Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  çanta yayınları 5. sınıf fen bilimleri etkinlikli kazanım soru bankası

  1 ziyaretçi

  çanta yayınları 5. sınıf fen bilimleri etkinlikli kazanım soru bankası bilgi90'dan bulabilirsiniz

  5. Sınıf – Fen Bilimleri Etkinlikli Kazanım Soru Bankası

  Okul hayatı boyunca öğrencilerimiz pek çok bilgi öğreniyor. Bilgiyi alabilmek, ifade edebilmek, yazıya dökebilmek ve kalıcı hâle getirmek için, o bilginin eğlenceli bir şekilde öğrenilmesi ve pekiştirilmesi gerekir. Pekiştirmek için de öncelikle etkinlik yapmak ve soru çözmek etkin bir yoldur. Özellikle alt sınıflarda, öğrenci seviyesine ve kazanımlara uygun soruları çözmek çok önemlidir.

  Çanta Yayıncılık ailesi olarak hazırladığımız “Kazanım Soru Bankası” kitaplarımızda eğlenceli, öğretici ve ölçen etkinliklerin yanı sıra temel ilkemiz, kazanımlara uygun, öğrencinin sadece öğrenmesi gereken bilgileri öğrenip öğrenmediğini ölçen sorular hazırlamaktır. Etkinliklerimiz; konuyu tekrar etme, pekiştirme ve deney temelli çalışma yapma fırsatı sunarken sorularımızla da her konu pekişecektir. Her kazanım için en az iki sayfa etkinlik ve en az bir test içeren kitabımızdaki soruları çözen öğrencilerimiz hem konuyu pekiştirmekte hem de öğrendiği bilgiyi ifade etmekte hiçbir güçlük yaşamayacaktır. Ayrıca her ünite sonuna koyduğumuz “Karma Testler”, bütün üniteye ait kazanımları içeren sorularla genel tekrar fırsatı sunacaktır.

  Öğrencilerimiz konuyu sevdiren, tekrar ettiren etkinlikleri yaptıkça ve soruları çözdükçe Fen Bilimleri dersinin günlük hayat ile ilişkisini daha çok fark edip dersleri ilgiyle takip edeceklerdir.

  Yazı kaynağı : www.cantayayinlari.com

  Çanta Yayınları 5. Sınıf Fen Bilimleri Etkinlikli Kazanım Soru Bankası

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap