Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  çanakkale çan hava durumu

  1 ziyaretçi

  çanakkale çan hava durumu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Çan Hava Durumu 15 Günlük

  Çan – 7 günlük hava tahmini

  Biga Palas Hotel

  Çan bölgesinden 27,1km

  En düşük oran: 33,03 EUR

  Yazı kaynağı : tr.freemeteo.com

  Tüh!

  Çan hava durumu - doğru ve bugün, yarın ve hafta için Çan tahmin ayrıntılı hava durumu, Çan, Çanakkale, Türkiye

  Çan hava durumu - doğru ve bugün, yarın ve hafta için Çan tahmin ayrıntılı hava durumu, Çan, Çanakkale, Türkiye

  Çan, Çanakkale ilinin coğrafi olarak merkezinde bulunan bir ilçedir. Kuzeyde Biga ve Lapseki, doğuda Yenice, batı ve güneyde Çanakkale ve Bayramiç ilçeleri ile çevrilidir. Çanakkale-Balıkesir yolu ilçemiz sınırlarından geçer. İlçe nüfusu 50.227 merkez ilçe nüfusu 30.000 civarındadır.

  İlçemizin temel geçim kaynakları seramik sanayi, linyit kömürü yatakları ve Çan Termik Santral'i, tarım ve hayvancılıktır. İlçe 1950'li yıllara kadar tamamen tarım ve hayvancılık ile geçiniyordu. Daha sonra kurulan Çanakkale Seramik Fabrikaları ile birlikte ilçe sosyo-ekonomik olarak gelişme gösterdi. Bugün Çanakkale Seramik Fabrikaları Türkiyenin en büyük ve en köklü seramik fabrikaları'dır.

  Çanakkale Seramik Fabrikaları ile birlikte bugün Türkiye'nin en büyük ve köklü sanayi gruplarından biri olan Kale Grubu kurulmuştur. Sanayici ve İş Adamı Sayın İbrahim Bodur tarafından kurulan Kale Grubu'nda bugün 5.000'e yakın kişi doğrudan istihdam edilmektedir. En son olarak 2011 yılında İtalyan Seramik Üreticisi Edilcuoghi, Edilgres ve Campani markalarını bünyesinde barındıran Fincuoghi şirketinin tamamını satın almıştır. Bu İtalya’da seramik alanındaki ilk yabancı satınalmadır.

  İlçemiz doğal kaynaklar bakımınından oldukça zengindir. İlçe'de özellikle seramik sanayinin önemli hammaddeleri olan kaolin ve feldspat yatakları vardır. Ayrıca büyük bir bölümü Çan 18 Mart Termik Santralinde kullanılan Linyit Kömürü yataklarıda mevcuttur. Çan 18 Mart Termik Santrali, Türkiye'nin en temiz ve çevreci termik santralidir. Akışkan yatak teknolojisi ile kurulan santral bugün bölgeye ve ülkeye önemli katkılar sunmaktadır.

  İlçemiz, Orman ve Tabiat varlığıyla da önemli bir yere sahiptir. Arazisinin büyük bölümü engebeli olan ilçemiz, yeşili ve orman varlığıyla, Kaz Dağı'na yakınlığı nedeniyle turizm açısından gelecek vaad etmektedir. İlçemiz Jeotermal Kaynak Suları açısından da oldukça zengindir. 2012 yılında yapımına başlanan Çan Belediyesi Termal Otel ve Konutları ile birlikte ilçemize büyük ekonomik yararlar sağlanacaktır. Halen inşaat aşamasında olan termal otel ve konutları önümüzdeki yıllarda bitirilip hizmet sunmaya başlayacaktır.

  Çan, ileriki dönemlerde önemini arttıran bir merkez olmaya devam edecektir.Özellikle yapılması planlanan Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu ve Çanakkale Boğaz Köprüsü projeleri ilçemizin gelişmesini ve bölgenin merkezi yerlerinden biri olmasını sağlayacaktır. Termik Santral ve Linyit Kömürü Yataklarının bulunması, ilçemizin büyük sanayi yatırımlarına açık bir bölge olduğunun göstergesidir. Özellikle İstanbul-Kocaeli-Bursa üçgeninde sıkışan sanayi tesislerinin tek alternatif bölgesi Güney Marmara bölgesidir. Çan ilçemizde bu önemli alternatif alanlardan birisidir. Geçmişten bu güne sanayici yapısıyla tanınan ilçemiz ileride de bu özelliğini koruyacaktır.

  İleriki dönemlerde termik santralin bulunduğu bölgeye organize sanayi bölgesi kurulabilir. Özellikle yapılması planlanan Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu'nun ilçemizden geçmesi bunun için önemli bir adımdır. Çanakkale Boğaz Köprüsü'nün yapımı ile bölge tam anlamıyla bir üretim ve ihracat merkezi haline gelecektir.Yeterki bu süreç iyi planlanıp, yönetilsin.

  Yazı kaynağı : tr.meteotrend.com

  Çan'da 3 gün hava durumu

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap