 yıldır il başkanlığı görevini sürdürdükten sonra tekrar aday olmayan Bekir Özsaçmacı’nın milletvekili aday adayı olmasına kesin gözle bakılıyor. Bir önceki genel seçimlerde milletvekili adayı olan Av. Mehmet Fatih Arslan ile Ankara’da yaşayan Çorumlu işadamı Uğur Türkmen, parti yönetiminden Sinem Sarı ile bugüne kadar  partisini omuzlayan siyasetçi Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner’in isimleri de aday adayları arasında konuşuluyor.

  BAŞKAN ŞAHİNER İÇİN KARAR

  İYİ Parti Genel Merkezi’nin genel olarak belediye başkanlarının milletvekili adaylığına sıcak bakmadığı, ancak Başkan Şahiner’in durumunda son kararı Genel Başkan Meral Akşener’in vereceği yorumlanıyor. Şahiner için verilecek kararda, Sungurlu belediye meclisinde Cumhur İttifakı’nı oluşturan AK Parti ve MHP’nin üye çoğunluğuna sahip olmasının etkili olacağı vurgulanıyor.

  İLK ADAY TAŞKAN, AHLATCI HABER BEKLİYOR

  AK Parti’de Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu doğal aday adayı. Seçim takvimi açıklanmadan ilk aday adaylığını açıklayan isim ise Gazeteci Erol Taşkan oldu.

  CHP ve İYİ Parti’de olduğu gibi AK Parti’de iki dönemdir il başkanlığı görevini sürdüren Yusuf Ahlatcı’nın istifa ederek milletvekili aday adayı olmak için genel merkezden haber beklediği iddia ediliyor. Hatırlanacağı üzere AK Parti’de bazı illerin il başkanları istifa ederek adaylıklarını duyurmuştu.

  İKTİDAR PARTİSİNDE LİSTE UZUN

  Yine iktidar partisinde aday adayları arasında Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, TİGEM eski Genel Müdür Yardımcısı Ali Osman Kıyak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Daire Başkanı Halit Çağdaş, Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Zekeriya Işık, Çorum eski Belediye Başkanı Zeki Gül, Satranç Federasyonu Başkan Vekili ve TFF Tahkim Kurulu Üyesi Av. Fatih Maden, DSİ eski Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akça, AK Parti Çorum eski Milletvekilleri Murat Yıldırım ve Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, Çorum eski Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün isimleri dillendiriliyor.

  MUZAFFER KÜLCÜ BAŞKANLIK DÜŞÜNÜYOR

  Bu arada kamuoyu anketlerinden ismi öne çıkan eski Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'nün, milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunmayacağı, önümüzdeki dönem belediye başkanlığı için strateji belirlediği ileri sürülüyor. Külcü'nün yakın dost sohbetlerinde başkanlığı düşündüğünü söylediği ifade ediliyor.

  KÜLCÜ'NÜN SİYASİ İSTİKBALİ

  Görevinden alınan eski başkan Külcü'nün partisindeki siyasi istikbalinin, AK Parti Genel Merkezi'nden daha fazla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vereceği karara bağlı olacağı vurgulanıyor.

  AK PARTİ VE MHP ORTAK LİSTE İDDİASI

  AK Parti’nin 10-15 ilde seçimlere MHP ile ortak milletvekili listesi ile girilebileceği belirtilirken, bu iller arasında Çorum’un da yer alabileceği ileri sürülüyor.

  MHP’DE TABLO NASIL?

  MHP’de milletvekili aday adaylığını duyuran ilk isim Çorum eski Milletvekili Vahit Kayrıcı olurken, Çorum Barosu Avukatlarından Derya Öztekin’in de ismi adaylar arasında geçiyor. Kayrıcı’nın genel merkez nezdinde adaylıkta kuvvetli isim olduğu ifade ediliyor.

  Yazı kaynağı : www.habercim19.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap