Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  çamaşır makinesine elektrik gelmiyor

  1 ziyaretçi

  çamaşır makinesine elektrik gelmiyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Çamaşır Makinesine Elektrik Gelmiyor

  Çamaşır makinelerinde elektriğin gelmemesi durumu hem tehlikeli, hem de uzman müdahalesini gerektiren bir durumdur. Bu nedenle çamaşır makinesine elektrik gelmediğini anladığınızda makinenizin fişini çekip, musluğunu kapatarak servis çağırmanızdır.

  Peki elektrik gelmemesini engelleyen sorunlar ne olabilir? Elektrik gelmemesi sorunu hem elektronik, hem de mekanik birçok parçanın arızalanmasından kaynaklanabilir. Bu parçalar; emniyet ventilleri, parazit ve röle kondansatörleri, sensörler, program cihazları, termostat ve termikler, su seviyesi anahtarları ve termistörler, pompa motorları, rezistans ve yıkama motoru olabilir.

  Çamaşır makinesine elektrik gelmemesi durumu, makine dışında ki bir etkenden de kaynaklanabilir. Genel olarak çamaşır makinelerinin çalışması için elektrik kartına en az 220 Voltluk akım gelmesi gerekir. Eğer gelen elektrik akımı düşükse makine çalışmayacaktır. Bu da elektrik akımında, prizde, elektrik kablosunda oluşacak bir problemden kaynaklanabilir. Ayrıca makinenin kapağının tam kapatılması da makineye gelecek olan elektriği engeller. Ya da çamaşır makinesinin açma kapama düğmesinin bozulması da yine elektriği engelleyen şeylerden biri olabilir.

  Özetlemek gerekirse çamaşır makinelerinde ki elektrik akımı sorunu ciddi olduğu kadar, basit bir nedenden de kaynaklanabilir. Fakat uzman olmayan bir kişinin müdahalesi durumu daha da kötüleştirebileceği için basit kontrolleri yaptıktan sonra servis çağırmak en mantıklı yol olacaktır.

  Yazı kaynağı : www.arizacozum.com

  Arçelik Çamaşır Makinesi Çalışırken Durdu Elektrik Gelmiyor

  Arçelik Çamaşır Makinesi Çalışırken Durdu Elektrik Gelmiyor

  Arçelik çamaşır makinesi çalışırken durdu elektrik gelmiyor.” sorunu çamaşır makinesi sahipleri tarafından sık sık karşılaşılan bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bu sorun genellikle tehlikeli bir durumu arz eder, bu sebepten ötürü mutlaka uzman birinin müdahalesi gereklidir. Yapmanız gereken derhal makinenizin fişini çekmektedir. Makinenizin fişini çektikten sonra su akışını kapatın. Sonrasında ise mutlaka servis çağırın.

  Bu sorun genellikle makine dışından gelen bir faktörden kaynaklı olarak gerçekleşebiliyor. Çamaşır makinelerinin çalışabilmesi için makinelere 220 Volt elektrik akımı gelmesi gerekiyor. Fakat gelen elektrik akımı düşük olduğunda makine arıza yaparak çalışmayabilir. Bu durumda teknik servis çağırmak oldukça etkili bir yöntem olarak bilinmektedir.

  Arçelik Çamaşır Makinesi Çalışırken Durdu Elektrik Gelmiyor Çözümü

  Arçelik çamaşır makinesi çalışırken durdu elektrik gelmiyor sorunun çözümünde teknik servis firmaları doğrudan rol oynar. Servis firmaları şu yöntemleri kullanarak çözümü gerçekleştirir;

  • Makinenin elektrik devreleri kontrol edilerek onarılır.

  • Makinenin kısa devre bağlantısı yapılandırılır.

  • Çamaşır makinesinin motorunda oluşan arızalar tespit edilerek arıza kabloları yenisiyle değiştirerek yapılandırılır.

  Yazı kaynağı : www.servisbolge.com

  Çamaşır makinesi elektrik gelmiyor Beyin Kart Arıza Tamiri Bedava - Youtube da İzle - Youtube da İzle

  Profilo Elektrik ve Çamaşır Şikayetleri - Şikayetvar

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap