Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  çok yavaş hareket eden bir şey söyle

  1 ziyaretçi

  çok yavaş hareket eden bir şey söyle bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Cevabı Tahmin Et Çok yavaş hareket eden bir şey söyle [ Cevaplari ]

  Cevabı Tahmin Et Çok yavaş hareket eden bir şey söyle [ Cevaplari ]

  Selam dostum,

  Bildiğiniz gibi internette en alakalı cevapları vermeye çalışıyoruz. Ve şimdi oyunun sırası Cevabı Tahmin Et Çok yavaş hareket eden bir şey söyle. Oyunun dili Türkçedir ve diğer birçok dilde mevcuttur. Bu bizim için o kadar önemli değil, bu konu sadece bizim dilimizde.

  Cevabı Tahmin Et Çok yavaş hareket eden bir şey söyle Cevaplari :

  Tüm göstermemiz gereken bu. Lütfen ek bir seviye için bizi ziyaret etmeyi düşünün.

  Oyunun tüm cevaplarını almak için sadece izlemeniz gerekiyor : Cevaplari Cevabı Tahmin Etve bir sonraki seviyeyi ziyaret etmek için bu konuya bakın : Cevabı Tahmin Et Uçuşlarda sunulan bir şey söyle.

  teşekkür ederim

  Yazı kaynağı : www.wordchampionanswers.com

  Dünyadaki En Yavaş 10 Hayvan

  Dünyadaki En Yavaş 10 Hayvan

  Dünyadaki En Yavaş 10 HayvanAraba reklamlarında yeterince hızlı hareket eden ve çevik kaplanlar gördünüz mü? Aslanları ceylanları kovalarken izlemekten bıktınız mı? Hepsi hızlı hareket ediyor, anladık. Ama vahşi hayvanlarda hangi hayvanlar çok yavaş hareket ediyor?

  1. Bahçe Salyangoz
  Bahçe salyangoz dünyanın en yavaş hareketli hayvanıdır. İyi bilinen bahçe salyangozu, kara salyangozu türüdür. Bahçe Salyangozunun aldığı yol en fazla saniyede 1,3 santimetredir. Bu, sadece bir km yol almak için 21 saat boyunca bir salyangoz alacağı yol anlamına gelir.

  2. Sloth
  Dünyadaki En Yavaş 10 HayvanDünyanın en yavaş hayvanı ve en sevimli hayvanlardan biridir. Tembel çok yavaş, tembelliğinden ziyade halsizliği olduğu için aslında yavaşlığından bahsediyor. Bu tembel ve sevimli hayvan, hareket etmeye karar verirse, dakikada 2 metre, yani 0.12 km / saat veya saatte 0.07 mil hıza ulaşabilir.

  3. Denizyıldızı
  Bazı denizyıldızı türleri sloth’dan ve salyangozlardan daha hızlı hareket ediyor! Yaklaşık 1.500 deniz yıldızı türü vardır ve çoğu hızlı bir şekilde hareket edemez. Denizyıldızı dakikada sadece 15 cm hızla hareket eder. Ancak kum yıldızı, dakikada 2,8 metre hızda seyahat edebilir. 0.168 km / s buda yaklaşık 0,1 mil / saattir.

  4. Dev Kaplumbağa
  Dünyadaki En Yavaş 10 HayvanDev kaplumbağa dünyanın en yavaş sürüngenidir ve dünyanın en yavaş hayvanlarından biridir. 190 yıllık bir yaşam süresiyle, acele etmiyor. Ayrıca 300 kg ağırlığında bu hayvanın kilosuna göre yavaş etmesi oldukça doğaldır.

  5. Koala Ayı
  Koala ayıları Avustralya‘ya özgüdür ve tembel oldukları kadar çok sevimli ve çok yavaştır.

  6. Sümüklüböcek
  Sümüklü böcekler her zaman çıplak salyangoz veya evsiz salyangoz gibi bakarlar. Her neyse, tahmin edebileceğiniz gibi, sümüklü böcek çok yavaş hareket ediyor. O kadar yavaş ki, bir sümüklü böceğin kaydedilen en yüksek hızı 0.3 km / s’dir (0.19 mil / sa.)

  7. Denizatı
  54 Denizatı türü vardır. Bir deniz atı boyutu 1.5 ila 35.5 cm arasındadır. Denizatları dik yüzerler ve dünyanın en yavaş hareket eden balıkları olup, saatte yaklaşık 5 ft (1,5 m) hıza sahiptir.
  8. Gila Canavar
  Gila canavarı ağır ve yavaş hareket eden bir kertenkeledir. Boyutu 60 cm’ye kadar ulaşabilir ve ağırlığı genellikle 350 ila 700 g arasındadır. Gila canavarı, Amerika Birleşik Devletleri’ne özgü tek zehirli kertenkele ve Kuzey Amerika’daki bilinen iki zehirli kertenkele türünden biri, ama çok yavaş hareket ettiğinden, insanlar için çok az tehdit oluşturuyor.

  9. Manatee
  Dünyadaki En Yavaş 10 HayvanDeniz ineği olarak da bilinen Manatees, deniz memelileridir. Boyutları 4.0 m uzunluğa ulaşır ve 590 kg kadar ağırlığa sahiptir. Bu ağırlığı suda hareket ettirmek zorunda kalanlar küçük kürek benzeri paletlerdir.

  10. Amerikan Ağaçkakanı
  Amerikan ağaçkakan dünyanın en yavaş kuşudur. Bu listede diğer hayvanlardan çok daha hızlı olmasına rağmen, bir kuş için şimdiye kadar kaydedilen en yavaş uçan hız rekorunu elinde tutuyor ve saatte 8 km hıza ulaşıyor.

  Kaynakça:
  https://10mosttoday.com/10-slowest-animals-in-the-world/

  Yazar: Meltem Yıldırım

  Yazı kaynağı : www.bilgiustam.com

  Tembel hayvanlar: Dünyada en yavaş hareket eden hayvanlar hangileridir?

  Tembel Hayvanlar 50 Milyon Yıldır Yok Olmamayı Nasıl Başardı?

  Tembel Hayvanlar 50 Milyon Yıldır Yok Olmamayı Nasıl Başardı?

  Bir tembel hayvanı hareket ederken görme şansınız olursa eğer şöyle bir soru aklınıza takılabilir; nasıl olur da bu kadar yavaş hareket eden bir hayvan türü milyonlarca yıldır yok olmamayı başardı? Aslında bu sorunun cevabı, sorunun içinde yatıyor; yavaş olmaları tembel hayvanların yaşam savaşındaki en büyük yardımcısı olmuştur. Bu kadar yavaş hareket etmek ve yavaş bir metabolizmaya sahip olmak onların yiyecek savaşının içinden sıyrılmalarını sağladı, dolayısıyla enerjilerini hayatta kalabilmek için harcadılar.

  Tembel Hayvanların Evrimsel Yolculuğu

  Tembel hayvanların nasıl bu kadar yavaş olduklarını anlatmadan önce evrimsel süreçlerinden bahsedelim. Günümüzdeki tembel hayvanların ortak atalarının yaklaşık 50 milyon yıl önce yaşadığı ve ilk önce Güney Amerika’ya sonra da Kuzey Amerika'ya yayıldığı tahmin ediliyor. İlk tembel hayvanlar şu andakinden çok daha büyüktüler. Yaklaşık 10 bin yıl önce büyük boyutlu tembel hayvanların soyları tükenmiştir. Bu yok oluşun sebebinin insanların bu zaman diliminde Amerika'ya yerleşmesiyle ilgili olduğu ve buzul çağının etkili olduğu düşünülüyor.

  Tembel hayvanlar görüntü olarak primatlara benzeseler de primat değildirler ama ilginç bir şekilde karıncayiyenler ve armadillolar ile akrabalıkları vardır. Memeliler sınıfının bir üst takımı olan Xenarthra takımını paylaşırlar. Şu anda yaşayan altı tembel hayvan türü vardır ve bu türler iki parmaklı ve üç parmaklı olarak ayrılırlar. Üç parmaklı olanlar yaklaşık olarak orta büyüklükte bir köpeğin boyutlarındadır. İki parmaklı olanlar ise biraz daha büyüktür fakat genel olarak benzer özellikleri taşırlar.

  Tembel hayvanlar vahşi doğada ortalama 20 ila 30 yıl yaşarlar. Çoğunlukla bazı tür ağaçların yaprakları ile beslenirler ama bazı böcek ve sürüngenleri de yiyebilirler.

  Tembel Hayvanların Metobolizmaları da Çok Yavaş

  Tahmin edeceğiniz üzere tembel hayvanlar memeliler sınıfının en yavaş hayvanlarındandır. Dolayısıyla bu kadar yavaş hareket eden bir hayvanın ağaçların üzerinde yaşaması gerekir çünkü en güvenli yerler ağaçlardır. Neredeyse tüm zamanlarını ağaçlara tutunup sarkarak geçirirler, uzun tırnakları ve pençeleri ile sıkıca tutunurlar. Uyurken bile bu pozisyonda durular. Çiftleşmeleri ve doğum yapmaları da ağaçlarda gerçekleşir. Yere sadece dışkılamak için haftada bir kez inerler.

  Bu kadar yavaş hareket eden bir hayvanın metobolizması da çok yavaştır. Mideleri çok büyük olmasına rağmen sindirim süreleri çok yavaştır. Hatta bazı bitkilerin sindirimi bir ay kadar sürebilmektedir. Sadece bitkilerle beslenen ve sindirimi çok yavaş olan bu hayvanlar, yediklerinden çok fazla enerji alamazlar. Bu kadar yavaş olmalarının sebeplerinden birinin de bu olduğu düşünülüyor.

  Tembel Hayvanların Hayatta Kalmasını Sağlayan Özellikler

  Tembel hayvanlar karada çok yavaştır ama iyi yüzücülerdir. Yağmur ormanlarında yaşadıklarından dolayı mevsimsel su baskınlarında hayatta kalabilmek için iyi yüzücüler olarak evrimleşmişlerdir. Su altında nefeslerini 40 dakika tutabilirler.

  O kadar yavaş hareket ederler ki, kürklerinde yosunlar yeşerir. Tüyleri aslında koyu kahverengi olmasına rağmen bu yosunlarla birlikte yeşilimsi görünür. Tür adı Trichophilus welckeri olan yeşil yosunlar sadece tembel hayvanların kürklerinde büyür. Bu yosunların düşük enerjili bir diyete sahip tembel hayvanlar için besin takviyesi olduğu da öne sürülüyor. Ayrıca, bu renge sahip olmak bu hayvanların ağaçların arasında kolayca kamufle olmasını sağlar. Dolayısıyla yırtıcı hayvanların ve insanlardan da kolaylıkla saklanmış olurlar. Tembel hayvanlar sadece yosunların değil, mikropların, mantarların, bazı böceklerin, güvelerin yaşamlarını idame ettirdiği küçük ekosistemlerdir.

  Sonuç

  Tembel hayvanlara Türkçe'de bu isim verilmiş olsa da bu hayvanların tembel olduğu anlamına gelmez. Tembel hayvanların metobolizmaları ve yaşama şekli yavaştır. Ayrıca, bu yavaşlık evrimsel süreçte onların hayatta kalmalarında da yardımcı olmuştur. Ek olarak, International Union for Conservation of Nature and Natural Resources'a (Uluslararası Doğa ve Doğal Kaynakları Korunma Birliği) tembel hayvan türlerinin altısından ikisi soyları tükenmekte olan hayvanlar listesindedir.

  Yazı kaynağı : evrimagaci.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap