Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bolu merkezde gezilecek yerler

  1ziyaretçi

  bolu merkezde gezilecek yerler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  BOLU'DA GEZİLECEK YERLER

  BOLU'DA GEZİLECEK YERLER

  BOLU'DA GEZİLECEK YERLER

  GÜZELLİKLERİYLE BOLU

  Her Mevsim Bambaşka Güzellikler Sunan Bolu'da Gezilecek Yerler

  Bu hafta sonu sevdiklerinizi de yanınıza alıp Bolu'nun muhteşem doğasıyla buluşmaya ne dersiniz?

  Derin bir nefes alıp Bolu'da gezilecek yerlere doğru eğlenceli ve huzur dolu bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

  En sevdiğiniz şarkılar size eşlik ederken daha da güzelleşen Bolu yolları, sizi bekleyen güzelliklerin bir özeti gibi... Siz sadece kendinizi manzaraya bırakın!

  Bolu deyince kimilerinin aklına ilk gelen, hazırladıkları muhteşem lezzetler ile nam salmış Mengen aşçıları oluyor. Kimileri de Yedigöller'i, Abant'ı, Gölcük'ü ya da Kartalkaya'sı ile Bolu'nun göz dolduran doğasını öve öve bitiremiyor. Peki, siz Bolu'yu nasıl bilirdiniz?

  Bolu gezilecek yerler Yedigöller Milli Parkı sonbahar manzarası

  Doğa ile iç içe romantik bir hafta sonu tatili için İstanbul, Bursa, Eskişehir ya da Ankara'dan Bolu'ya gelebilir, şehrin gürültüsünden ve tüm haftanın yoğunluğundan uzakta size huzur verecek manzaralarla buluşmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

  Bolu'da kayak eğlencesi ile geçecek bir kış tatili mi hayal ediyorsunuz yoksa göl kıyısında dingin ve huzurlu yürüyüşlerle geçecek bir tatil mi? Önce tatil modunuza karar verin ve sonra Bolu Otelleri arasından seçiminizi yaparak kolayca rezervasyonunuzu tamamlayın. İşte bu kadar kolay! Şimdi tatiliniz için heyecanlanmaya başlayabilirsiniz.

  Bolu'da tatil planınızı yaptığınıza göre şimdi sıra geldi Bolu'da gezilecek yerler hakkında biraz bilgi edinmeye. Biz sizin için güzel bir liste hazırladık bile. Listeye eklenmesini istediğiniz yerler olursa bize yorum olarak iletebilirsiniz. Keşfiniz bol olsun!

  Bolu gezilecek yerler Yedigöller yolları

  Bolu'nun Doğal Güzellikleri

  1. Abant Gölü ve Tabiat Parkı

  Çam ve köknar ağaçları ile çevrili bir heyelan set gölü olan Abant Gölü, Bolu'da görülecek yerlerin başında geliyor. Oldukça turistik bir nokta olan Abant Gölü ve Tabiat Parkı, hafta sonu fazlaca kalabalık olsa da doğayla buluşmak isteyenlere harika manzaralar sunuyor.

  Göl kıyısından uzun yürüyüşler yapabileceğiniz, bol bol fotoğraf çekebileceğiniz, manzaraya karşı çay içmenin tadına varabileceğiniz Abant Gölü'nde, muhteşem bir kahvaltı ile güne başlamayı da tercih edebilirsiniz. 

  Bolu gezilecek yerler Abant Gölü

  Doğa kendisiniz seveni sever derler. Abant Gölü de öyle... Ziyaretçilerine tüm güzelliklerini sunuyor. Burada at binme deneyimi yaşayabilir ya da bisiklet kiralayarak göl çevresinde tur atabilirsiniz. Yöresel ürünler satan köylülerden bir şeyler almayı da düşünebilirsiniz.

  Abant Tabiat Parkı'nın girişinde, ziyaretçi tanıtım merkezinin olduğu yerde Abant Doğa Müzesi yer alıyor. Buraya kadar gelmişken müzeyi ziyaret etmeyi de ihmal etmeyin. Bir Bolu Evi örneğinin sergilendiği müzede göl çevresinin maketini görebilir ve bölgenin zengin bitki örtüsünü tanımanızı sağlayacak bilgiler edinebilirsiniz.

  Bolu gezilecek yerler Abant Gölü yürüyüş parkuru

  2. Yedigöller Milli Parkı

  Kayın, karaçam ve meşe ormanları arasında yer alan göller ve zengin bitki örtüsü ile Türkiye'nin en güzel doğa manzaralarından birini sunan Yedigöller Milli Parkı, gerçekten büyüleyici bir atmosfere sahip.  Bolu'nun doğal güzellikleri arasında da gerçekten öne çıkan ve oldukça popüler olan bu bölgede Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl yer alıyor.

  Bolu gezilecek yerler sonbaharda Yedigöller Milli Parkı

  Doğayla iç içe uzun yürüyüşler yapmak, güzel bir piknik sofrası kurmak ve kamp atmak için harika bir ortam sunan Yedigöller Milli Parkı, huzurlu bir hafta sonu turu için iyi bir adres olabilir. Göllerin ve ormanın muhteşem manzarasını izlemek için Kapankaya Manzara Seyir Terası'na çıkabilirsiniz. 

  Bolu gezilecek yerler yedigöller doğa manzarası

  3. Gölcük Tabiat Parkı

  Bolu'da gezilecek yerler hakkında araştırma yaparken her zaman karşınıza çıkan o göl kıyısındaki yalnız ve huzurlu ev fotoğrafı var ya... İşte o kartpostal tadındaki fotoğrafı tam da burada çekebilirsiniz. Çok güzel bir göl manzarasına sahip olan Gölcük Tabiat Parkı, şehrin karmaşasından uzaklaşarak huzur bulmak ve doğayla iç içe olup dinlenmek isteyenler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

  Bolu gezilecek yerler Gölcük Tabiat Parkı kış manzarası

  Yeşilin bin bir tonu ile buluşabileceğiniz bir alan sunan Gölcük Milli Parkı'nda yer alan kafelerde vakit geçirebilir, mangal yapabilir ya da kendi yiyeceklerinizi getirerek göl kıyısında piknik sofranızı kurabilirsiniz. Göl çevresinde güzel bir yürüyüş yapmayı da ihmal etmeyin. 

  Bolu gezilecek yerler Gölcük Gölü drone çekimi

  4. Sülüklü Göl

  Bolu'nun Mudurnu ilçesinde bulunan Tavşansuyu Köyü'nde yer alan Sülüklü Göl'e çeşitli günübirlik turlar ile ya da özel aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Deprem sonucu meydana gelen çöküntü sonucu oluşan göl, muhteşem bir doğayla çevrili... Buraya kadar gelmişken, gölün bulunduğu köyde yer alan şelaleyi de görmeye gidebilirsiniz.

  Dingin bir atmosfere ve zengin bir doğaya sahip olan gölün çevresinde kamp yapmak isterseniz izin almanız gerekiyor. Ormanlarla çevrili doğal bir alan olduğu için burada kamp yapacakların vahşi hayvanlarla karşılaşma ihtimalini de göz önünde bulundurması iyi olabilir.

  Bolu gezilecek yerler Sülüklü Göl

  5. Çubuk Gölü

  Bolu'da saklı bir cennet olan Çubuk Gölü, kalabalıktan uzakta olmak ve sadece doğanın seslerini dinlemek isteyenler için ideal bir atmosfer sunuyor. Denizden 1150 m yükseklikte bulunan bu heyelan set gölü her mevsim muhteşem manzaralar sunuyor.

  Huzurlu atmosferi ile büyüleyen Çubuk Gölü'nün çevresinde düzgün bir yürüyüş parkuru bulunuyor. Macera arayanlar ise yine göl çevresinde yer alan ve tırmanış gerektiren parkurların tadını çıkarabilir. Göl çevresinde bulunan yel değirmenleri, fotoğraf çekmeyi sevenler için harika bir atmosfer yaratıyor.

  Bolu gezilecek yerler Çubuk Gölü Göynük

  6. Sünnet Gölü

  Çubuk Gölü'nün ardından Göynük'te yer alan ve yine bir heyelan set gölü olan Sünnet Gölü'nü de görmek isteyebilirsiniz. Yemyeşil tepeler arasında parıldayan bu gölün çevresinde de harika bir doğa ve fotoğraflık manzaralar sizi bekliyor. Göynük Sünnet Gölü Tabiat Parkı'na özel aracınız ile Mudurnu – Göynük kara yolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Bolu gezilecek yerler Sünnet Gölü

  7. Seben Gölü

  Batı Karadeniz'in ve Bolu'nun en büyük göllerinden biri olarak bilinen Seben Gölü'nün çevresi mağaralarla ve ormanlarla çevrili... Bulunduğu konumda hoş bir atmosfer sunan gölün çevresinde Frigyalılardan kalan tarihi kaya evleri de görülebiliyor. Seben Gölü yakınlarında yer alan yaylalara doğru keyifli bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

  Bolu gezilecek yerler Seben Gölü gün batımı manzarası

  8. Göksu Tabiat Parkı ve Aladağ Göleti

  Zengin bir doğaya sahip olan Göksu Tabiat Parkı, 2011 senesinde tabiat parkı ilan edildi ve korunan bir alan haline geldi. Göksu Tabiat Parkı içinde bir de Aladağ Göleti yer alıyor. Aladağ Göleti çevresinde kamp atabilir ya da buraya günübirlik gelerek manzara eşliğinde piknik yapabilirsiniz.

  Bolu gezilecek yerler Aladağ karlı orman

  9. Akkaya Travertenleri

  Akkaya Travertenleri, Bolu'nun Pamukkale'si olarak anılıyor. Bolu'nun yemyeşil doğasının pamuk rengi travertenlerle buluştuğu alanı mutlaka görmelisiniz.

  Akkaya Travertenleri'ni keşfe çıktığınız sırada çok ilgi çekici manzaralarla karşılaşabilir ve oldukça güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Dilerseniz travertenlerin bulunduğu bölgede yürüyüş yapabilirsiniz. Burası keyifli bir piknik yapmak için de gerçekten güzel bir atmosfer sunuyor.

  Bolu gezilecek yerler Akkaya Travertenleri

  10. Kartalkaya Kayak Merkezi

  Bolu'da kış aylarının en iddialı ve en cazip adreslerinden biri kesinlikle Kartalkaya Kayak Merkezi. Çam ormanları arasında yer alan bu alanda karın manzarası bir başka. Kış sporlarını sevenlerin Türkiye'de kayak tatili için tercih ettiği yerlerden biri olan Kartalkaya, kısa bir hafta sonu tatili için oldukça güzel bir atmosfer sunuyor.

  Beyaza bürünmüş manzara içinde kayan snowboardcuları izlerken hareketli bir tabloya bakıyor gibi hissedebilirsiniz. Eğer o tablonun içinde siz de olmak isterseniz muhteşem bir kış tatili için Kartalkaya Otelleri'nde yerinizi ayırtabilir ve kayak eğlencesinin tadını çıkarabilirsiniz.

  Bolu gezilecek yerler Kartalkaya Kayak Merkezi

  11. Esentepe (Arkut Dağı) Kayak Merkezi

  Bolu'nun Gerede ilçesinde yer alan Esentepe Kayak Merkezi, çam ormanları ile kaplı bir alanda yer alıyor. Temiz havası ve güzel manzarası ile dikkat çeken kayak merkezi ana yola oldukça yakın konumda bulunuyor ve ulaşım açısından avantaj sağlıyor.

  Yaz aylarında doğa yürüyüşleri ya da piknik için de gitmeyi tercih edebileceğiniz Esentepe Kayak Merkezi, mart ayından aralık ayına kadar kayak yapmak isteyen misafirlerini ağırlıyor. Kış turizmi için ülkemizin önemli değerlerinden biri olan bölgede konaklama seçenekleri de bulunuyor. Arkut Dağı bölgesinde yer alan bu alanda yaz aylarında çim kayağı yapılabilir.

  Bolu gezilecek yerler Esentepe Kayak Merkezi

  Bolu Kaplıcaları

  Bolu, jeolojik özellikleri dolayısıyla çok sayıda jeotermal su kaynağına ve kaplıcaya ev sahipliği yapıyor. Bolu kaplıcaları, yüzyıllardan bu yana aktif bir şekilde kullanılıyor. Hatta bu kaplıcalardan Evliya Çelebi'nin Seyahatname'sinde bile beğeniyle bahsediliyor.

  1. Karacasu Kaplıcaları

  Termal turizm açısından önemli bir yere sahip olan Bolu'nun merkez bölgesine 5 km uzaklıkta yer alan Karacasu Kaplıcaları, Seben Dağları eteklerinde bulunuyor. Ormanlar arasında sakin bir dinlenme atmosferi sunan Karacasu bölgesinde termal olanaklar sunan tesisler yer alıyor.

  Karacasu Kaplıcaları'nın su sıcaklığı 42-44 derece, Ph değeri ise 6,3 olarak biliniyor. Bu kaplıcadan çıkan sular banyo ve içme kürlerine elverişli bir yapıya sahip.

  2. Babas Kaplıcası

  Bolu'nun Mudurnu ilçesine 5 km uzaklıkta yer alan Babas Kaplıcası, Gürçam Köyü yakınlarında bulunuyor. Burada görülen travertenlerin arasından çıkan kaplıca suyu, 40 derecelik sıcaklığa sahip.

  Bolu gezilecek yerler Bolu kaplıcaları

  3. Sarot Kaplıcası

  Mudurnu ilçesine bağlı Ilıca Köyü içinde yer alan Sarot Kaplıcası, 1500 yıldan fazla zamandır kullanılıyor. Buradaki kaplıcanın tarihi bir hamamı bile bulunuyor. Termal olanakların sunulduğu tesisler bölgede hizmet veriyor.

  Sarot Kaplıcası'ndan çıkan suyun sıcaklığı 66 derece. Bu kaplıcanın suyu acı sular grubunda yer alıyor. Hem içme hem banyo kürleri için kullanılabiliyor.

  4. Pavlu (Kesenözü) Kaplıcası

  Bolu'nun Seben ilçesinde bulunan Pavlu Kaplıcası, Kesenözü Köyü'nde yer alıyor. Bu alan Kesenözü Kaplıcası olarak köyün adıyla da anılıyor. Çevrede bulunan termal tesislerde konaklayarak Pavlu Kaplıcası'nın suyundan faydalanabilirsiniz. Banyo kürü olarak kullanılan kaplıca suyunun sıcaklığı 78 derece.

  5. Çatak Kaplıcası

  Himmetoğlu Köyü yakınlarında bulunan Çatak Kaplıcası, Göynük'te bulunan oldukça güzel bir vadide yer alıyor. Romalılardan beri varlığını sürdürdüğüne inanılan kaplıcanın suyu 32 derece olarak ölçülüyor.

  Bolu gezilecek yerler Bolu termal

  Bolu Yaylaları

  Yaylacılık konusunda ciddi bir potansiyeli olan Bolu şehrinde 383 tane yayla yer alıyor. Yemyeşil ormanlarla kaplı dağlar üzerindeki verimli düzlüklerde bulunan Bolu yaylaları, Doğu Karadeniz yaylalarını aratmayacak güzellikleri ile dikkat çekiyor.

  1. Aladağ Yaylaları

  Aladağ Yaylaları, Bolu'nun yaklaşık 30 km güneyinde bulunuyor. Dağ yamaçları üzerinde yemyeşil düz alanlara sahip bu yaylalar, piknik yapmak için güzel bir ortam sunuyor.

  Aladağ Yaylaları'nı ziyaretiniz sırasında Aladağ Göleti kıyısında yürüyüş yapabilir, dağ bisikleti ve yürüyüş için uygun parkurlarda vakit geçirebilirsiniz. Kamp olanağı sunan yaylalar olarak Değirmenözü, Sarıalan, Gölcük, Ardıçtepe ve Üstyaka yaylaları öne çıkıyor.

  Bolu gezilecek yerler Aladağ Yaylaları kış manzarası

  2. Kızık Yaylası

  Üzerinde bulunan evlerin farklı mimarisi ile dikkatleri üzerine çeken Kızık Yaylası, Seben yolu üzerinde yer alıyor. Yayla üzerindeki evlerin hiç çivi kullanılmadan, kenetleme ve birbirine geçme şeklinde yapılmış olması, evlerde kullanılan özgün eşyalar ve geniş ocaklar yaylaya kendine has bir hava kazandırmış.

  3. At Yaylası

  1150 m ve 1250 m yükseklikte yaklaşık 2 km aralıklarla sıralanan 7 yayla yer alıyor. At Yaylası da bu yaylalar arasında en çok öne çıkan yayla. Bolu'nun 12 km kuzeyinde yer alıyor. Yılkı atlarına ev sahipliği yapan yaylada bir gölet, dere ve yel suyu gibi görülmesi gereken güzellikler bulunuyor.

  Kirazları ile meşhur olan At Yaylası, meyve bahçeleri ile çevrelenmiş güzel bir ortam sunuyor. Bu bölgede her yıl Geleneksel Kiraz Bayramı Şenlikleri düzenleniyor.

  Bolu gezilecek yerler At Yaylası

  4. Sarıalan Yaylaları

  Bolu'nun merkezine 20 km uzaklıkta, Kartalkaya yolu üzerinde yer alan Sarıalan Yaylaları tam 14 yaylanın bir arada olduğu bir yaylalar grubu olarak öne çıkıyor. Bu yaylalar arasında özellikle Saraycık Yaylası dikkat çekiyor. Bu yaylada yer alan gölet, ziyaretçiler için gerçekten güzel bir atmosfer sunuyor. Sarıalan Yaylaları, piknik ve doğa yürüyüşleri yapmak için de hoş bir ortama sahip.

  5. Gerede Yaylaları

  Gerede'nin güney kesiminde bulunan yaylalar, 1200 m ve 150 m yükseklikte yer alıyor. Gerede Yaylaları arasında Arkut Dağları bölgesinde yer alan Seviller Yaylası, Hasbeyler Yaylası, Rumşah Yaylası, Hacıveli Yaylası ve Yünlü Yaylası öne çıkıyor.

  Bolu gezilecek yerler Gerede Yaylaları

  6. Göynük Yaylaları

  En çok öne çıkan Göynük Yaylaları arasında Karacabey Yaylası, Çubuk Yaylası, Değirmenözü Yaylası ve Kaşıkçı Yaylası sayılabilir. Bu yaylalar 1000 m ve 1500 m arası yüksekliklerde yer alıyor. Doğal güzellikleri ile turizm açısından önemli bir yere sahip olan bu yaylalar, hayvan yetiştirme bakımından da oldukça önemli alanlar.

  Bolu gezilecek yerler Göynük Yaylaları

  7. Kıbrıscık Yaylaları

  Köroğlu Dağları'nın güney yamaçlarında yer alan Kıbrıscık Yaylaları arasında Belen Yaylası, Karaköy Yaylası, Kökez Yaylası, Bölücekkaya Yaylası ve Karadoğan Yaylası öne çıkıyor. Ayrıca 1825 m yükseklikteki Devevira, Tenbel ve Ardalan yaylaları da ziyaret edilebilir.

  8. Mengen Yaylaları

  Ormanları ve mesire alanlarıyla da doğal güzelliğini kanıtlamış bölgede yer alan Mengen Yaylaları arasında öne çıkanlar Ağalar Yaylası, Eğriova Yaylası, Akçakoca Yaylası, Aktepe Yaylası, Avşar Yaylası, Bürnük Yaylası, Göl Yaylası, Küçükkuz Yaylası, Mamatlar Yaylası ve Sırıklı Yaylası olarak sayılabilir.

  9. Mudurnu Yaylaları

  Bolu'da, Abant Gölü'nün güneyinde yer alan Mudurnu Yaylaları, muhteşem doğaları ve kamp olanakları ile son dönemde oldukça popüler olmuş durumda. Özellikle Pürenli Yaylası, doğaseverler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Mudurnu'da öne çıkan yaylaları arasında Balıklı Yayla, Sinekli Yaylası, Hera Yayla ve Ilıca Yaylası sayılabilir.

  Bolu gezilecek yerler Pürenli Yaylası

  10. Seben Yaylaları

  1400 m yükseklikte yer alan ve Kiraz Dağı çevresinde toplanmış olan Seben Yaylaları, turistik açıdan oldukça önemli konumda. Seben Gölü etrafındaki Dedeler, Alpagut, Solaklar ve Kozyaka gibi yaylalar ziyaret ediliyor. Gerenözü ve Kızık yaylaları da bu bölgede dikkat çekiyor.

  Bolu gezilecek yerler Seben Yaylası

  Bolu'nun Tarihi Yerleri

  1. Bolu Müzesi

  1975 yılında Bolu ve çevresindeki eserlerin korunup sergilenmesi amacı ile müze çalışmalarına başlandı. 1981 yılında ise Bolu Müzesi ziyaretçilere açıldı. Hem arkeolojik hem de etnografik eserlerin sergilendiği müzede Eski Tunç Çağı'ndan Neolitik Dönem'e, Friglerden Bizans ve Osmanlı devirlerine kadar uzanan zaman dilimine ait eserler yer alıyor. Etnografik bölümde ise yörenin yaşamından, geleneklerinden ve kültürlerinden yansımalar görebileceğiniz eşyalar sergileniyor.

  2. Mudurnu Evleri

  Eski Türk evlerini tanımak isterseniz Bolu'da Mudurnu evlerini ziyaret edebilirsiniz. Kentsel Sit Alanı ilan edilen Mudurnu'nun film setine benzeyen sokakları arasında gezerken bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

  Koruma altında bulunan evlerde bölgenin tarihi ve kültürel özellikleri görülebiliyor. Armutçular Konağı ve Haytalar Konağı, Mudurnu evleri arasında dikkat çeken yapılardan biri. Bu konaklardaki ahşap oymaları ve dikkat çekici tavan süslemelerini beğeneceğinize eminiz.

  Buradaki tarihi evleri ve konakları gezip görmek ve sokaklardaki nostaljik atmosferin hem gecesini hem gündüzünü yaşamak isterseniz Mudurnu Otelleri'nde yerinizi ayırtabilirsiniz. Böylece tarihini merak ettiğiniz konaklardan birinde konaklamış ve anılarınıza bir yenisini eklemiş olursunuz.

  Bolu gezilecek yerler tarihi Mudurnu evleri

  3. Göynük Evleri

  Safranbolu evleri kadar güzel olan Göynük evleri, Mudurnu evleri gibi koruma altına alınmış durumda. 20. yüzyıl başlarına tarihlenen bu evler, Bolu'da gezilecek yerler arasında dikkat çekiyor. Göynük'te eski Türk evlerinin olduğu alan da Kentsel Sit Alanı ilan edildi.

  Bolu gezilecek yerler eski Göynük evleri

  4. Seben Kaya Evleri

  Bugün hala özgün halini korumayı başaran ve Frigyalılardan bu yana bulunduğu alanda tarihe tanıklık etmiş olan Seben Kaya Evleri, yerli turistler kadar yabancı turistlerin de ilgisini çekiyor. Tarihi kaya evlerinin yakınında yer alan Seben Gölü de tarihin ve doğanın buluştuğu hoş bir ortam sunuyor. Burada manzara eşliğinde bir şeyler içebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.24-02-2020

  5. Göynük Zafer Kulesi

  Bolu'nun Uluslararası Cittaslow (Sakin Şehirler) Birliği'ne üyeliği kabul edilen ilçesi Göynük'te yer alan Zafer Kulesi, Cumhuriyet Dönemi'nin ilk Kaymakamı Hurşit Bey tarafından yaptırılmış. Sakarya Meydan Muharebesi zaferini temsilen yaratılmış bir eser olan Zafer kulesi, Göynük'ün simgelerinden biri haline gelmiş. Buradan bölgenin panoramik manzarasını izleyebilirsiniz.

  Bolu gezilecek yerler Göynük Zafer Kulesi

  6. Akşemseddin Türbesi

  Fatih Sultan Mehmet'in hocalığını yaptığı bilinen Akşemseddin, zamanında hayata geldiği yer olan Şam'dan ayrılarak Anadolu'ya ulaşmış. Burada önemli bir alim olan Akşemseddin, tarihte ve İslam dünyasında fazlaca etkileri olan bir kişi.

  Hem ahşap işçiliği ile hem de mimari olarak dikkat çeken Akşemseddin Türbesi, 1464 senesinde Fatih Sultan Mehmet'in emri ile yapıldı. Türbe, günümüzde Bolu'nun en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olarak öne çıkıyor.

  7. Gerede Asar Kalesi

  Kayalık bir tepe üzerinde yer alan ve her yöne hakim olan Gerede Asar Kalesi'nin Bizans dönemine ait olduğu düşünülüyor. Çevresindeki alanda görülen Bizans seramiklerinden dolayı bu düşünce daha da güçleniyor. Asar Kalesi'nde kuzeye bakan bir mağara da yer alıyor.

  8. Gerede Keçi Kalesi

  Arkut Dağı'nda, etrafa hakim bir tepe üzerinde yer alan Gerede Keçi Kalesi, Bithynialılar döneminden bu yana varlığını sürdürüyor. 1993 senesinde restore edilen kalenin ismi hakkında ilginç bir rivayet bulunuyor.

  Rivayete göre, saldırı olduğunda halk mallarını ve hayvanlarını alarak kaleye sığınıyor ve kendilerini buradan savunuyorlarmış. Günlerce devam eden bir saldırının ardından yemek sıkıntısı başlayınca buradaki halkın aklına bir fikir gelmiş. Bir gece kaledeki tüm keçilerin boynuzlarında mum yakmışlar ve keçileri dışarı salmışlar. Gecenin karanlığında düşman bu keçileri üzerlerine gelen büyük bir ordu olarak görmüş ve kaçmış. Halk bu şekilde kurtulmuş ve kale de Keçi Kalesi olarak anılmaya başlamış.

  Bolu gezilecek yerler drone Yedigöller sonbahar

  Bolu'nun Camileri ve Türbeleri

  Bolu gezilecek yerler Abant Gölü manzarası

  Bolu'nun Hanları ve Hamamları

  Bolu gezilecek yerler drone At Yaylası

  Bolu Hakkında

  Bolu'nun tarihi M.Ö. 1200'lü yıllara kadar uzanıyor. Tarih boyunca Frigler, Persler, Bitinya Krallığı, Bizanslılar, Türkmenler ve Osmanlılar gibi pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan şehir, yıllar içinde oluşan özgün gelenekleri ile kendi kimliğini oluşturdu. Polis adı ile anılan bölge, 11. yüzyılda Türkmenlerin gelişi ile Bolu adını aldı.

  Bolu gezilecek yerler Mudurnu

  Bolu'nun İlçeleri

  Temiz havası, yemyeşil ormanları ve tüm diğer doğal güzellikleri ile hem yerlilerini hem misafirlerini mutlu etmeyi başaran Bolu, Batı Karadeniz'de yer alıyor. Bolu'nun en turistik yerleri deyince akıllara ilk olarak Abant Gölü ve Yedigöller Milli Parkı geliyor. Bu bölgeler her mevsim ayrı güzellikler sunuyor.

  Bolu'nun ilçeleri, tarihe meraklı olanlar için ya da kış sporlarını sevenler için de farklı değerler sunuyor. Öğrenmek isteyenler için Bolu'nun plaka kodunun 14 olduğunu da söyleyelim. Bolu'nun 9 ilçesi bulunuyor. Bu ilçeleri alfabetik sıra ile aşağıda görebilirsiniz.

  Bolu gezilecek yerler sonbahar Yeigöller yalnız kayık

  Kaynak: https://www.etstur.com/letsgo/bolugezilecekyerler/

  Yazı kaynağı : boluogretmenevi.meb.k12.tr

  Bolu'da Gezilecek Yerler Listesi | En İyi 20 Yeri Keşfet!

  Bolu'da Gezilecek 17 Yer

  Bolu'da Gezilecek 17 Yer

  Bolu Hakkında

  Bolu ile ilgili bilgiler arasında en önemlilerini açıklıyoruz. Bolu'nun tarihi MÖ. 1200'lü yıllara kadar uzanıyor. Frigler'den Persler'e, Bitinya Krallığı, Bizanslılar, Türkmenler'den Osmanlılar'a Bolu'nun tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı biliniyor. Bolu'nun eski adı Polis'tir, buraya Türkmenler geldikten sonra Bolu denmiştir.

  Bolu nerede ya da Bolu hangi bölgede diye merak edenlere şehrin Karadeniz bölgesinin Batı Karadeniz kısmında yer aldığını söyleyelim. 2018 yılı nüfus sayımına göre Bolu'nun nüfusu 300 bin kişinin üzerinde yer alıyor. Bolu'nun yüzölçümü ise 8.341 km2'dir. Bolu İstanbul arası 263 km yani 3 saat 15 dakika kadardır. 

  Gruppal günübirlik turlar ile ya da hafta sonu gezileri ile Bolu'yu ve çevresini keşfe çıkabilirsiniz. Ekonomik gezi fiyatları ve kolay ödeme seçenekleri ile eğlence dolu bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

  Bolu gezi listesi için önereceğimiz 17 yer:

  1. Abant Gölü ve Tabiat Parkı

  Yazı kaynağı : www.gruppal.com

  Bolu'da Gezilecek Yerler Listesi: Birbirinden Efsane 65 Yer | Fixbilet Blog

  Bolu'da Gezilecek Yerler Listesi: Birbirinden Efsane 65 Yer | Fixbilet Blog

  Resmi Tatil Günleri 2022

  İstanbul Gezilecek Yerler Listesi

  İstanbul’a Yakın Gezilecek Yerler

  İstanbul Mangal Yerleri

  İstanbul Kahvaltı Alanları

  Fethiye Gezilecek Yerler

  Antalya Gezilecek Yerler

  Marmaris Gezilecek Yerler

  Bodrum Gezilecek Yerler

  Türkiye’nin Tarihi Yerleri

  En İyi Kamp Alanları

  Dünya’nın 7 Harikasi

  Yazı kaynağı : blog.biletbayi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  marilyn monroe estetiksiz hali

  1ziyaretçi

  marilyn monroe estetiksiz hali bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Marilyn Monroe da estetik yaptırmış!

  Marilyn Monroe`nun ev hali

  Eski dönemde Hollywood yıldızları nasıl güzelleşiyordu?

  Eski dönemde Hollywood yıldızları nasıl güzelleşiyordu?

  Eğer günümüzdeki yıldıkların aşırıya kaçtığını düşünüyorsanız, tekrar düşünün.

  Hollywood’da estetik cerrahi Paleo diyeti veya Twitterfingers kadar yaygın bir uygulama. Bugünlerde olasılıklar o kadar sınırsız ki, bana ünlülerin altın çağını hatırlattı. Günümüzün yüksek çözünürlüklü ekranlarının arkasında yaşamamalarına rağmen Eski Hollywood yıldızları da daha azıyla yetinmiyordu – belki de çok daha fazlasını yapıyorlardı– yüz gerdirmeden daha yaratıcı şeyler yapmanın yolunu bulmaları gerekiyordu.

  İşte ünlü Hollywood yıldızlarının yüzlerinde yaptıkları bazı değişiklikler.

  1. SAÇ ÇİZGİSİ ELEKTROLİZİ

  Hollywood’un eski dönemlerinde, saç çizgileri (ve beyaz güzellik idealleri) çok etkiliydi. Asıl adı Margarita Carmen Cansino olan Rita Hayworth, İspanyol kökenliydi ve saçlarını kızıla boyayıp saç çizgisini değiştirmeye karar vermişti.

  Saç çizgisini yeniden şekillendirmek amacıyla bir yıl süreyle elektroliz işlemi yaptırdı. Bu işlemde saçları kalıcı olarak yok etmek amacıyla foliküllere “şok” vermek için ince metal bir çubuk kullanılıyordu. Sonuç olarak, Hayworth’ın saç çizgisi bir inç yukarı çıktı ve yeni görünümü iyi kötü kariyerine başlamasına yardımcı oldu.

  Marilyn Monroe da elektrolit yaptırması ile ünlüydü. Yüz şeklini değiştirmek için alnının ortasındaki saç çizgisi üzerinde bulunan v şeklindeki noktayı yok ettirmişti.

  Bugünkü uygulamalar daha az mı acılı? Yıldızlar (özellikle Kardashian’lar) göz farı ile doldurarak saç çizgilerinin daha koyu ve net görünmesini sağlıyor.

  2. ELMACIK KEMİĞİ HİLESİ

  Marlene Dietrich, keskin elmacık kemikleri ile ünlüydü ama söylentiye göre bunlar doğuştan gelen kemik yapısının bir özelliği değildi. Geleneğe göre Alman-Amerikan güzellik uygulamalarında, elmacık kemiklerini vurgulamak amacıyla azı dişleri çekiliyordu. Siz hala dolgu yaptırmanın kulağa hoş gelmediğini mi düşünüyorsunuz?

  3. YÜZ GERME

  Eğer şüpheniz varsa, bilmelisiniz ki Dietrich’in acı eşiği çok yüksekti. Diş taktiklerinin yanı sıra yüz germe yönteminin hayranıydı. Hem cerrahi bant hem de stratejik olarak bükülmüş saçlar kullanılarak yüzdeki cilt yukarı çekiliyordu.

  NOT: Bunu evde denemeyin. Öncelikle yüz deriniz son derece iyi durumda. Çok değerli olan esnekliğini kaybetmesini istemezsiniz. Ayrıca folikülleri aşındırmanın gereği yok çünkü bu durum kalıcı saç kaybına neden olabilir.

  4. BURUN OPERASYONU

  Her yıldızın ve annelerinin burun estetiği yaptırdığı günümüzün aksine, bu operasyon eski Hollywood yıldızları arasında daha az popülerdi ve daha riskliydi. Yani burun estetiği yapılıyordu ve kimin yaptırdığını tam olarak söylemek zordu ama Monroe'nun kafatası röntgeni burnunun uç kısmındaki kıkırdağı değiştirmek için bir çeşit operasyon geçirdiğini ortaya koymuştu.

  Yazı kaynağı : www.mynet.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  erzurum malatya arası kaç saat

  1ziyaretçi

  erzurum malatya arası kaç saat bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Erzurum Malatya Arası Kaç Km? Kaç Saat? Yol Tarifi

  Malatya Erzurum Arası Kaç Km? Kaç Saat? Yol Tarifi

  Erzurum Malatya Otobüs Bileti

  Erzurum Malatya Otobüs Bileti

  Erzurum Malatya Arası

  Erzurum Malatya Online Otobüs Bileti
  Erzurum Malatya otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

  Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
  Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

  Arama motorumuz üzerinden Erzurum Malatya güzergahı için arama yapın, Erzurum - Malatya arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

  Erzurum ve Malatya Şehirlerinde Ulaşım
  Erzurum ve Malatya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Erzurum Malatya seyahatinize başlamadan önce, Erzurum ve Malatya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

  Neden NeredenNereye.com?
  NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

  İyi Yolculuklar Dileriz...

  Yazı kaynağı : www.neredennereye.com

  Erzurum ile Malatya Arası Mesafe Kaç Kilometre, Haritalı Yol Tarifi

  Erzurum ile Malatya Arası Mesafe Kaç Kilometre, Haritalı Yol Tarifi

  Mesafe Sorgulama  » Erzurum Malatya Arası Kaç Km

  Erzurum ile Malatya arası kuş uçuşu direkt mesafe 307 kilometre
  Karayolu ile Erzurum ile Malatya arası uzaklık 413 kilometre

  Erzurum ile Malatya arası yol kaç saat sürer

  Erzurum ile Malatya arası karayolu ile olan mesafe otomobil ile yaklaşık olarak sürmektedir.

  Erzurum ile Malatya arası seyahat uçak ile yapılırsa uçuş süresi 0 saat, 23 dakika sürer.

  Erzurum ile Malatya arası yol güzergahını aşağıdaki haritadan inceleyebilir ve karayolu vasıtasıyla yol tarifini görebilirsiniz, ayrıca havayolu ile direkt uçuş rotasını da inceleyebilirsiniz. Erzurum, Türkiye ile Malatya, Türkiye arasında karayolu ve havayolu ile ulaşım harıtası. İyi yolculuklar dileriz.

  Erzurum ve Malatya arasındaki mesafe haritası

  Yazı kaynağı : www.mesafesorgulama.com

  Malatya Erzurum arası kaç km - Malatya Erzurum arası kaç saat -

  Malatya Erzurum arası kaç km - Malatya Erzurum arası kaç saat -

  Erzurum ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

  Erzurum ili;

  Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

  Malatya ili;

  Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

  Erzurum Malatya Arası Kaç KM

  Erzurum Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 455 km’dir. Erzurum Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 332 km’dir.

  Erzurum Malatya Arası Kaç Saat

  Erzurum Malatya arası kaç saat; Erzurum Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 455 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Erzurum Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 332 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

  Özel araç ile;

  5 saat

  Otobüs ile;

  6 saat 30 dakika

  Uçak ile;

  1 saat

  Erzurum Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

  Erzurum Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 455 kilometre olup;

  Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

  Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

  Erzurum Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

  Erzurum Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

  Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

  Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

  Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

  Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : sehirsorgula.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  e devlet iş göremezlik ödemesi

  1ziyaretçi

  e devlet iş göremezlik ödemesi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme

  Arama

  Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlama

  4B İş Göremezlik Raporu Çalışmazlık Beyan İşlemleri

  E-Devlet rapor parası sorgulama: 2022 SGK rapor parası nasıl alınır, kimler rapor parası alabilir? - Yeni Şafak

  E-Devlet rapor parası sorgulama: 2022 SGK rapor parası nasıl alınır, kimler rapor parası alabilir? - Yeni Şafak

  Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından rapor parasının hesaba ne zaman yatacağı e-Devlet üzerinden görüntülenebiliyor. Peki rapor parası nasıl alınır? Rapor parası ne zaman yatar? e-Devlet rapor parası sorgulama

  SGK RAPOR PARASI NASIL ALINIR?

  Analık sigortası kapsamında olanlara doğumdan önceki ilk 8 haftalık, çoğul gebelik hâlinde ilk 10 haftalık; doğumdan sonraki sürede ise ilk 8 haftalık çalışmadığı her güne geçici iş göremezlik ödeneği ödenebilmesi için;

  Doğumdan önceki 1 yıl içinde en az 90 gün kısa vadeli sigorta primi bildirilmiş olması,

  İstirahatli olduğu süre içinde iş yerinde çalışmamış olması, (Sigortalı kadının isteği ve hekimin onayı ile doğuma 3 hafta kalıncaya kadar çalışma durumu hariç)

  İstirahatin başladığı tarihte sigortalılık niteliğinin yitirilmemiş olması,

  Doğum olayının canlı veya ölü olarak gerçekleşmiş olması, gerekmektedir.

  SGK RAPOR PARASI NASIL SORGULANIR?

  Öncelikle işçinin raporu alıp işverene vermesi gerekmektedir. İşveren, raporu 5 gün içinde e-rapor sistemine girer. SGK etkilileri raporu inceler ve onay verir. Onaylandıktan sonra ise PTT’ye veya sisteme tanımlı bankaya ödeme talimatı gönderilir. Daha sonra işçiye SMS yoluyla bilgi verilir. Tüm bu aşamaların sonunda işçi PTT’den ya da ilgili bankadan rapor parasını alır.

  SGK rapor parası sorgulama işlemi için ilk olarak e-Devlet'e giriş yapılır. Daha sonra 'Sosyal Güvenlik Kurumu' bölümüne girilir. Oradan "4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme" tıklanır. Ardından istenilen bilgiler eksiksiz doldurulduktan sonra detaylara ulaşabilirsiniz.

  SGK RAPOR PARASI NE KADAR SÜREDE YATAR?

  Rapor parası, işverenin raporu SGK'ya bildirmesinin üzerinden en geç 15 gün geçmesiyle birlikte PTT üzerinden çalışanların hesabına yatırılmaktadır. Bu ücretin hesaba yatırılmasıyla birlikte 2 ay içerisinde alınması gerekmektedir. Bu süre içerisinde alınmayan ücretler SGK'ya tekrar iade edilebilmektedir.

  RAPOR PARASI NEDİR?

  Geçici iş göremezlik, sigortalı bir çalışanın, hastalık, iş kazası, doğum gibi durumlarda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş olan sağlık kuruluşları veya hekim raporlarında yazan istirahat süresince geçici bir süre iş yapamamasıdır. Rapor ücreti ise bu belgeye sahip olan kişilerin işe gitmediği süre için Sosyal Güvenlik Kurumunun kişiye ödediği ücrettir.

  Yazı kaynağı : www.yenisafak.com

  Rapor parası nasıl alınır, ne zaman yatar? e-Devlet rapor parası sorgulama

  Rapor parası nasıl alınır, ne zaman yatar? e-Devlet rapor parası sorgulama

  Rapor Parası, hamilelik, hastalık, iş kazası gibi durumlarda SGK tarafından çalışana ödenen tutarı ifade etmektedir. SGK tarafından hesaplara yatırılan rapor parası, PTT üzerinden veya sisteme tanımlanan banka hesabından çekilebiliyor. Peki rapor parası nasıl alınır? İşte detaylar

  Rapor parası nasıl alınır?

  Rapor parası için ilk olarak işçinin, sağlık raporunu işverene iletmesi gerekmektedir. Rapor ulaştıktan sonra işveren de 5 gün içinde bu raporu sisteme girer. Sisteme girilen rapor yetkililer tarafından incelenip uygunluk durumuna göre onaylanır. Rapor onaylandıktan sonra da PTT veya sisteme tanımlanan banka hesabına ödeme talimatı gider. Ardından çalışana SMS olarak bilgi verilir ve belirlenen tutar hesaba yatırılır.

  Rapor parası ne zaman yatar?

  Rapor parası, işverenin raporu SGK'ya bildirmesinin üzerinden en geç 15 gün geçmesiyle birlikte PTT üzerinden çalışanların hesabına yatırılmaktadır. Bu ücretin hesaba yatırılmasıyla birlikte 2 ay içerisinde alınması gerekmektedir. Bu süre içerisinde alınmayan ücretler SGK'ya tekrar iade edilebilmektedir.

  Rapor parası nereden alınır?

  Öncelikle işçinin raporu alıp işverene vermesi gerekmektedir. İşveren, raporu 5 gün içinde e-rapor sistemine girer. SGK etkilileri raporu inceler ve onay verir. Onaylandıktan sonra ise PTT’ye veya sisteme tanımlı bankaya ödeme talimatı gönderilir. Daha sonra işçiye SMS yoluyla bilgi verilir. Tüm bu aşamaların sonunda işçi PTT’den ya da ilgili bankadan rapor parasını alır.

  e-Devlet rapor parası sorgulama

  SGK rapor parası sorgulama işlemi için ilk olarak e-Devlet'e giriş yapılır. Daha sonra 'Sosyal Güvenlik Kurumu' bölümüne girilir. Oradan "4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme" tıklanır. Ardından istenilen bilgiler eksiksiz doldurulduktan sonra detaylara ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  RAPOR PARASINI PTT’YE GİTMEDEN E-DEVLET ÜZERİNDEN OTOMATİK BANKAYA AKTARMA

  RAPOR PARASINI PTT’YE GİTMEDEN E-DEVLET ÜZERİNDEN OTOMATİK BANKAYA AKTARMA

  Rapor parası (geçici iş görmezlik ödeneği) konusu hem işvereni hem de işçiyi yakından ilgilendiren bir konudur. İşçinin sağlık kuruluşlarından almış olduğu raporun işveren tarafından zamanında SGK’ya bildirilmemesi idari para cezasına yol açmakta ve işçinin rapor parasını zamanında almasına engel olmaktadır.

  Rapor (geçici iş görmezlik) sigortalı bir çalışanın, hastalık, doğum, iş kazası gibi durumlarda Sosyal Güvenlik Kurumunca yetkilendirilmiş olan sağlık kuruşları veya hekimler tarafından sigortalıya verilen istirahat süresini gösterir belgedir. Sağlık kuruluşlarından ve hekimlerden alınan rapor ile işe gidemedikleri süre için Sosyal Güvenlik Kurumunun kişiye ödediği ücrete de rapor parası (geçici iş görmezlik ödeneği) denmektedir.

  Sigortalılara istirahatli kaldıkları her gün için Geçici İş Göremezlik Ödeneği ödenmesi gerektiği, geçici iş göremezlik ödeneğinin yatarak tedavilerde günlük kazancın yarısı tutarında, Ayakta tedavilerde ise günlük kazancın 2/3 ‘ü tutarında ödenek verilmektedir.

  Günlük kazanç, rapor başlangıç tarihinden önceki son üç aya ait toplam kazancın aynı 3 aydaki prim ödeme gün sayısına bölümü ile bulunmaktadır.

  Örnek; Yetkili sağlık kuruluşundan 5 gün rapor alan asgari ücretli bir çalışanın son üç ayda primleri tam ödenmiş ise ayakta tedavilerde ve yatarak tedavide alacağı rapor parasını hesaplayalım.

  SGK tarafından aldığınız rapor için hesaplanan Geçici İş Görmezlik Ödeneğini E-Devlet sistemine giriş yaparak “4A/4B İş Göremezlik Ödemesi Görme” ekranından öğrenebilirsiniz.

  Bu ücretler SGK tarafından hak sahiplerine PTT aracılığıyla ödenirken ben size E-DEVLET üzerinden bir kez tanımlama yaparak otomatik olarak bankanıza yatırılmasını sağlayacağım.

  E-DEVLET ÜZERİNDEN RAPOR PARASI (GEÇİCİ İŞ GÖRMEZLİK ÖDENEĞİ) TANIMLAMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ TALİMATLARI SIRASIYLA UYGULAMALIYIZ.

  Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, işlerinizde kolaylıklar diliyorum…  Yazı kaynağı : tr.linkedin.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  kayıp bir şeyi bulmak için dua

  1ziyaretçi

  kayıp bir şeyi bulmak için dua bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kayıp Duası: Kaybolan Eşyayı Bulmak İçin Hangi Dualar Okunur?

  Kayıp Duası: Kaybolan Eşyayı Bulmak İçin Hangi Dualar Okunur?

  Kayıp duası adı ile bilinen bazı dualar bulunmaktadır. Bu duaların bazıları Kuran-ı Kerimde de yer alır. Bunun dışında peygamber efendimizin de öğrettiği kayıp duası bulunmaktadır. Her ikisi de kaybolan eşyaların bulunmasına yardımcı olan dualardır.

  Öneri:
  Ayetel Kürsi


  Kayıp Duaları Nelerdir?

  "Allâhümme rabbe'd-dâlleti ve hâdiye'd-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike."

  Kaybolan Eşyaların bulunması adına okunması gereken bu dua Hz Ömer tarafından okunmuştur. Oğlunun kaybolması durumunda bu dua okunmuştur. Bu yüzden de bu dua geçmişten günümüze kayıp duası olarak bilinmekte ve okunmaktadır.

  Kayıp Duası Anlamı Nedir?

  Ey kaybolanlara yolunu gösteren Allah'ım. Bana doğru bir kılavuz göster. Kudretin ile bana kaybettiğim şeyi geri ver. Çünkü bu senin falzındır.

  Kayıp Duası Nasıl Okunmalıdır?

  Bu dua eşyayı kaybeden kişi tarafından okunmalıdır. Okunmadan önce şükür namazı da kılınmalıdır. İki rekat şükür namazı kılınmadan önce mutlaka abdest de alınmalıdır. Tüm bunların ardından dua okunabilir. Dua namazın hemen ardından da okunabilir. Bir bardak suya okunup onun içilmesi de uygun olacaktır.

   

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dua var mı?

  Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dua var mı?

  Merhaba arkadaşlar,

  proje ödevi olarak teslim edeceğim çözdüğüm matematik sorularının yer aldığı kağıtları ve testleri 3 gündür arıyorum. İlk duayı 1 kez okuyup ardından altındaki duayı 25 defa okudum ve ardından çok ani bir şekilde kalkıp çekmecemi açtım ve notlarımı alıp çıkardım. Gerçekten inanılır gibi değil. Allah'ın kudretine akıl erdirmek mümkün değil yalnız kabul edilmesi gereken bir şey var ki Allah ne isterse o oluyor, inanıp okuyun gerçekten kaybettiğiniz şey ne ise bulursunuz Allah'ın izniyle.

  Siteyi hazırlayan ve bu duayı paylaşan arkadaştan Allah razı olsun.

  Gerçekten sırf bu yorumu yapabilmek için siteye üye oldum ama daimi, takipçisi olacağım inşAllah.

  unutmayın, inanın ve okuyun. Allah dua eden elleri asla geri çevirmez.

  Yazı kaynağı : sorularlaislamiyet.com

  Kayıp Duası Türkçe, Arapça Okunuşu Ve Anlamı: Kayıp Eşyaları Bulmak İçin Edilecek Dualar Nelerdir?

  Kayıp Duası Türkçe, Arapça Okunuşu Ve Anlamı: Kayıp Eşyaları Bulmak İçin Edilecek Dualar Nelerdir?

  Kayıp Duası Türkçe, Arapça Okunuşu Ve Anlamı: Kayıp Eşyaları Bulmak İçin Edilecek Dualar Nelerdir?

  Kayıp olan herhangi bir eşyanın bulunabilmesinin bir yolu da Allah'a dua etmekten geçmektedir. Dua etmenin bu tür durumlar kapsamında dahi işe yaradığı bilinmektedir. Bunun için ise bazı dualar bulunmaktadır. Bir diğer deyiş ile yalnızca kaybolan eşyaların bulunması amacı ile okunması gerekli olan pek çok dua bulunmaktadır. Kayıp duası adıyla bilinen bazı dualar bulunmaktadır. Bahsedilen duaların bazıları Kuran-ı Kerim içerisinde de yer almaktadır. Bunun haricinde peygamber efendimizin de öğretmiş olduğu kayıp duası bulunmaktadır Her ikisi de kaybolmuş olan eşyaların bulunabilmesine yardımcı olan dualar olmaktadır.

   Kayıp Duaları Nelerdir?

   Kayıp duasının Arapçası şu şekilde olmaktadır:"Allâhümme rabbe'd-dâlleti ve hâdiye'd-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike." biçiminde ifade edilmektedir. Kaybolan olan eşyaların bulunması amacı ile okunması gerekli olan bu dua esasen Hz Ömer tarafından okunmuştur. Hz. Ömer'in oğlunun kaybolması durumu içerisinde bu dua okunmuştur. Bu sebepten dolayı bahsedilen dua geçmişten bugüne kayıp duası olarak bilinmektedir ve okunmaktadır.

   Kayıp Duasının Türkçe Anlamı Nedir?

   Kayıp duasının Türkçe anlamı şu şekilde ifade edilmektedir: Ey kaybolan kişilere yolunu gösterebilen Allah'ım. Bana da doğru bir kılavuz (yol) göster. Kudretin ile birlikte bana kaybetmiş olduğum şeyi geri ver çünkü bu ancak senin fazlındır." biçiminde olmaktadır.

   Kayıp Duası Nasıl Okunmalıdır?

   Kayıp duası eşyayı kaybetmiş olan birey tarafından okunmalıdır. Kayıp duası okunmadan hemen önce şükür namazının da kılınması gerekmektedir. İki rekât olan şükür namazının kılınmasından önce muhakkak abdest de alınmalıdır. Bütün bu işlemlerden sonra dua okunabilmektedir. Dua namazın hemen arkasından da okunabilmektedir. Bir bardak suya okunarak onun içilmesi de ideal olmaktadır. Kayıp duası kapsamında, genel olarak herhangi bir eşyasını veya değer vermiş olduğu bir şeyini kaybeden bireyler, dua ederek Yüce Allah'tan yardım istemelidir. Kaybolan eşyaları bulabilmek amacı ile salavat-ı şerife, Ayetel Kürsi'nin ve Duha suresinin zikredilmesi bir hayli faydalıdır. Bununla birlikte eşyayı ararken sürekli "Suphanallah" demek bir hayli faydalı olmaktadır. Bunların beraberinde okunabilecek birçok dua bulunmaktadır.

   Diğer Kayıp Duaları Nelerdir?

   Kaybolan şeylerin ya da eşyaların bulunabilmesi için pek çok dua bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı şu şekildedir:

  "Ya cami'annasi liyevmin la raybe fihi İnnallahe la yuhliful mi'ad icma beyni ve beyne" şeklinde olan dua, çalınan veya kaybolan herhangi bir şeyi bulabilmek amacı ile bu dua her gün 25 kez okunmalıdır. Kayıp olan eşya bulunana kadar bu okuma devam etmelidir. Okunan bu duanın sonunda kaybedilmiş olan şeyin ismi zikredilmelidir.

  Bir şeyi kaybolan veya çalınan birey, her gün iki rekat olan namaz kılıp selamın ardından, "Allahümme ya Hadi ve ya Radded dalleti, erdid aleyye dalleti biizzetike ve sultanike feinneha min fadlike ve ataike." şeklindeki duayı okuyarak, kaybolan eşyasını buluncaya dek devam etmelidir.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  akşam namazı ne zaman okunuyor

  1ziyaretçi

  akşam namazı ne zaman okunuyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İstanbul Namaz Vakitleri 2022 - Ezan Saatleri | Sabah, Öğle, İkindi, Akşam, Yatsı ve Cuma Namazı Ezanı Kaçta Okunuyor (Diyanet)

  Cuma Namazı ile ilgili

  İstanbul için cuma ezanı saat kaçta okunuyor merak ediyorsanız, hem namaz vakitleri sayfasından hem de şu an bulunduğunuz sayfadan cuma saatleri ile ilgili güncel vakit bilgisi alabilirsiniz.

  Cuma namazı saati ile öğle namazı başlangıç vakti aynı olduğundan, namaz vakitleri tablosundan 2022 öğle namazı saatlerine bakarak "cuma ne zaman başlıyor, cuma saatine kaç dakika var" sorularının yanıtını öğrenebilirsiniz. (Namaz vakitleri Diyanet takviminden alınmaktadır.)

  Cuma namazının saat kaçta bittiği de merak edilen konular arasında yer alıyor. Öğlen namazı ile birlikte başlayan cuma namazının başlangıç ve bitiş saatleri bazı kriterlere göre farklılıklar gösterse de ortalama olarak en geç 1 saat sürmektedir.

  İstanbul cuma namazı saati

  19 Ağustos 2022 Cuma günü için cuma vakti 13:13 dir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  İstanbul Namaz Vakitleri (2022 Ezan Saatleri) - 1 Aylık Diyanet İstanbul Ezan Vakti

  İstanbul Namaz Vakti 17 Ağustos 2022 Diyanet İstanbul Namaz Saati - Bölge Gündem Haber

  İstanbul Namaz Vakti 17 Ağustos 2022 Diyanet İstanbul Namaz Saati - Bölge Gündem Haber

  İstanbul Namaz vakitleri neye göre belirlenir? Diyanet

  Namaz, belli vakitlerde farz kılınmış bir ibadettir. Allah, Nisa Sûresi’nin 103. âyetinde namazın belli vakitlere tayin edilmiş bir ibadet olduğunu buyurur. Sizler için, Diyanet'in İlmihal-1 "İman ve İbadetler" kitabında yer alan bilgilere göre, beş vakit namaza dair merak edilenleri derledik.

  İstanbul Sabah namazı vakti

  Fecr-i sâdık da denilen ikinci fecrin doğmasından güneşin doğmasına, daha doğrusu güneşin doğmasından az önceye kadar olan süre sabah namazının vaktidir.

  Fecr-i sâdık, sabaha karşı doğu ufkunda tan yeri boyunca genişleyerek yayılan bir aydınlıktır. Bu ikinci fecre fıkıh literatüründe "enlemesine beyazlık" anlamında "beyâz-ı müsta'razî" denilir. Bu andan itibaren yatsı namazının vakti çıkmış, sabah namazının vakti girmiş olur. Bu vakit aynı zamanda, sahurun sona erip orucun başlaması (imsak) vaktidir.

  Fecr-i kâzib de denilen birinci fecir ise, sabaha karşı doğuda tan yerinde ufuktan göğe doğru dikey olarak yükselen, piramit şeklinde, akçıl ve donuk bir beyazlıktır. Fıkıh literatüründe buna uzayıp giden beyazlık anlamında "beyâz-ı müstetîl" de denilir. Bu geçici beyazlıktan sonra, yine kısa bir süre karanlık basar ve bunun ardından da ufukta yatay olarak boydan boya uzanan, giderek genişleyip yayılan fecr-i sâdık aydınlığı başlar.

  Sabah namazı nasıl kılınır? Kaç rekattır? Hangi dualar okunur?

  İstanbul Öğle namazı vakti

  Öğle namazının vakti, İmâm-ı Âzam Ebû Hanîfe'ye göre, zeval vaktinden yani güneşin tepe noktasını geçip batıya doğru kaymasından itibaren başlar ve güneş tam tepedeyken eşyanın yere düşen gölge uzunluğu (fey-i zevâl) hariç, her şeyin gölgesi kendisinin iki misline ulaşacağı zamana kadar devam eder. Bu zamana "asr-ı sânî" denir. Ebû Yûsuf, Muhammed ve diğer üç mezhep imamına göre ise, öğle namazının vakti zeval vaktinden, her şeyin gölgesi, fey-i zevâl hariç, kendisinin bir misline ulaştığı ana kadardır. Her şeyin gölgesi, fey-i zevâl hariç, kendisinin bir misline çıktığı zaman, öğle namazının vakti çıkmış, ikindi namazının vakti girmiş olur.

  Öğle namazı nasıl kılınır? Kaç rekattır? Hangi dualar okunur?

  İstanbul İkindi namazı vakti

  İkindi namazının vakti, öğle namazının vaktinin çıkmasından güneşin batmasına kadar olan süredir. Öğle namazının vaktinin ne zaman sona erdiği konusundaki görüş ayrılığına göre söylenecek olursa, ikindi namazının vakti, Ebû Hanîfe'ye göre her şeyin gölge uzunluğu, kendi uzunluğunun iki katına çıktığı andan itibaren, diğerlerine göre ise bir katına çaktığı andan itibaren başlar.

  İkindi namazı nasıl kılınır? Kaç rekattır? Hangi dualar okunur?

  İstanbul Akşam namazı vakti

  Akşam namazının vakti güneşin batmasıyla başlar, şafağın kaybolacağı zamana kadar sürer. Şafak, İmâm-ı Âzam'a göre akşamleyin ufuktaki kızıllıktan/kızartıdan sonra meydana gelen beyazlıktan ibarettir. Ebû Yûsuf, Muhammed ve diğer üç mezhebin imamına göre şafak, ufukta meydana gelen kızıllıktır. Ebû Hanîfe'nin bu görüşte olduğu rivayeti de vardır. Bu kızıllık kaybolunca akşam namazının vakti çıkmış olur. Akşam namazının vakti dar olduğu için, bu namazı ilk vaktinde kılmak müstehaptır. Ufuktaki kızıllığın kaybolmasına kadar geciktirmek uygun değildir.

  Akşam namazı nasıl kılınır? Kaç rekattır? Hangi dualar okunur?

  İstanbul Yatsı namazı vakti

  Yatsı namazının vakti, şafağın kaybolmasından yani akşam namazı vaktinin çıkmasından itibaren başlar, ikinci fecrin doğmasına kadar devam eder.

  Yatsı namazı nasıl kılınır? Yatsı namazı kılınırken hangi dualar okunur?

  Cuma namazı ezan saati Türkiye'nin 7 bölgesi ile 81 ilinde değişiklik gösteriyor. Peki İstanbul cuma namazı saat kaçta?

  İstanbul cuma namazı saati

  19 Ağustos 2022 Cuma günü için cuma vakti 13:13.

  Namaz vakitleri

  CUMA NAMAZI NEDİR?

  Cuma namazı Müslüman için haftalık yapılan toplu ibadet günüdür. Şartları sağlayan bütün Müslümanların kılmaları dinimizce farzdır. Kuran'ı Kerim'de ismi verilerek emredilen tek namaz olan Cuma namazı Allah’ı anmaktan alıkoyan bütün dünya meşguliyetinden uzak kalınmasını işaret etmektedir.

  Kuran'ı Kerim'de ismi verilerek emredilen tek namazdır. Allahü teala, Cuma gününü Müslümanlara mahsus kılmıştır. Cuma günü öğle namazı vaktinde toplu olarak kılınmaktadır. Cuma namazının önemli özelliklerinden biri de bu namazda hutbe okunmasıdır. Cuma namazına gitmek, ergenlik çağına ulaşmış her Müslüman erkeğe farzdır.

  Cuma Namazı nasıl kılınır? Kaç rekattır? Nasıl niyet edilir? Cuma namazı saat kaçta?

  Namaz vakitleri

  Cuma Namazının Önemi Nedir?

  Peygamberimiz Hz. Peygamber (s.a.s.) Cuma Namazına ilişkin olarak şöyle buyurmaktadır:

  "Bizler Ehl­-i Kitab'a göre en son gelmişken, kıyamet gününde faziletçe en başa geçecek olanlarız. Şundan dolayı ki, bizden evvel onlara Kitab verildi de Allah'ın onlara farz buyurduğu gün bu cuma günü iken, onlar anlaşmazlık çıkarıp başka günlere saygı gösterdiler. Bize ise o güne itibar etmek hususunda Hak Teala hidayet verdi (Doğru yolu gösterdi). Artık bu hususta insanlar bizden geri kalmış oldular. Yahudilerin ibadet günü yarın (cumartesi), Hristiyanlarınki ise öbür gündür (pazar)."

  Namaz vakitleri

  Cuma Namazı Kaç Rekattır?

  Öğle vaktinde cemaat ile kılınmaktadır. Cuma namazının farzı iki rekattır. Ayrıca farzdan önce 4 rekat, farzdan sonra da 4 rekat olmak üzere 8 rekatta sünneti bulunmaktadır.

  Namaz vakitleri

  Cuma Namazı Nasıl Kılınır?

  Cuma namazının ilk sünneti 4 rekattır, öğle namazının ilk rekatı gibi kılınır. Sadece niyet farklıdır. Niyet ederken Besmele çektikten sonra niyet edilir.

  Niyet ederken, "Niyet ettim, Allah rızası için Cuma Namazının 4 rekat ilk sünnetini kılmaya" denilir. İlk rekatta önce Sübhaneke duası okunduktan sonra Euzü Besmele çekilir.

  Bütün rekatlarda Fâtiha ve zamm-ı süre okunur. ilk oturuşta sadece Etteahiyyatü okunur.

  Son oturuşta Etteahiyyatü, Allahumma Salli, Allahumme Barik, Rabbena duaları okunur. Daha sonraki ikinci ikinci ezân okunur ve imam hutbe okumak için minbere çıkar.

  Hutbe okunurken cemaatin namaz kılması vey konuşması tahrimen mekruhdur. (yapılmaması istenen)

  Hatîb efendi duâ ederken, cemaat sesli âmin dememelidir. İçinden sessiz denir.

  Namaz kılarken yapması harâm olan her şey, hutbe dinlerken de harâmdır.

  Hutbe okunup bittikten sonra müezzin kamet getirir.

  Namaz vakitleri

  Sonra, cemaat ile iki rekat Cuma namazının farzı kılınır. Bu namaz aynı sabah namazının farzı gibi kılınır.

  Niyet edilirken şöyle denilir:

  "Niyet ettim, Allah rızası için Cuma namazının farzını kılmaya, uydum hazır olan imama"

  Sonra, dört rek'at son sünneti için, "Niyet ettim Allah rızası için Cuma namazının son sünnetini kılmaya" diyerek niyet edilir..

  Bu sünnet de aynı şekilde ilk sünnet gibi kılınır. Bu kapsamda Cuma namazı, farzı ve sünnetleriyle birlikte kılınmış olur.

  Namaz vakitleri

  Son sünnetin ardından zuhr-i ahir, niyetiyle dört rekat daha namaz kılınır. Niyet ederken şu ifade kullanılır:

  "Niyet ettim Allah rızası için edâsı üzerime olup da henüz üzerimden sâkıt olmayan en son öğle namazının farzına".

  Bu ifadeyle niyet edilirse eğer o günün cuma namazı şartlarında bir noksanlıktan dolayı kabul olunmamışsa, öğle namazı kılınışı olur. Kabul olunmuş ise en son kazaya kalmış öğle namazının yerine sayılır.

  Bundan sonra, iki rek'at vaktin sünneti kılınır. "Niyet ettim Allah rızası için Vaktin sünnetine" diye niyet edilir. Cum'a sahîh olmadı ise, bu on rek'at, öğle namazı olur. Bundan sonra, Âyet-el-kürsi ve tesbîhler okunup, duâ edilir.

  Tesbih namazı nedir, nasıl kılınır?

  Hacet namazı nasıl kılınır?

  İstihare namazı nasıl kılınır? İstihare nasıl yapılır?

  Teheccüd namazı nedir ve nasıl kılınır?

  Vitir namazı nedir, nasıl kılınır? Diyanet İşleri Başkanlığı

  Yazı kaynağı : www.bolgegundem.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  kyk da ücretsiz kalma şartları

  1ziyaretçi

  kyk da ücretsiz kalma şartları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  KYK yurdu başvuru ücretsiz konaklama için nasıl yapılır?

  KYK yurdu başvuru ücretsiz konaklama için nasıl yapılır?

  KYK yurdu başvuru ücretsiz konaklama için nasıl yapılır? Ücretsiz konaklama başvuru nasıl yapılır, yaz tatilini farklı illerde geçirmek için hangi yurtlar ücretsiz konaklama hizmeti veriyor, başvuru nereden yapılacak, kimler bu yurtlarda kalabiliyor, başvuru şartları nelerdir, herkes kalabiliyor mu? Bu ve benzeri sorular son günlerde merakla soruluyor. 

  Yaz tatilinde ücretsiz konaklama hizmetinden faydalanmak isteyen gençlere büyük bir hizmet sunuluyor.

  Hükümetin aldığı son kararla, Türkiye genelindeki KYK yurtları yaz aylarında Türkiye'yi gezmek isteyen, tatil yapmak isteyen gençlere ücretsiz olarak tahsis ediliyor.

  KYK'ya bağlı yurtları, seyahatleri esnasında otel veya konaklamak için başka yer bulamayan gençlerin imdadına yetişti. 

  Türkiye genelindeki yurtlar yaz ayları boyunca seyahat edecek, tatil yapacak gençlere ücretsiz otel görevi görecek. 

  Hükümetin sosyal sorumluluk hizmetinden faydalanmak isteyen gençler ise şimdilerde ücretsiz konaklama hizmeti veren KYK yurtlarını arıyor. 

  Peki, KYK ücretsiz konaklama başvuru nasıl yapılır, hangi yurtlar ücretsiz konaklama hizmeti veriyor, başvuru nereden yapılacak?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda gençlere benzeri bulunmayan bir müjde vermişti. 

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Yurtlarımız 15 Temmuz - 1 Eylül tarihleri arasında 18-25 yaş grubu arasındaki evlatlarımızın ücretsiz konaklama imkanlarına sahip olacaktır.’ demişti. 

  Erdoğan'ın açıklamasından sonra gözler ücretsiz konaklama hizmeti verecek yurtlara çevrilmişti. 

  KYK yurtlarında ücretsiz konaklama şartları nelerdir?

  İşte KYK yurtlarında ücretsiz konaklama şartları:

  Başvurular 15 Temmuz 2022 - 1 Eylül 2022 arasında yapılabilir.

  Yurtlarda 18 ve 25 yaş arasındaki gençler faydalanabilir.

  Yurtlarda kalmak için öğrenci olmak gerekmiyor.

  Öğrenci olmayanlar da KYK yurtlarında ücretsiz konaklama hizmeti alabilir.

  Konaklama başvuruları Yurt Müdürlüklerine yapılabilir.

  Konaklama öncesinden en az bir gün önceden Yurt Müdürlüğüyle iletişime geçmek gerekiyor.

  Rezervasyon için isim, soyisim ve TC Kimlik Numarası gerekiyor.

  Yurtlara girişlerde nüfus cüzdanınınn fotokopisi alınır.

  Konaklama esnasında hiçbir ücret ödenmeyecek.

  KYK yurtlarında ücretsiz konaklama süresi kaç gün?

  Aynı ildeki bir KYK yurdunda ücretsiz konaklama 3 günle sınırlıdır.

  Yurtlara giriş saat 13.00, çıkış saati ise yine aynı şekilde en geç 13.00'tür.

  Ücretsiz konaklama hizmeti veren KYK yurtlarını öğrenmek için aşağıdaki linkten yurt müdürlüklerini telefonla arayarak bilgi alınması gerekiyor.

  YURTLARINDA KONAKLAMA İLE İLGİLİ KYK'DAN AÇIKLAMA

  KYK yurtlarında ücretsiz konaklama hizmetinden faydalanmak isteyenlerle ilgili KYK'dan açıklama geldi.

  Açıklamada bu yurtlarda kimlerin ve nasıl kalabileceğine dair bilgiler verildi.

  Açıklamada İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerdeki yurtlarda yoğunluk nedeniyle sadece yurtlarda kaydı bulunanların konaklayabileceği belirtilirken, diğer yurtlarda kalmak isteyenlerin ise gerekli belgeleri göstermeleri gerektiği vurgulandı. 

  KYK açıklamasında yurtlarda kalma şartının "sınav, staj vb" ifadeleri kullanılması ise şaşırttı. 

  İşte o açıklama:

  Nöbetçi yurtlarda kalmak isteyen öğrencilerin ilgili belgeyle (sınav, staj belgesi vb.) il müdürlüklerine veya nöbetçi yurtlara başvurması gerekiyor.

  Nöbetçi yurtlarda kalmak için yurt öğrencisi olma şartı aranmıyor. 

  Yurtlarda kayıtlı olmayan öğrenciler de ilgili belgeyi il müdürlüğüne ya da nöbetçi yurda vererek yurt hizmetinden faydalanabilecek. Ancak Ankara, İstanbul ve İzmir illerindeki nöbetçi yurtlarda yoğunluktan dolayı sadece yurtlara kayıtlı olan öğrenciler barınabilecek.

  KYK ÜCRETSİZ KONAKLAMA İMKANI SUNAN YURTLAR LİSTESİ

  KYK YURTLARI İLETİŞİM BİLGİLERİ, TELEFON NUMARALIR BURADA

  Yazı kaynağı : www.sonhaberler.com

  KYK ücretsiz konaklama kaç gün? KYK ücretsiz konaklamadan kimler, hangi yaştakiler yararlanabilir?

  KYK ücretsiz konaklama kaç gün? KYK ücretsiz konaklamadan kimler, hangi yaştakiler yararlanabilir?

  Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

  Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

  Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

  Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

  Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

  Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

  Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  Gençlere KYK yurtlarında ücretsiz konaklama uygulaması başlıyor: Öğrencilik şartı yok

  Gençlere KYK yurtlarında ücretsiz konaklama uygulaması başlıyor: Öğrencilik şartı yok

  81 ildeki Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yutlarından gençlere ücretsiz konaklamasına imkan sağlayan uygulaması için rezervasyonlar başladı.

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, KYK yurtlarında ‘gençlerin yaz aylarını etkin bir şekilde hareket halinde geçirmeleri amacıyla’ uygulanacak projenin detaylarını bakanlık merkezinde anlattı.

  Bakan Kasapoğlu, “15 Temmuz-1 Eylül tarihleri arasında genç seyyahları bekliyor. Tüm gençlerimize yaz döneminde ömürleri boyunca unutamayacakları, keyifli, öğretici ve heyecan dolu yolculuklar temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

  Bugün yayına başlayan bakanlığın ilgili sitesinde kalınabilecek yurtlara ve iletişim bilgilerine yer veriliyor. İl ve cinsiyet seçimi yapılarak yurtlar listelenebiliyor.

  Sitede yer alan bilgilere göre yurtlarda ücretsiz konaklama için kurallar şöyle:

  *18-25 yaş arasındaki gençler yararlanabilir.

  *Öğrenci olma şartı aranmaz.

  *Konaklama başvurusu için ilgili yurt müdürlüğüyle en az bir gün öncesinden iletişime geçilerek isim, soyisim ve TC kimlik numarasıyla rezervasyon yapılıyor.

  * Yurda giriş yapılırken gençlerden nüfus cüzdan fotokopisi alınır.

  *Aynı ilde yaz dönemi boyunca en fazla üç gece konaklanabilir.

  *Yurtlarda konaklayan gençlere kahvaltı ve yemek hizmeti sunulmayacaktır.

  *Konaklama için yurtlara ilk giriş saati 13:00 olup konaklama süresi sona erip ayrılacaklar da odayı en geç 13:00’te boşaltmalıdır.

  *Konaklama süresince yurtlardan en erken çıkış saati 05:00 ve son giriş saati 01:00 olarak uygulanır.

  *Odalar konaklama süresince her gün 13:00-17:30 saatleri arasında temizlik yapılması için boşaltılır.

  *Yurtta huzur bozucu davranışta bulunan gençlerin misafirlikleri sonlandırılır.

  Yazı kaynağı : www.diken.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  elazığ at yarışları tahminleri

  1ziyaretçi

  elazığ at yarışları tahminleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  At yarışı Tahminleri Elazığ 17 Ağustos 2022

  At yarışı Tahmin Elazığ 17 Ağustos 2022 ( Akşam at yarışları program )

  17.8.2022 Elazığ Hipodromu at yarışı programı HorseTurk At Yarışı Yorumları:

  Elazığ hipodromu 8 koşulu bir at yarışı programı olup Altılı Ganyan 3. Koşu ile saat 19.00 ekranlara gelecektir.

  4. Ayak: 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarının şartlı 4 Koşusu 1400 metre kum pistte yapılacak. Son yarışını beğendiğim 1. CASH TO MASTER günün banko atı olacaktır.

  HorseTurk Altılı Ganyan Tahmin

  1.AYAK: 6-3-9-4//1-2
  2.AYAK: 5-8-1
  3.AYAK: 1-4-3
  4.AYAK: 6-1-5-4
  5.AYAK: 7
  6.AYAK: 4-5-6-7//10
  ——————————–
  Yedili Plase Tahmini
  (9)(6)(5)(1)(6)(7)(4)
  ——————————–
  Görüntülü at yarışı yorumlarım aşağıda videoda olup kanala ücretsiz abone olup bildirimleri açarsanız her videodan anında haberdar olabilirsiniz.

  Herkese Bol Şanslar. Unutmayınız ki her zaman kendi tuttuğunuz safkanları ve düşüncelerinizi öncelikle değerlendiriniz. Bu altılı tahmin şablonu bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir. At yarışı tahminleri ücretsiz olup sitemiz sürekli günceldir. Tahminlerinize güveniyorsanız yorumlarınız bizim için değerlidir. Konu başlığı altında at yarışları tahminlerinizi bekleriz. #tjk #hipodrom #altılı #ganyan #tahmin #ücretsiz #horses #horse #horseracing

  Elazığ at yarışları

  Yazı kaynağı : www.horseturk.com

  17 Ağustos 2022 Çarşamba Elazığ At Yarışı Tahminleri

  17 Ağustos 2022 Çarşamba Elazığ At Yarışı Tahminleri

  17 Ağustos 2022 Çarşamba Elazığ At Yarışı Tahminleri

  17 Ağustos 2022 Çarşamba Elazığ At Yarışı Tahminleri yazımızda, altılı ganyan dahili koşuları detaylı olarak yorumladık.

  Yorumlarımızda 1 banko bulunmaktadır.

  Yorumlarımız 3. koşudan yani altılı ganyanın ilk ayağından itibaren başlamaktadır.

  17 Ağustos 2022 Çarşamba Elazığ At Yarışı Tahminleri

  Tahminleri okumak için sonraki sayfaya geçiniz..

  Yazı kaynağı : www.yildizlibulten.com

  17 Ağustos 2022 - Elazığ At Yarışı Tahminleri - TJK Tahminleri | agftablosu.com

  17 Ağustos 2022 - Elazığ At Yarışı Tahminleri - TJK Tahminleri | agftablosu.com

  17 ağustos Elazığ At Yarışı Tahminleri

  Günün at yarışları için hazırlamış olduğumuz favori ve sürpriz at yarışı tahminlerini inceleyebilirsiniz

  17 Ağustos 2022 elazığ ALTILI TAHMİN

  17 Ağustos 2022 Çarşamba elazığ at yarışından bugün toplam 8 koşu yapılacaktır 1. 6'LI GANYAN 3. koşudan itibaren başlar koşu başlama saati 19:00 elazığ altılısını sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

  Bu sayfada paylaşılan 17 Ağustos elazığ at yarışı tahminleri özel olarak hazırlanır ücretsiz at yarışı tahminleri kontrol edebilirsiniz yarışlar başlamadan 30 dakika öncesinden analizler tam olarak yayınlanır yapılan analizler otomatik olarak geçmiş yarış verileri ve galoplar karşılaştırıldıktan sonra otomatik olarak at yarışı tahminleri oluşturulur.

  17 Ağustos 2022 elazığ altılı ganyan tahminlerini sayfamızdan takip edebilirsiniz.At yarışı tahmini koşulara göre özel olarak hazırlanır.

  Yazı kaynağı : www.agftablosu.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  halk girişimci kredisi başvuru

  1ziyaretçi

  halk girişimci kredisi başvuru bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Halk Girişimci Kredisi

  Kredisi İstiyorum

  Yazı kaynağı : www.halkbankkobi.com.tr

  Üreten Türkiye’nin Bankası’ndan 6 farklı girişimci kredisi fırsatı

  Girişimcilerin ihtiyaç duyduğu finansman Halkbank’ta

  Üreten Türkiye’nin Bankası’ndan 6 farklı girişimci kredisi fırsatı

  Üreten Türkiye’nin Bankası’ Halkbank, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük önem kazanan girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla 6 farklı girişimci modeline yönelik kredilerini müşterilerine sunuyor. Genç, Cesur, Usta, Tekno, Halk ve Esnaf Girişimci Kredileri ile farklı özelliklere sahip girişimcilerin finansmana erişimini kolaylaştırmayı hedefliyor.

  Halkbank, girişimcileri destekleme vizyonu kapsamında, yeni iş fikirlerine sahip kişilere yönelik özel kredi seçeneklerini hayata geçirdi. Üniversite mezunu genç girişimcilerden, kendi işini kurmak isteyen deneyimli profesyonellere dek; değişik eğitim, tecrübe ve yaş gibi kriterler doğrultusunda geniş bir yelpazede alternatifler sunuluyor.

  Girişimcilerin ihtiyaç duydukları finansmana erişimini sağlamaya odaklanan Genç, Cesur, Usta, Tekno ve Halk Girişimci Kredileri avantajlı faiz oranlarıyla sunulurken, tüm kredi çeşitleri için azami 12 ay anapara ödemesiz olmak üzere 60 aya kadar vade imkânı tanınıyor. Sadece esnaf ve sanatkâr niteliğine sahip kişilerin başvurabileceği Girişimci Esnaf Kredisi ise Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın desteğiyle sıfır faizli olarak kullandırılıyor.

  Kredilerin ayrıntıları şöyle:

  1. Genç Girişimci Kredisi

  Üst limiti 350 bin TL olan bu krediden; üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, mezun olduğu bölümle ilgili herhangi bir iş tecrübesi bulunmayan ve bu alanda kendi işini kurmak isteyen 35 yaşını aşmamış girişimciler faydalanabiliyor.

  2. Cesur Girişimci Kredisi

  Üst limiti 400 bin TL olan bu krediden; üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, eğitimini aldığı ve en az 2 yıl deneyim kazandığı iş kolunda kendi iş yerini açmak isteyen 45 yaşını aşmamış girişimciler yararlanabiliyor.

  3. Usta Girişimci Kredisi

  Üst sınırı 300 bin TL olan bu krediye; mesleki kuruluşlardan eğitim sertifika/belgesi bulunan ve ilgili iş kolunda deneyim sahibi olan, 45 yaşını aşmamış, kendi iş yerini açmak isteyen girişimciler başvurabiliyor. 

  4. Tekno Girişimci Kredisi

  Üst limiti 500 bin TL olan bu krediden; Teknoloji Geliştirme Bölgeleri’nde (Teknokent) faaliyet gösteren, bilişim ve yazılım alanında faaliyette bulunan ve TÜBİTAK, KOSGEB veya Bakanlık gibi kamu kurum ve kuruluşların teknoloji odaklı hibe/destek programlarından yararlanmaya hak kazanmış girişimciler faydalanabiliyor.

  5. Halk Girişimci Kredisi

  Üst limiti 250 bin TL olan bu krediden; bir iş fikrine dayalı olarak kendi işini kurmak isteyen/kurmuş olan, bu iş ile ilgili faaliyeti yürütme yeteneğine ve tecrübesine sahip olduğu düşünülen girişimciler yararlanabiliyor. Girişimcinin gazi, şehit/gazi yakını veya engelli olması durumunda kredi üst limiti 300 bin TL olarak uygulanıyor.

  6. Girişimci Esnaf Kredisi

  Bu krediden Esnaf-Sanatkâr siciline ve odalarına kayıtlı esnaf ve sanatkâr niteliğindeki usta veya 30 yaşını aşmamış genç girişimci şahıs firmaları faydalanabiliyor. Halkbank’a özgü avantajların sunulduğu bu kredilerde, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından %100 faiz desteği sağlandığı gibi teminat verme konusunda sorun yaşayanlara Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle kullanım imkânı tanınıyor. Söz konusu kategorideki genç girişimcilere 100 bin TL, usta girişimcilere ise 275 bin TL limitli kredi sağlanıyor.

  Paraf Kart tanımlanıyor, eğitim desteği veriliyor

  Girişimcilere krediyle birlikte çeşitli ek avantajlar da tanınıyor. Paraf KOBİ Kart, Paraf Business Kart veya Paraf Esnaf Kart’ın yanı sıra girişimcilere Ticari Kredili Mevduat Hesabı ürünleri tanımlanıyor. Halkbank internet ve mobil şubeden yapılacak EFT ve Havale işlemlerinden bir yıl boyunca ücret alınmıyor. Finansal desteklerin yanı sıra www.halkbankkobi.com.tr üzerinden danışmanlık hizmeti, www.halkbankkobigelisim.com.tr’den de ücretsiz olarak online eğitim hizmeti veriliyor. Ayrıca daha düşük limitlerle olmakla birlikte girişimciler, finansmana erişimin kolaylaştırılması amacıyla kredi başvurularını Halkbank Dijital Kredi Platformu üzerinden de gerçekleştirebiliyor.

  Yazı kaynağı : www.halkbank.com.tr

  Halkbank Girişimci ve Kredi Şikayetleri - Şikayetvar

  Halkbank Kadın Girişimci Şikayetleri - Şikayetvar

  Girişimcilere Dijital Kredi Paketleri | IFASTURK Mali Müşavirlik Denetim ve Danışmanlık | ifasturk.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  halk bankası girişimci kredisi

  1ziyaretçi

  halk bankası girişimci kredisi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Üreten Türkiye’nin Bankası’ndan 6 farklı girişimci kredisi fırsatı

  Girişimcilerin ihtiyaç duyduğu finansman Halkbank’ta

  Üreten Türkiye’nin Bankası’ndan 6 farklı girişimci kredisi fırsatı

  Üreten Türkiye’nin Bankası’ Halkbank, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük önem kazanan girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla 6 farklı girişimci modeline yönelik kredilerini müşterilerine sunuyor. Genç, Cesur, Usta, Tekno, Halk ve Esnaf Girişimci Kredileri ile farklı özelliklere sahip girişimcilerin finansmana erişimini kolaylaştırmayı hedefliyor.

  Halkbank, girişimcileri destekleme vizyonu kapsamında, yeni iş fikirlerine sahip kişilere yönelik özel kredi seçeneklerini hayata geçirdi. Üniversite mezunu genç girişimcilerden, kendi işini kurmak isteyen deneyimli profesyonellere dek; değişik eğitim, tecrübe ve yaş gibi kriterler doğrultusunda geniş bir yelpazede alternatifler sunuluyor.

  Girişimcilerin ihtiyaç duydukları finansmana erişimini sağlamaya odaklanan Genç, Cesur, Usta, Tekno ve Halk Girişimci Kredileri avantajlı faiz oranlarıyla sunulurken, tüm kredi çeşitleri için azami 12 ay anapara ödemesiz olmak üzere 60 aya kadar vade imkânı tanınıyor. Sadece esnaf ve sanatkâr niteliğine sahip kişilerin başvurabileceği Girişimci Esnaf Kredisi ise Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın desteğiyle sıfır faizli olarak kullandırılıyor.

  Kredilerin ayrıntıları şöyle:

  1. Genç Girişimci Kredisi

  Üst limiti 350 bin TL olan bu krediden; üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, mezun olduğu bölümle ilgili herhangi bir iş tecrübesi bulunmayan ve bu alanda kendi işini kurmak isteyen 35 yaşını aşmamış girişimciler faydalanabiliyor.

  2. Cesur Girişimci Kredisi

  Üst limiti 400 bin TL olan bu krediden; üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, eğitimini aldığı ve en az 2 yıl deneyim kazandığı iş kolunda kendi iş yerini açmak isteyen 45 yaşını aşmamış girişimciler yararlanabiliyor.

  3. Usta Girişimci Kredisi

  Üst sınırı 300 bin TL olan bu krediye; mesleki kuruluşlardan eğitim sertifika/belgesi bulunan ve ilgili iş kolunda deneyim sahibi olan, 45 yaşını aşmamış, kendi iş yerini açmak isteyen girişimciler başvurabiliyor. 

  4. Tekno Girişimci Kredisi

  Üst limiti 500 bin TL olan bu krediden; Teknoloji Geliştirme Bölgeleri’nde (Teknokent) faaliyet gösteren, bilişim ve yazılım alanında faaliyette bulunan ve TÜBİTAK, KOSGEB veya Bakanlık gibi kamu kurum ve kuruluşların teknoloji odaklı hibe/destek programlarından yararlanmaya hak kazanmış girişimciler faydalanabiliyor.

  5. Halk Girişimci Kredisi

  Üst limiti 250 bin TL olan bu krediden; bir iş fikrine dayalı olarak kendi işini kurmak isteyen/kurmuş olan, bu iş ile ilgili faaliyeti yürütme yeteneğine ve tecrübesine sahip olduğu düşünülen girişimciler yararlanabiliyor. Girişimcinin gazi, şehit/gazi yakını veya engelli olması durumunda kredi üst limiti 300 bin TL olarak uygulanıyor.

  6. Girişimci Esnaf Kredisi

  Bu krediden Esnaf-Sanatkâr siciline ve odalarına kayıtlı esnaf ve sanatkâr niteliğindeki usta veya 30 yaşını aşmamış genç girişimci şahıs firmaları faydalanabiliyor. Halkbank’a özgü avantajların sunulduğu bu kredilerde, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından %100 faiz desteği sağlandığı gibi teminat verme konusunda sorun yaşayanlara Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle kullanım imkânı tanınıyor. Söz konusu kategorideki genç girişimcilere 100 bin TL, usta girişimcilere ise 275 bin TL limitli kredi sağlanıyor.

  Paraf Kart tanımlanıyor, eğitim desteği veriliyor

  Girişimcilere krediyle birlikte çeşitli ek avantajlar da tanınıyor. Paraf KOBİ Kart, Paraf Business Kart veya Paraf Esnaf Kart’ın yanı sıra girişimcilere Ticari Kredili Mevduat Hesabı ürünleri tanımlanıyor. Halkbank internet ve mobil şubeden yapılacak EFT ve Havale işlemlerinden bir yıl boyunca ücret alınmıyor. Finansal desteklerin yanı sıra www.halkbankkobi.com.tr üzerinden danışmanlık hizmeti, www.halkbankkobigelisim.com.tr’den de ücretsiz olarak online eğitim hizmeti veriliyor. Ayrıca daha düşük limitlerle olmakla birlikte girişimciler, finansmana erişimin kolaylaştırılması amacıyla kredi başvurularını Halkbank Dijital Kredi Platformu üzerinden de gerçekleştirebiliyor.

  Yazı kaynağı : www.halkbank.com.tr

  Halkbank Girişimci ve Kredi Şikayetleri - Şikayetvar

  Halkbank’tan 6 farklı girişimci kredisi

  Halkbank’tan 6 farklı girişimci kredisi

  EKONOMİ SERVİSİ - Banka, Genç, Cesur, Usta, Tekno, Halk ve Esnaf Girişimci Kredileri ile farklı özelliklere sahip girişimcilerin finansmana erişimini kolaylaştırmayı hedefliyor. Kredilerin ayrıntıları şöyle:

  Genç Girişimci Kredisi: Üst limiti 350 bin TL olan bu krediden üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, mezun olduğu bölümle ilgili herhangi bir iş tecrübesi bulunmayan ve bu alanda kendi işini kurmak isteyen 35 yaşını aşmamış girişimciler faydalanabiliyor.

  Cesur Girişimci Kredisi: Üst limiti 400 bin TL olan bu krediden üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, eğitimini aldığı ve en az 2 yıl deneyim kazandığı iş kolunda kendi iş yerini açmak isteyen 45 yaşını aşmamış girişimciler yararlanabiliyor.

  Usta Girişimci Kredisi: Üst sınırı 300 bin TL olan bu krediye mesleki kuruluşlardan eğitim sertifika/belgesi bulunan ve ilgili iş kolunda deneyim sahibi olan, 45 yaşını aşmamış, kendi iş yerini açmak isteyen girişimciler başvurabiliyor.

  Tekno Girişimci Kredisi: Üst limiti 500 bin TL olan bu krediden Teknoloji Geliştirme Bölgeleri’nde (Teknokent) faaliyet gösteren, bilişim ve yazılım alanında faaliyette bulunan ve TÜBİTAK, KOSGEB veya Bakanlık gibi kamu kurum ve kuruluşların teknoloji odaklı hibe/destek programlarından yararlanmaya hak kazanmış girişimciler faydalanabiliyor.

  Halk Girişimci Kredisi: Üst limiti 250 bin TL olan bu krediden bir iş fikrine dayalı olarak kendi işini kurmak isteyen/kurmuş olan, bu iş ile ilgili faaliyeti yürütme yeteneğine ve tecrübesine sahip olduğu düşünülen girişimciler yararlanabiliyor. Girişimcinin gazi, şehit/gazi yakını veya engelli olması durumunda kredi üst limiti 300 bin TL olarak uygulanıyor.

  Girişimci Esnaf Kredisi: Bu krediden esnaf-sanatkâr siciline ve odalarına kayıtlı esnaf ve sanatkâr niteliğindeki usta veya 30 yaşını aşmamış genç girişimci şahıs firmaları faydalanabiliyor. Halkbank’a özgü avantajların sunulduğu bu kredilerde, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yüzde 100 faiz desteği sağlandığı gibi teminat verme konusunda sorun yaşayanlara Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle kullanım imkânı tanınıyor. Söz konusu kategorideki genç girişimcilere 100 bin TL, usta girişimcilere ise 275 bin TL limitli kredi sağlanıyor.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Halkbank'tan girişimcilere kredi desteği

  Halkbank'tan girişimcilere kredi desteği

  Halkbank teknokentte ve teknoparklarda faaliyet gösteren girişimcileri desteklemek için yeni bir finasman imkanını hayata geçiriyor.

  Halkbank'tan yapılan açıklamada Teknokent Destek Paketi’nin personel maaşı ve
  kira ödemelerini kapsadığı belirtildi.

  Araştırma geliştirme, mal hizmet veya ekipman alımlarında da paketten faydalanabileceği vurgulandı.

  60 aya kadar taksitlendirilecek

  Destek kredisi 750 bin lira limitli ve 12 ayı ödemesiz olacak ve 60 aya kadar taksitlendirilebilecek.

  Krediden yararlanan girişimcilerin EFT/havale ve ticari kredi kartları işlemlerinden 1 yıl boyunca, POS kullanımlarından ise 6 ay boyunca ücret alınmayacak.

  Başvurular Halkbankkobi internet sayfası üzerinden yapılabilecek. 

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.