Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  çift taraflı bant nasıl sökülür

  1 ziyaretçi

  çift taraflı bant nasıl sökülür bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Çift Taraflı Bantlar

  Kullanımı çok kolay ve pratik olan çift taraflı bantlar, çift yüzeylerde güçlü yapışma özelliklerine sahip ürünlerdir. Duvarlara, mobilyalara veya fayanslara iki yüzey monte etmek için kullanılır ve çeşitli versiyonlarda mevcuttur. Çift taraflı bant; Çiviler veya vidalar gibi yüzeye zarar vermez. Bu nedenle, yaygın olarak kullanılır. Ancak, güçlü yapıştırıcı olan bantları çıkarırken dikkatli olunmalıdır.

  Çift taraflı bant kullanırken, bandı takacağınız yüzeylerin temizliğine dikkat etmek ve fazla doldurmayı önlemek için bandın uygulanacağı yüzeyleri not etmek önemlidir. Bu, görüntü problemi yaşamadan bandı kolayca ve pürüzsüz bir şekilde yapıştırmanızı sağlar. Yapıştırdıktan sonra eşit bir şekilde basınç uygularsanız, gelecekte çapraz kabarcık oluşumu ve sorunların oluşmasını önleyeceksiniz. Bazı işler yaparak kurulumu iptal etmek de kolaydır. Çift taraflı bir bandın nasıl çıkarılacağı sorusuna özel bir cevap yoktur. Sadece kuvvetli şekilde bandı ters yönde çekmeniz gerekir. Yüzeyde lekeler veya izler bırakmadan kolayca çıkarılır.

  Sıcak Su İle Çıkarın

  Sıcak suyun çıkarılması en basit yöntemlerden biridir. Kumaşın üzerine birkaç damla sıcak su damlatıldığında, bandın bulunduğu alanı silebilirsiniz. Sıcak su işleminin kullanımı geniştir, bu nedenle sıklıkla tercih edilir. Isıdan zarar görmeyecek yüzeylerde çok ekonomik ve pratik olan bu yöntemi kullanmanızı öneririz. Aksi takdirde, bandı çıkarırken yüzeye zarar verebilirsiniz.

  Isıtarak Çıkarın

  Tutkallar, yapışma ve ısıya yapışmalarını yitirir. Çıkarmak istediğiniz gruplardan kurtulmak için bu durumdan yararlanabilirsiniz. Bu yöntemde özellikle önemli olan, bu işlemi uygulayacağınız topraktır. Herhangi bir ısı kaynağı kullanılarak, çift taraflı bandın alanı ısıtılır ve bant yerden ayrılır. Buradaki ısı kaynağı evde saç kurutma makinesi veya ütü olabilir. Doğrudan bir saç kurutma makinesi uygulayabilirsiniz. Sonra erimiş bandı bir bezle silin. 

  Aseton Kullanımı

  Aseton, esas olarak verniği çıkarmak için kullanılan bir sıvı olmasına rağmen, aynı zamanda iyi bir çözücü ve çözücüdür. Bu nedenle, çift taraflı bantları çıkarırken kullanılabilir. Pamuklu bir bezin üzerine döktüğünüz asetonu uygulayabilirsiniz ve çıkarması kolaydır. Aseton kullanırken, mobilyaların zarar göreceği duvarlarda veya zeminlerde değildir.

  Duvardaki Bant Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

  Kanal bandını duvardan çıkarmak için saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, makine duvardaki sıcak noktalara ayarlıyken, duvarda kalan lekede ılık hava bırakın. Yapışkan bantta tuttuğunuz yüksek sıcaklık nedeniyle, yapıştırıcı duvardan kolayca erir. 

  Yazı kaynağı : www.kayakirtasiye.com.tr

  Çift taraflı bant nasıl çıkar? Araba ve duvarlardan çift taraflı bant nasıl kopartılır...

  Çift taraflı bant nasıl çıkar? Araba ve duvarlardan çift taraflı bant nasıl kopartılır...

  Çift taraflı bantlar uygun yöntemler kullanılarak yapıştırıldığı yerden söküldüğü zaman arkasında iz veya bir kalıntı bırakmamaktadır.

  Çift Taraflı Bantlar Nasıl Çıkar?

  Çift taraflı bantlar kullanımı kolay olan ürünler arasında yer almaktadır. Duvarlara, fayanslara ve mobilyalara iyi yüzey monte edebilmek amacıyla kullanılan güçlü yapışma özelliğine sahip bir malzeme olmaktadır. Çift taraflı bantlar yapıştığı yüzeylere zarar vermediği için sıklıkla kullanılmaktadır. Bu bantlar yüzeylere zarar vermese dahi çıkartırken dikkatli olunması gereken birtakım hususlar bulunmaktadır.

  Çift bantların uygulanacağı yerlerde bulunan yüzeylerin temiz ve çıkıntısız olması gerekmektedir. Bu durum bandın yüzeye daha iyi yapışmasına katkıda bulunmaktadır. Çift taraflı bantları yapıştırıldığı yerden çıkarmanın birkaç yolu bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır:

   - Bandın çıkarılmak istenilen yüzeyine sıcak su dökerek biraz beklenilmeli ve bant yavaşça çıkartılmalıdır.

   - Güçlü yapışma özelliği olan çift taraflı bantlar sıcaklık veren herhangi bir malzeme ile ısıtılarak çıkarılabilmektedir.

   - Aseton içeriğinde bulunan kimyasallardan dolayı güçlü bir çözücü olmaktadır. Bu nedenle çift taraflı bantları yapıştırılan yüzeyden çıkartmaktadır. Aseton duvar ya da herhangi bir eşyaya bu çıkarma işlemi sırasında zarar vermemektedir.

   Araba Ve Duvarlardan Çift Taraflı Bant Nasıl Kopartılır?

   Araba ve duvarlara yapıştırılan çift taraflı bantlar hem kullanım hem de kolay sökülmesi nedeniyle insanlar tarafından kullanım alanı oldukça geniş olan bir ürün olmaktadır. Çift taraflı bantları çıkarmak için kullanılan pek çok değişik yol bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanmaktadır:

   - Duvarda bulunan çift taraflı bantları çözmenin en bilindik yöntemi ütü ya da fön makinesi gibi malzemeler yardımıyla yüzeylere ısı vererek yapılmaktadır. Bu işlem için sıcaklık derecesinin yeterli seviyede olması gerekmektedir.

   - Bir miktar su içerisinde eritilen çamaşır sodası ile çift taraflı bandın izleri yok edilebilmektedir. Bir parça bez ve çamaşır sodalı suyla duvar silinerek bandın yapışkan izinden kurtulmak mümkündür.

   - Gaz yağı çift taraflı bandın izlerini yok eden alternatif yöntemlerden biri olmaktadır. Bu işlemden sonra duvar ve araba yüzeyinde yağ izi kalmaması için ıslak bir bezle iyice silinmesi gerekmektedir.

   - Makyajı temizlemek için geliştirilmiş makyaj sütleri de arabalardaki ve duvarlardaki çift taraflı bant izlerini çıkartmak için kullanılmaktadır.

   - Çift taraflı bantlar biraz zeytinyağı ve karbonattan oluşan bir karışım sayesinde duvar ve araba yüzeylerinden kolaylıkla çıkabilmektedir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Çift Taraflı Bant Duvardan Nasıl Sökülür | TemizSözlük | TemizSözlük

  Çift Taraflı Bant Duvardan Nasıl Sökülür?

  Çift Taraflı Bant Duvardan Nasıl Çıkar ?

  Çift Taraflı Bant Duvardan Nasıl Çıkar ?

  Çift Taraflı Bant Duvardan Nasıl Çıkar ?

  Çift taraflı bantların iki tarafında da yapıştırma etkisi olduğu için kullanım alanları oldukça geniştir. Hem profesyonel hem de bireysel alanlarda mutlaka kullanılması gereken bir ürün olmaktadır.  Hayatı kolaylaştıran ufak detaylardan biri olan bu bantlar neredeyse her evde ve iş yerinde bulunmakta ve insanlara kolaylık sağlamaktadır.

  Çift Taraflı Bant Nedir?

  Çift taraflı bantların iki tarafında da yapışkan madde bulunmaktadır. Böylece yapıştırma işlemleri çok daha kolay bir hale gelmiştir. Özellikle montajlarda çift taraflı bant çok fazla kullanılmaktadır.  Resim, tablo ya da raf gibi ürünlerin yapıştırılması için bile çift taraflı bant çeşitleri bulunmaktadır. Duvarları korumak için son yıllarda çift taraflı bantlar çok daha fazla kullanılmaya başlanmıştır.

  Çift taraflı bantlarda yapışkanlık seviyeleri farklı olabilmektedir. Bu da farklı kullanım alanlarının oluşmasına sebep olabilmektedir. Kullanılacak eşyaların ağırlıkları ve boyutları göz önüne alınarak uygun 3m çift taraflı bant seçilebilmektedir.

  Çift Taraflı Bant Çeşitleri

  Bant çeşitlerinde temel farklılıklar kullanım alanları ve yapıştırıcılara göre farklılık göstermektedir. Farklı maddelerin yapıştırılması için farklı bantlar gerekir. Bu nedenle piyasada birçok çift taraflı bant çeşitleri yer almaktadır. Kağıt ya da resim gibi hafif maddeleri yapıştırırken normal bir güçte olan çift taraflı bantlar kullanılırken, daha ağır maddelerin yapıştırılması için sanayi tipi profesyonel bantlar kullanılabilmektedir. Ancak bu tip bantların sökülmesi daha zor olmaktadır.

  Çift Taraflı Bant Nasıl Çıkar?

  Çift taraflı bantlar kullanışlı olsa da çıkarılması gereken durumlarda bazen zorluklar yaşanabilmektedir. Bazı bantlar kolayca çıkarken, bazıları da biraz uğraş gerektirmektedir. Bu nedenle çift taraflı bant duvardan nasıl çıkar sorusunun cevabı da farklı şekillerde verilebilmektedir.

  İnatçı olan bantlar için en iyi çözümlerden biri saç kurutma makinesi olmaktadır. Saç kurutma makineleri kısa süre içerisinde çok yüksek sıcaklıklara çıkar. Bu nedenle de yapıştırıcı madde yumuşamış olur. Özellikle köşelere sıcak havanın tutulması bantın çok daha kolay bir şekilde çıkmasını sağlayacaktır. Eğer bandın çıkması hala zor oluyorsa saç kurutma makinesinin tutulması ile süreç kolaylaşabilecektir.

  Farklı yöntemlerden biri de bıçak ya da spatula gibi düz bir malzeme kullanmaktır. Çift taraflı bant duvardan nasıl sökülür için bu malzemeler çok fazla yardımcı olacaktır. Düz bir malzeme ile bandın ucu kaldırılarak bant kolayca sökülebilmektedir.

  Çift Taraflı Bant Duvardan Nasıl Sökülür?

  Çift taraflı bant duvardan nasıl sökülür işlemi için son çözümlerden biri ılık su ile ıslatılmış olan sünger kullanmaktır. Bandı ıslatarak kolay bir şekilde çıkarmak mümkün olacaktır.  Bandın çıkarılmasının ardından ise zaman zaman kalıntıları yüzeyde kalabilmektedir.  Bu kalıntılardan kurtulabilmek için su, sirke ve sabun kullanılabilmektedir. Bu malzemelerin karıştırılması ile kolay bir şekilde kalan yapışkanları çıkarmak mümkün olacaktır.

  Camda olan bantlar için ise asla ısı kullanılmamalıdır. Fazla ısı camı çatlatabilir. Bıçak gibi maddeler de cama zarar vereceği için kullanılmamalıdır. Yağ bazlı maddeler hem yapışkanların çözülmesi için hem de cama zarar vermeyeceği için tercih edilebilir. Bunlar yemeklik yağlar olabilmektedir. Yağ yerine ispirto da kullanılabilmektedir. Normal cam temizleyicileri de cam üzerinde etkili bir temizlik sağlayabilmektedir. Sünger ya da çizmeyecek yumuşak bir bez ile yavaş hareketler uygulayarak yapıştırıcıyı çıkarmak mümkün olacaktır.

  Bazı durumlarda duvardan bandı çıkarırken boya ya da duvar zarar görebilmektedir. Bu nedenle yavaş çalışılması ve farklı yöntemlerin denenmesi önemli olmaktadır. Temizlenecek yüzeye özel olarak malzemelerin seçilmesi gerekmektedir.

  İlginizi çekebilir → baskılı bant nedir ?

  Yazı kaynağı : www.bonabant.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap