Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  çapa tıp fakültesi taban puanı

  1 ziyaretçi

  çapa tıp fakültesi taban puanı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İşte son YKS ile en yüksek puanla alan 20 tıp fakültesi

  İşte son YKS ile en yüksek puanla alan 20 tıp fakültesi

  MEDİMAGAZİN - Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2021-YKS yerleştirme sonuçları ile öğrenci alan üniversitelerin taban puanlarını açıkladı. ÖSYM tarafından yayınlanan yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler tablosunda en yüksek taban puanı ile öğrenci alan tıp programları belli oldu.

  Buna göre tıp fakültelerinden en yüksek taban puan ile öğrenci alan devlet üniversitesi 516,253 puan ile İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Tıp Fakültesi olurken, vakıf üniversitelerinde ise 536,197 puan ile İstanbul Medipol Üniversitesi oldu.

  İşte en yüksek puanla alan 20 tıp fakültesi:

  DEVLET ÜNİVERSİTELERİ İLK 20 TIP FAKÜLTESİ:

  VAKIF ÜNİVERSİTELERİ İLK 20 TIP FAKÜLTESİ:

  Yazı kaynağı : medimagazin.com.tr

  2021 Tıp Fakültesi Taban Puanları & Başarı Sıralamaları

  2021 Tıp Fakültesi Taban Puanları & Başarı Sıralamaları

  2022 yılında TYT & AYT (YKS)’ye girecek öğrenciler için 2021 Tıp Fakültesi taban puanları ve başarı sıralamaları tablodaki gibidir.

  Tabloda yer alan veriler 2021 yılında üniversiteye yerleşen adayların puanlarıdır. Bilgiler 2022 yılında TYT veya YKS’ye girecek adaylar için güncel nitelik taşımaktadır. Unibilgi ailesi olarak emek veren tüm arkadaşlara başarılar diliyoruz.
  2021 taban puanları ile ilgili sorularınızı sayfa altında yazabilirsiniz. 24 saat içinde cevaplanacaktır.

  Not: Kontenjanı dolmayan programların puanları ve başarı sıralamaları kutucuğu boş bırakılmıştır. Baraj puanını geçen (ve varsa sıralama barajını geçen) her aday o bölüme yerleşebilirdi.

  Tıp Fakültesi Taban Puanları

  Yazı kaynağı : www.unibilgi.net

  Tıp Fakültesi 2022 Taban Puanları (Son 4 Yıl) Başarı Sıralamaları

  Tıp Fakültesi 2022 Taban Puanları (Son 4 Yıl) Başarı Sıralamaları

  2022 Tıp Fakültesi taban puanları ile başarı sıralamaları açıklandı. En güncel haline aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. 2022 TYT AYT (YKS) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları son 4 yıla ait veriler aşağıdaki gibidir. Bu puanlar 2021, 2020, 2019 ve 2018  yıllarına ait Üniversite yerleştirme puanlarıdır. Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM ve YÖK-YÖKATLAS tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır. Tıp Fakültesi sıralama

  Tıp Fakültesi 2018, 2019, 2020 ve 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ise Şöyle:  Dolmadı: Yazan yerlerde o bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş ve kontenjanının tamamını dolmamıştır. Baraj puanını geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölüme yerleşebilirdi.

  Üniversitelerin Taban Puanları Başarı Sıralamaları ve Bölümleri İçin Tıklayınız

  4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları İçin Tıklayınız

  2 Yıllık Üniversite (Önlisans) Bölümleri Taban Puanları İçin Tıklayınız

  TYT VE AYT-YKS Puanınızı Hesaplamak İçin Tıklayınız

  Bu Bölüm Hakkında Geniş Bilgi İçin Tıklayınız

  Bu Bölümü Kazanmak İçin Kaç Net Gerekir

  *Yükseköğretim Programı’nın en küçük puanına karşılık gelen OBP’li yaklaşık başarı sırasıdır.

  NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.

  Tıp Fakültesi Bölümü 2020 2021 Başarı Sıralaması ve Taban Puanları, Tıp Fakültesi Bölümü Başarı Sıralaması 2020 2021 Taban Puanları, Tıp Fakültesi Bölümü Başarı Sıralamaları,Tıp Fakültesi Bölümü Başarı Sırası,Tıp Fakültesi Bölümü İçin Kaç Puan Gerekir, Tıp Fakültesi TYT AYT-YKS Taban ve Tavan Puanları 2020 2021,Tıp Fakültesi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var.

  Yazı kaynağı : www.basarisiralamalari.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap