Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  çevre kirliliğini önlemek için neler yapmalıyız kompozisyon

  1 ziyaretçi

  çevre kirliliğini önlemek için neler yapmalıyız kompozisyon bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Çevre Kirliliğini Önlemek İçin Neler Yapmalıyız Kompozisyon

  Çevre kirliliğini önlemek için neler yapmalıyız? Konu ile ilgili görüşlerinizi açıklayınız. Konuşmanızda aşağıdaki uygun geçiş ve bağlantı ifadelerini kullanmaya dikkat ediniz. Yalnız / ama / fakat / lakin / ancak kelimeleri kullanılacak.

  Çevre kirliliği bütün canlılar için çok olumsuz sonuçlara yol açacak önemli bir sorundur. Bununla hep birlikte mücadele etmek gerekiyor. Zira çevrede insan, hayvan, bitkiler hep bir arada varlığını sürdürüyor. Bu yüzden çevrenin temiz olması her şey için büyük öneme sahiptir. Ama insanlar pek de ciddiye almıyor.

  Çevre kirliliğini önlemek için ülkemizin birçok farklı yerinde çeşitli adımlar atılıyor. Mesela sıfır atık projesi, atık pil kutusu, geri dönüşüm gibi faaliyetler yapılmaktadır. Bu tür faaliyetlerin sayısını artırarak halkı bilinçlendirmek lazımdır. Herkes çevre bilinci kazandığı vakit çevre kirliği de önlenmiş olacaktır. Fakat bu konuda epey bir yol katetmek gerekiyor.

  Söz konusu çevre olunca herkesin aklını başına alması gerekiyor. Ancak çevre kirliliğine yol açan etkenlerin başında beşeri faktörler gelmektedir. Yani insan eliyle yapılan işler, aslında çevreyi kirletmektedir. Bu soruna dur demek de ilk olarak insanlara düşmektedir. Zaten hayvanlar ve bitkiler çevreye hiçbir şekilde zarar vermiyor. Onlar tam aksine çevredeki doğal işleyişin sürmesine katkıda bulunuyor. Yalnız insanlar için durum farklıdır. Bu noktada insanlar uyarılmalı, çevre kirliliğine dur demelidir.

  Son olarak diyebiliriz ki çevre kirliğini önlemek için çevreye yararlı projeler geliştirmeliyiz. Ağaçlandırma faaliyetlerini artırmalıyız. Halkı da işin içine katarak bu konuya özel olarak dikkat çekmeliyiz.

  Yazı kaynağı : www.turkceders.site

  Çevre Kirliliğini Engellemek İçin Neler Yapmalıyız Kompozisyon

  Çevre Kirliliğini Önlemenin Yolları, Çevre Kirliliğini Engellemek İçin Neler Yapmalıyız Kompozisyon

  Çevre kirliliği hayatımızı tehdit eden en önemli sorunların başında gelmektedir. Kirli bir çevrede yaşamak hem doğanın dengesini bozmakta hem de insan sağlığını tehdit etmektedir. Bu nedenle çevre temizliğine dikkat ederek bunun için elimizden gelen her şeyi yapmamız gerekmektedir.

  Çevre kirliliği ile mücadele etmenin en temel yolu bunu günlük hayatımızda ilke haline getirmemizdir. En basit olarak çöplerimizi yerlere atmamak, atanları uyarmak, kullanılmış yağlarımızı ve pillerimizi geri dönüşüme göndermek çevre kirliliği ile mücadelenin başında gelmektedir. Sanayi bölgelerindeki fabrikalar daha sıkı denetlenmeli ve atıklarının çevreye bırakılmamaları sağlanmalıdır. Yine bu fabrikaların bacalarına filtreler takılmalı, yakıt olarak doğaya zarar vermeyen yakıtlar seçilmelidir.

  Çevremizdeki yeşil alanları korumak da çevre kirliliği ile mücadelede çok etkilidir. Arabaların çevreye zarar vermeyen yakıtlar kullanmaları da çevre kirliliğini önlemede etkili olacaktır.

  Çevre Kirliliğinin Önlemek İçin Yapılması Gerekenler İle İlgili Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

  Yazı kaynağı : www.eokulegitim.com

  Çevre Kirliliği İle İlgili Kompozisyon - Yazı | 4 Tane Örnek

  Çevre kirliliği ile ilgili kompozisyon – yazı başlığı altında çevrenin canlılar için neden bu kadar önemli olduğunu, çevre kirliliğin sebeplerini ve çevre kirliliğini engellemenin yollarını anlatan özenle yazılmış içerisinde yarışmalarda derece almış eserlerinde olduğu 4 farklı kompozisyon örneğini sizler ile paylaştık. Çevre kirliliği konulu kompozisyon metni içerisinde sırasıyla;

  başlıklarını bulabilirsiniz. Özenle hazırladığımız yazımızı beğenerek okumanız arzusuyla.

  1- Çevre Kirliliği İle İlgili Kompozisyon – Yazı

  Çevre Yaşamımızdır   

  Çevre; dünya üzerinde yaşamını sürdüren tüm canlılarının hayatları boyunca ilişkilerini sürdürdüğü dış ortamdır. Çevre kirliliği ise; çevrenin doğal olmayan bir şekilde insan eliyle kirletilmesidir. Evet tüm canlıların yaşamını sürdürdüğü bir ortamın sadece insan eliyle kirletilmesi olayıdır çevre kirliliği. Ne kadar acı bir gerçek. Birleşmiş Milletler çevre koruma programının araştırmasına göre dünya 8 milyon 700 bin canlı türüne ev sahipliği yapıyormuş. Bu kadar canlı arasından sadece bir türün (insan) çevreyi kirletmesi; içtiğimiz suyu, soluduğumuz havayı, yaşadığımız ortamı tabiri caizse berbat etmesi bütün acı gerçekleri sergiliyor aslında. Kısacası şikayet eden de biziz şikayet edilende, kirletende biz kirlenen de biz…

  İnsanın kendini geliştirmesinde ve kişilik özelliklerini kazanmasında da temiz bir çevrenin ve yaşadığı ortamın büyük etkileri vardır. Temiz bir çevrede doğup büyüyen bir insan, bulunduğu çevrenin güzelliklerini dünya gözüyle gördüğü vakit, bunu korumak için elinden gelen çabayı göstermekle birlikte, çevreye zarar veren insanları ya da faktörleri uyarmakla yükümlü olduğunun bilincindedir. Ancak bulunduğumuz çevre kirli, o çevrede yaşayan insanlar yeteri kadar bilinçli değil ise taze fidanlar misali yeni yetişen nesillerimizin de çevreye gereken duyarlılığı göstermeyecekleri acı bir gerçektir. Atalarımızın da dediği gibi “Kör ile yatan şaşı kalkar”, “Kır atın yanında duran, ya huyundan ya suyundan”…

  Nasıl ki  biz nefes almak için oksijeni havadan karşılıyorsak, havanında ağaçlara, ağaçların da suya ihtiyacı vardır. Temiz havaya temiz, suya… Çevremiz yaşamımız, hayat kaynağımız, geleceğimiz, çocuklarımızdır, Kirletmeyelim, incitmeyelim ve kırmayalım… Çevre bilincine sahip nesiller yetiştirelim, üzmeyelim, üzülmeyelim… Yaşatalım ki yaşayalım…

  Çevre Kirliliği İle Kompozisyon – Yazı: Gözde Akbaba – 9/C – Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi – Kırşehir – 5 Haziran Dünya Çevre Günü İle İlgili Kompozisyon Yarışması İl Birincisi – Çevre kirliliğini önlemek için neler yapmalıyız kompozisyon-yazı – Kaynak 1: 

  2- Çevre Kirliliği İle İlgili Kompozisyon – Yazı Kısa

  Çevre Kirliliği

  Gündelik hayatın en büyük sorunlarından biri, doğanın dengesinin bozulmasının nedeni, hayvanların ölüm sebebi, insan yaşamını tehlikeye atan bir sorun. Önce kendimize şu soruyu sormalıyız: “Bu duruma sebep olan ne?” Evet, cevabı çok basit. Sebep biziz. Çevre kirliliği biziz. Mesela, neden yolda gördüğümüz bir çöpü alıp çöpe atmak yerine ezip geçeriz ki? Ya da neden suçu çöpü atanın üstüne atarız? Unutmayın o çöpü atan aynı zamanda sizsiniz, sizin bulunduğunuz ortamda yaşayan insanların çöpü. Yaşadığınız toplumun zihniyeti neyse sizde o olursunuz. Çünkü Çünkü herkes aynı fikirdeyse, aynı zihniyetteyse kimse itiraz etmiyor demektir. Çevrenizi temiz tutun, hayatınızı temiz tutun. Temiz olan her şey berraktır, ferahtır, güzeldir…

  Biz nasıl davranırsak çevremizde o şekilde davranmaya başlar. Bizler gelecek nesillerimizi nasıl eğitirsek gelecek nesillerde öyle olur. Yarınlarımıza temiz bir gelecek bırakalım ki, yarınlarda kendilerinden sonra gelenlere temiz bir hayat sunabilsin. Çevremizi değiştirmek için ya da hayatınızı değiştirmek için bir yerden başlamazsanız , öncülük etmezseniz, hiçbir zaman sonuca ulaşamazsınız. Çok geç olmadan işe koyulun. Yere bakın ve eğilin. Şimdi de yerdeki çöpleri layık olduğu yere götürme vakti….

  Çevre Kirliliği İle Kompozisyon Kısa: Kubilay Yılmaz – 6/B – Kurtuluş  Ortaokulu – Tire/İzmir – Çevre ile İlgili Kompozisyon Yarışması Birincisi – Çevre Kirliliğinin Sebepleri İle İlgili Kompozisyon-Yazı Kaynak 2:

  Doğa İle İlgili Kompozisyonyazımızı okumak için tıklayabilirsiniz.

  3- Çevre Kirliliğinin Sebepleri İle İlgili Kompozisyon – Yazı

  Havadan Sudan    

  Hani hep havadan sudan deriz ya! İşte ben de şimdi ondan bahsedeceğim. Hava kirliliği diye bir şey var ve bunun sorumlusu insanlar! Evet, tek sorumlusu biz insanlar! Nasıl yaptıysak yaptık, sonunda ozon tabakasını da deldik. Sanki fabrikalar yetmiyormuş gibi birde parfümler çıktı, özellikle parfüm meraklıları; ay şu daha mı güzel, ay bu daha mı kalıcı vs.

  Hadi ozon tabakası delinmesine rağmen nefes almaya devam ediyoruz nasıl olsa deyip geçelim. Geçelim geçmesine de peki ya su ne olacak? Suyun kirliliği,
  suyun tutumsuzluğu ne olacak?

  Hani bir atasözü var ya; “Damlaya damlaya göl olur.” işte öyle bir tutumsuzluk yaptığımız şey. Bir düşünün bakalım musluğunuz damlatıyor ve siz bunu tamir ettirmiyorsunuz. Tamir ettirmeyip, tamirci parası vermeyince karda olduğunuzu mu sanıyorsunuz? İşte açıklıyorum hani damlaya damlaya göl olur ya işte o musluk 24 saat damlatsa göl olur. Anladınız mı ne kadar zararda olduğunuzu?

  İşte böyle bir kirlilikte yaşıyoruz ve buna hayat diyoruz biz insanlar. Ha eğer “Sen hangi kirlilikten bahsediyorsun? Biz her gün yaşıyoruz bunu.” Diyorsanız anlatayım. Ben havadan sudan bahsediyorum.

  Havadan sudan…

  Çevre Kirliliği İle İlgili Kompozisyon – Yazılar: Büşra Şanverdi – 9/C – Kırşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi – Kırşehir 5 Haziran Dünya Çevre Günü İle İlgili Kompozisyon Yarışması İl Üçüncüsü – Çevre Temizliği ile İlgili Kompozisyon – Yazı – Kaynak 3: 

  Çevre İle İlgili Kompozisyonyazımızı okumak için tıklayabilirsiniz.

  4- Çevre Kirliliği Nedir Kompozisyon

  Çevre Kirliliği Nedir Kompozisyon: Kaynak 4 – Çevre kirliliği hakkında kompozisyon – yazı 

  Çevre Kirliliği İle İlgili Benzer Başlıklar:

  Su Kirliliği, Suyun Önemi, Su Tasarrufu ile İlgili Kompozisyon ve Yazı

  Çevre İle İlgili Kompozisyon

  Doğa İle İlgili Kompozisyon

  Çevre kirliliği konulu kompozisyon örnekleri ve doğa ve çevre kirliliği ile ilgili kompozisyon hakkındaki fikirlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

  Kaynaklar:

  Kaynak 1: https://kirsehir.csb.gov.tr/cevre-gunu-yarismalari-sonuclandi.-haber-13381

  Kaynak 2: http://tirekurtulusoo.meb.k12.tr/icerikler/kurtulus-ogrencilerimizden-ornek-cevreci-proje_4207748.html

  Kaynak 3: https://kirsehir.csb.gov.tr/cevre-gunu-yarismalari-sonuclandi.-haber-13381

  Kaynak 4: http://iznikkilicaslanilkokulu.meb.k12.tr/icerikler/cevre-kirliligi-nedir_4466622.html

  Çevre Sorunları İle İlgili Yazı -Kompozisyon

  Çevre-kirliliğini-önlemek-için-neler-yapmalıyız-kompozisyon

  çevre-sorunları-ile-ilgili-yazısorunları

  çevre-kirliliğinin-nedenler-ile-ilgili-kompozisyon

  çevre-temizliği-ile-ilgili-kompozisyon

  Yazı kaynağı : derskaynak.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap