Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  çanakkale ile ilgili resimler

  1 ziyaretçi

  çanakkale ile ilgili resimler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili çizimler ve resimler

  18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili çizimler ve resimler

  18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünü kutlamaya hazırlanılırken okullarda Çanakkale Savaşı ile ilgili resim çalışmaları yapılıyor. En kolay ve en güzel Çanakkale Savaşı çizimleri ve resimleri, öğrenciler tarafından sınıf arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle paylaşılacak.

  anakkale-cizimleri-1.jpg

  ÇANAKKALE SAVAŞI ÇİZİMLERİ

  Her sene olduğu gibi bütün okullarımızda öğrenciler ve öğretmenler tarafından bu sene de Çanakkale Zaferi ile ilgili Çanakkale çizimleri ilgi görüyor.

  anakkale-cizimleri-2.jpg

  18 Mart 1915 tarihinde gerçekleşen Çanakkale Savaşı'nda kahraman askerlerimiz, ülkemize saldıran devletlere karşı büyük bir mücadele verdi.

  anakkale-cizimleri-3.jpg

  Bu mücadele sonucunda kazanılan Çanakkale Zaferi, dünya savaş tarihine geçti. Öğrencilerin rahatlıkla yapabileceği Çanakkale Savaşı çizimleri ve resimleri sayfamızda bulabilirsiniz.

  anakkale-cizimleri-4.jpg

  18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ RESİMLERİ

  Atatürk ve Çanakkale Zaferi'ni anlatan en güzel Çanakkale çizimleri, öğrenciler tarafından kolayca yapılabilir.

  anakkale-cizimleri-5.jpg

  Çanakkale Savaşı çizimlerinde Seyit Onbaşı elbette unutulmamalı.

  anakkale-cizimleri-6.jpg

  Çanakkale Savaşı, 1. Dünya Savaşı'nın sonlarına yaklaşırken 1915-1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası'nda Osmanlı Devleti ile İtilaf Devletleri arasında yapılan deniz ve kara muharebeleridir.

  anakkale-cizimleri-7.jpg

  18 MART ÇANAKKALE SAVAŞI İLE İLGİLİ ÇİZİMLER

  Çanakkale Zaferi tarihimizin en şerefli sayfalarını dolduran destanlardan biridir.

  anakkale-cizimleri.jpg

  Bu savaşta gemilerin amansız ateşleri altında büyük bir cesaret ve fedakarlıkla savaşan Türk topçusunun hizmeti, her türlü takdirin üstündedir.

  anakkale-cizimleri-1-001.jpg

  Vazifesini kutsal bilen Türk askerinin savaşa nasıl bir inançla motive olduğunu Seyit Onbaşı'na bakarak görmek mümkün.

  anakkale-cizimleri2.jpg

  ÇANAKKALE ZAFERİ İLE İLGİLİ RESİMLER

  Çanakkale Zaferi'nin önemi, düşman donanmasının hezimete uğratılarak püskürtülmesinin yanı sıra uzun süredir savaşlarda alınan yenilgilerden sonra gelen bu zaferin, ordu ve milletin maneviyatını ve moralini yükseltip kendine olan özgüvenini yeniden kazanmasını sağlamasıdır.

  anakkale-cizimleri3.jpg

  Bu moral ve özgüven daha sonra yapılacak olan kara savaşlarının kazanılmasında şüphesiz çok etkili olmuştur.

  anakkale-cizimleri4.jpg

  İşte bu önemli zaferi en iyi anlatacak Çanakkale Savaşı çizimleri ve resimleri, öğrenciler tarafından tatbik edilebilir.

  anakkale-cizimleri5.jpg

  anakkale-cizimleri6.jpg

  anakkale-cizimleri7.jpg

  anakkale-cizimleri8.jpg

  anakkale-cizimleri9.jpg

  anakkale-cizimleri10.jpg

  anakkale-cizimleri12.jpg

  anakkale-cizimleri13.jpg

  anakkale-cizimleri14.jpg

  anakkale-cizimleri15.jpg

  anakkale-cizimleri16.jpg

  anakkale-cizimleri18.jpg

  anakkale-cizimleri19.jpg

  anakkale-cizmleri20.jpg

  631451.jpg

  d5680f62d30ff44f95ed38020a46b0c8.jpg

  Yazı kaynağı : www.karar.com

  18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili resimler | 18 Mart mesajları ile anılıyor

  18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili resimler | 18 Mart mesajları ile anılıyor

  Türkiye'nin tüm dünyaya gücünü ispat ettiği Çanakkale Zaferi 106. yılında resimler ve mesajlar ile anılıyor. "Çanakkale geçilemez!" sözü ile anılan kutsal günde Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bağımsızlık mücadelesi başarı ile sonuçlandı. Bu yıl pandemi koşulları nedeni ile etkinliklerin sınırlı olacağı Şehitler Günü'nde, vatan topraklarını canları pahasına koruyan şehitler ve gaziler sosyal medyada resimli ve mesajlı paylaşımlar ile saygıyla anılıyor. İşte, Çanakkale Zaferi resimleri ve mesajları!

  ÇANAKKALE RESİMLERİ VE MESAJLARI

  En güzel Çanakkale resimlerini ve mesajlarını haberimizde sizler için derledik.

  Ekran Resmi 2021-03-16 20.32.17

  Malazgirt’te Alpaslan’ın dilinde, Surlarda Ulubatlı’nın elinde, Çanakkale cihadının yılında; Zemin kan kırmızı, ay yıldızı ak, O mübarek bayrak, işte bu bayrak! 18 Mart Çanakkale Zaferimiz Kutlu Olsun.

  Ekran Resmi 2021-03-18 00.04.58

  Toprağı vatan yapan şehitlerimizi Minnet ve Saygı ile anıyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Minnetle Yâd ediyoruz.

  Ekran Resmi 2021-03-18 00.05.14

  Yoktu ekmeği aşı. Yoktu toprağı taşı Çanakkale’yi taşımıştı sırtında. Mangal yürekli bir on başı.. Çanakkale Zaferimizin 106. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Seyit Onbaşı ve Çanakkale Geçilmez Diyen tüm şehitleri rahmet ve minnetle anıyorum.

  Tüm dünyaya Türklerin eğilmeyeceğini gösterdiğimiz büyük zaferi yıl dönümünde saygı ile anıyorum.

  Ekran Resmi 2021-03-18 00.05.25

  Sevinç ve coşkuyla kutladığımız Çanakkale Zaferi'nin 106. yıldönümünde, bu güzel vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun…

  Milletimiz, mukaddes vatanımızın korunması için canlarını veren şehitlerini ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacak, onların bıraktıkları kutsal mirasa, vatanımıza ve bayrağımıza onurla sahip çıkacaktır.

  Ekran Resmi 2021-03-18 00.05.48

  Çanakkale müdafaası, üç mucizeler muharebesidir Hali kurtardı; maziye hamaset ve azametini iade etti; vatanımızı bir vatanı ebedi yaptı. – Sami Paşazade Sezai

  Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor. Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor! Mehmet Akif Ersoy

  Ekran Resmi 2021-03-18 00.06.01

  “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.” Mustafa Kemal ATATÜRK

  Onlardan geriye kalan bu topraklar, bu vatan. 18 Mart Şehitleri Anma gününü saygıyla anıyoruz.

  Türk milletinin Çanakkale’de elde ettiği zafer, bütün dünyaya verilmiş bir insanlık dersidir.

  Ekran Resmi 2021-03-18 00.06.12

  Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber. Aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

  Onlar canlarını seve seve vermeye hazırdılar. Bu vatan için can verdiler. Sizleri unutmadık, Unutmayacağız… 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Minnetle Yâd ediyoruz.

  Ekran Resmi 2021-03-18 00.35.26

  Seyit onbaşıdır, 57.Alaydır, Nusret mayın gemisidir, Tokat’lı onbeşlilerdir, Mezun olamayan İstanbul, Galatasaray, Konya Liselilerdir…. Bir Destandır Çanakkale. Dönmeyi düşünmediler. Saygı Rahmet minnet ve Duâ ile anıyoruz..

  Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını bu önemli günde bir kez daha anıyor, istiklal uğruna ezelden bu yana hayatını kaybetmiş tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Çanakkale geçilmedi, geçilmez!

  ÇANAKKALE ZAFERİNİN ÖNEMİ

  Kahraman Türk ordusunun Çanakkale Savaşı’nda verdiği mücadele ile tüm dünyanın güç dengesi değişmiş ve Türk ordusunun gücü ortaya konulmuştur. Her cephede kanının son damlasına kadar mücadele eden

  Türk askeri, Çanakkale Zaferi ile ilk bağımsızlık adımlarını da atmıştır.
  Türk milleti, Milli Mücadele yıllarında verdiği bağımsızlık mücadelesi ile tüm dünyaya kendini ispatlamıştır. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Çanakkale Zaferi’nde usta savaş taktileri ile kazanılan bir mücadele söz konusudur.

  Çanakkale Savaşı’nın ardından gücünü ortaya koyan Türk milleti, zaferinin ardından her yıl “Çanakkale Geçilemez” ilkesini anmış, bu savaş için birçok beste yapılmış ve şiirler yazılmıştır.


  Yazı kaynağı : www.mynet.com

  18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ İLE İLGİLİ RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİMİZ BELLİ OLDU.

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap